Míért van az,hogy szakításnál több férfi lesz öngyilkos mint nő ?
#11
Mert nehéz elfogadni az igazságot!
A férfinak többet kell tepernie, és ha otthagyják megsemmisülnek.
Főleg, ha nem egy alfa pasi (általában nem ezek lesznek öngyilkosok).
Ugyanúgy a zaklatásban is a férfiak előrébb vannak, mint a nők.
Legtöbb esetben nem azért kísérelnek meg öngyilkosságot, mert annyira szerették a másikat, hanem a kudarcot nehezebben dolgozzák fel.
5-ös voltam.
Én úgy látom a nők hajlamosak sokkal kevésbé kizárólagosan bevonódni a kapcsolatba. Lesznek minden esetben talonban tartott pasik, ellenkező nemű ismerősök, barátok akikkal mindig összejártak, sokszor van egyből hova átugrani. Időt se hagyva a gyászra, hanem a sok nyomort is viszi be a következő kapcsolatába. Rengeteg az ilyen társfüggő nő, aki nem képes egyedül meglenni egy percig se. Ráadásul a nők sokszor úgy kezdeményezik a szakítást, hogy már egyből van is hova átliánozni! Másik férfihez, akivel az eredeti kapcsolat végefelé melegedtek össze, akár az eredeti kapcsolatból is miattuk hidegülve el.
Ellenben az átlagos normális férfira sokkal kevésbé jellemző, hogy ellenkező neműekkel töltse az időt kapcsolatban, mármint olyannal aki nem az aktuális párja. A normálisabb fajta férfi a magszórós előítélettel szemben sokkal inkább képes a kizárólagos monogámiára, és az érzelmi kötődésre. Míg a nők alapból sokkal nagyobb kísértésnek is vannak kitéve, sokszor sokkal több előző partnerrel, kevésbé képesen a kötődésre. Ráadásul rengeteg nő praktikus, gyakorlati okokból áll 1-1 kapcsolathoz. És amint jobb lehetősége adódik, mindenféle szívfájdalom nélkül ugrik át a másik, magasabb szintű férfival való kapcsolatba. Magának is megideologizálva hogy ez teljesen normális döntés, hiszen mindenki ezt csinálja stb. Vagy épp teszi tönkre az aktuális kapcsolatot, az átugrás illúziójával, amiből csak szimpla alkalmi szexek és hitegetések sorozata lesz végül.
Ezek azok az okok amiért gyakoribb a férfi öngyilkosság. Illetve amit itt páran még írtatok, a férfiak inkább magukba folytják a dolgokat. A nők sokkal inkább lelkiznek, és kibeszélik a problémáikat, akár rengeteg másik emberrel.
Szerintem is a toxikus maszkulinitáshoz van köze. A férfiak ugye nem lelkiznek, azt tanulják, hogy ridegnek kell lenni és érzelmeket kimutatni nem férfias. Emiatt sokkal kevesebb mély kapcsolatuk van másokkal. A nők a problémáikat meg tudják beszélni a barátaikkal, szüleikkel, gyerekeikkel. Sokkal jobban figyelnek egymásra és egymás lelki világára. Szerintem az is közrejátszik, hogy általában a nő neveli a gyerekeket és ő ápolja az idős rokont is általában, akkor is ha a férj rokona. A férfiaknak gyakran a barátnő/feleség az, aki előtt meg tudnak nyílni, akihez "nem ciki" kötődni. Ha ez elveszik akkor ott keletkezhet egy nagy űr amit csak egy új kapcsolattal tudnak betölteni ami nem biztos, hogy sikerül. Pláne, ha mondjuk "lúzernek" gondolja magát valaki és azt az egy nőt is nehezen tudta összeszedni. Amúgy is sok embernek vannak pszichés problémái még ezen kívül is amit a férfiak pluszban jobban elnyomnak.
Persze ez nem minden férfira és nőre igaz de ez a tendencia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!