Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Míért van az,hogy szakításnál...

Míért van az,hogy szakításnál több férfi lesz öngyilkos mint nő ?

Figyelt kérdés
Bárki bármit mond ez így van. A nők nem lesznek öngyilkosok ha elhagyják őket. És legtöbbször a nő szakít. Városba élek. Sok embert ismerek. Sok férfi öngyi lett egy nő miatt. De egy nő se lett az. Miért ? Erősebbek a nők lelkileg ?
2023. aug. 25. 06:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

A nőknek több öngyilkossági kísérletük van, a férfiaknak meg több sikeres öngyilkosságuk, mert a két nem más-más módszereker választ (a nők általában olyanokat, amik nem annyira erőszakosak,- ennek az egyik oka, hogy pl belegondolnak, hogy milyen lesz annak aki megtalálja őket, ezért nem akarnak túl sokkoló helyszínt hagyni maguk után, a férfiak meg erőszakosabb, de egyben hatásosabb módokat választanak)


Szóval ez alapján elég nehéz megmondani hogy pontosan hányan próbálnak öngyilkosok lenni, vagy hogy kiket viseli meg jobban a szakítás. De véleményem szerint felesleges így versenyeztetni a nőket és a férfiakat. Egyéni szinten vannak akik jobban viselik a szakítást, és vannak, akik rosszabbul. Rengeteg dolog közre játszhat ebben.

2023. aug. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

A nők másképp állnak az egész szakításhoz. (Általánosítok, nyilván nem mindig van így.)

Egy férfi jellemzően hirtelen szakít, mert besokall, mert mást szeret, mert akármi. Eleinte felszabadult, de jó, meg mertem lépni, stb. Aztán ahogy telik az idő, akkor zuhan letargiába, hogy hát azért csak van, ami hiányzik - ugye ekkor gyászolja el ténylegesen a kapcsolatot.

Egy nő ellenben sokáig emészti magát a rossz kapcsolatban is. Szakítsak? Ne szakítsak? Megéri? Mi lesz velem? Mi lesz vele? Vagyis, mire fizikailag meglépi a szakítást, ő magában lényegében már elgyászolta azt. Ezért van az, hogy a szakítás után bár vacakul vannak, látszólag gyorsabban feldolgozzák, mint a férfiak.

2023. aug. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2 es igazad lehet. Én mindig kitartottam akármi történt. Az biztos hogy gyorsabban feldolgozzák.
2023. aug. 25. 06:44
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

A kérdésedben két hamis állítás is van!

"A nők nem lesznek öngyilkosok ha elhagyják őket. És legtöbbször a nő szakít."

Rengeteg nö próbál öngyilkos lenni, ha elhagyják öket és legtöbbször NEM a nök szakítanak!


Szóval a kérdésed sem igaz, a következtetéseid meg végképp nem.

2023. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
A nők könnyebben találnak új párt, férfiaknak több energiába kerül.
2023. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Azért magas itthon az öngyilkossági ráta mert a magyarok még mindig azt gondolják hogy a mentális egészségeddel foglalkozni, pszichológushoz járni az "gáz", "nem normális", "buzs" + ehhez jön a leterhelt rosszul működő ellátórendszer. Magánban meg iszonyat pénzeket fizethetsz.


Nyilván az egyéb behatások pl rossz jövőbeli kilátások, gazdasági helyzet stb is hozzáad.


Plusz a nők hamarabb megnyílnak lelkileg, megbeszélik a gondjaikat a barátaikkal, csaladtagjaikkal. Sokszor már az is segít ha csak elmondhatod a problémáidat, mellette a környezetük támogatja őket és ellátja tanácsokkal.


A férfiak nagyrészt max 1-2 embernek mondják el igazán mi van velük, de sokszor magukba fojtják. Tudom, elcsépelt kifejezés, de szerintem abszolút igaz hogy itt láthatóan megjelenik a toxikus maszkulinitás.

2023. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
5ös! Egyrészt több idő általában új párt találni és több idő is feldolgozni szerintem a szakítást. Főleg az első nagy szerelem ami igazán rossz amikor véget ér....de volt olyan párom is akinél nem volt az a nagy lángoló szerelem de annyira jó volt vele minden, hogy nagyon nagyon padlóra kerültem amikor véget ért. Bár én nem menekültem italba vagy drogba, de kell pótcselekeves. Nekem a motorozás ami segített, de az öngyilkosság gondolata felmerült ezt nem is tagadom.
2023. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
A ferfiak impulzivabbak. Ha bajuk van leugranak a lanchidrol vagy a mammut 4. Emeleterol. I mean ez is egy megoldasa a problemaknak...
2023. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Kevésbé figyelnek oda a mentális egészségükre
2023. aug. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
Pszichológushoz fekesleges járni, kedves 6-os. Minden fejben dől el! Sok az unatkozó. Ezáltal fekeslegesnek érzik magukat. Holott, egy meg még egymillió dolog van amivel lehet foglalkozni, ami értelmet adhat az életnek. Kinek mi az az egy két dolog ami bejön. Ez lehet , hobbi, / ami már egymillió/, stb stb... . Mondom ezt úgy , hogy jelenleg két rákkal élek. Eszemben sincs öngyinek lenni. Sopánkodni sem. Mikor kemoterápiára jártam, sok életvidám emberkével hozott ott össze a sors. Bent fekvősön voltam. Kint a nagy civil életben , annyi de annyi huszonéves életunttal volt dolgom. Érdekes.
2023. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!