Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hajléktalanokról milyen...

Hajléktalanokról milyen véleménnyel vagy? Foglalkoztat téged valamennyire hogy magad is az utcán találhatod magad 1 év alatt?

Figyelt kérdés

A környékünkön tölti az ideje nagy részét egy sok éve utcán élő hapsi, a rendszerváltás idején aktív dolgozó volt kohászatban, amíg működött, utána jöttek a felszámolások, elbocsátások, képbe került az alkohol, és onnan pedig fél lábbal az utcán találta magát az ember, volt fizetnivalója, olyan hogy más átképzés, segítség nem is nagyon volt még a 90-es évek 2000es évek elején.


Vettem sört, enni valót, és amikor alkalmas volt az időpont, akkor leültem és beszéltünk, kényes témákról kérdeztem, de Ő ezekkel már szembesült sok éve, én pedig 31 évesen szeretném érteni a problémát, nagyon sajnálom, és meg is értem hogy jelenleg már nincs más kapaszkodó csak az ital.

Nagyon normális, beszélgetős ember, pedig nem tűnt annak, hisz elfekszik a fa tövében is, de nekem is feltette a kérdést hogy ha meg van mindenem, de elvesztem hónapok alatt, kihez fordulok? Ő is így volt vele.



92-es születésű vagyok, tehát én sem iphone-al a kezemben születtem, tehát az én generációm még érti ezt a problémát, és magamból kiindulva még tudomásul is veszi.


2023. aug. 24. 18:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%

Bárki kerülhet utcára.

Sokaknak az a berögződése, hogy link emberek, alkoholisták kerülnek utcára.


Vannak kiszolgáltatottabb csoportok, akiknél nagyobb az esély.

Pl munkaképtelen férfi, akinek már nem élnek a szülei. Nem, tartja el senki.

2023. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
45%

Én 86-os vagyok. Ugyanezt gondolom, mint te.

De az elbaszott társadalmunk, mindját megfigyelheted, hogyan vélekedik róluk.

Egy kutyát hamarabb kimentenének a tűzből,mint embertársukat. Akármilyen is, akármi miatt tart ott ahol.

2023. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Kizárt, hogy 1 év múlva az utcán legyek, annál jóval több a vagyonom.
2023. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
52%
Valahogy nem tudom sajlálni azt, aki elitta a pénzét s most sír, hogy az utcán van.
2023. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#2

Úgy mentem oda hozzá hogy ha, csúnyán fog beszélni, elhord mindennek, akkor el is jövök onnan, de legalább olyan értelmesen beszélt mint én, és ugyan nem említette hogy ezt a beszélgetést miért kezdeményeztem, de láttam rajta hogy ő is tudatában van annak hogy a társadalom már kivetette magából.

2023. aug. 24. 18:18
 6/34 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sajnálom. Őt is, meg magunkat is, akik valamennyi empátiával még rendelkezünk, látjuk mi folyik itt, de olyan időket kell élnünk, hogy minket hallgattatnak el, hogy a hülyék ne sértődjenek meg.
2023. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Kroms ***** válasza:
24%

Azért valahol a "mindenki ártatlanul kerül utcára" és a lázári "mindenki annyit ér, amije van" között kéne találni egy középutat. Kezdjük ott, hogy ránézésre megmondható, hogy a csövesek nagyobbik fele már akkor naplopó és alkesz volt, amikor még mindig lettek volna lehetőségei felkapaszkodni. A többi meg jellemzően vagy át lett verve valamilyen hitellel és azt bukta be, vagy munkaképtelenné vált, vagy (férfiként) válóper által lett a feminista világrend áldozata. Ja, ha már itt tartunk, érdemes elgondolkodni azon is, vajon hogy lehet, hogy a csövesek min. a 4/5 része férfi, a kevés nő közül pedig szinte mind nagyon öreg...

Közben viszont van olyan is, aki nem adta fel a harcot és lakhatás hiányában is rendszeresen tisztálkodik és dolgozni is jár, tehát nem lehetetlen ez sem. Én személy szerint sosem láttam értelmét adakozni nekik, mert egy pár százas vagy egy szendvics csak arra jó, hogy meghosszabbítsa a szenvedésüket. Én az életnek csak úgy látom értelmét, ha valami értelmes célja is van. Ez viszont nem csak a csövesekre vonatkozik; aki az otthonában lopja a napot, annak is fölösleges az élete. Ha látnék egy olyat, amelyik nagyon küzd a kitörésért és már csak egy ötszázas kéne, hogy összejöjjön, talán még segítenék is rajta, de ilyenhez még nem volt szerencsém.

2023. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
52%
Ez az evolucio. Az eletkeptelen egyedek kihalnak.
2023. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Senior Séf ***** válasza:
95%
Ha én az utcára kerülnék, a következőt tenném. Kiüresedő kicsiny faluban sok olyan kiadó ház van, ahol nem kérnek bérleti díjat, csak tartsd rendben a területet, meg a házat. Ilyen helyre költöznék,és ha történetesen nem értenék a kerthez, állatokhoz, a szomszédoktól kérnék tanácsot. Amíg belejövök, csicsókát termesztenék, az ingyen van, nem kell hozzá semmi, a szára meg jó tüzelőnek.
2023. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

Bármi lehetséges, de olyan társadalmi kapcsolatháló vesz körül, hogy elképzelhetetlennek tartom, hogy a gyakorlatban az utcára kerüljek. Támaszkodhatok a családra, barátokra, bizonyos szinten a (nem magyar) államra, illetve elég sokat fektettem már önmagam képzésébe is, hogy sokféle munkát tudjak végezni.


A hajléktalanokat pedig általánosságban sajnálom, de elvétve undorodom is tőlük. Nem szép dolog, de nem tudok nem undorral nézni egy önmaga vizeletében fetrengő részeges alakra. Ennek ellenére senkit se bántanék ezért és azt is gondolom, hogy a társadalom felelőssége, hogy segítsen azokon, akiken lehet segíteni. Amíg Budapeseten éltem, én is rendszeresen vettem ételt vagy adtam aprót a normálisabb hajléktalanoknak. De egy bizonyos ponton határokat kell húzni és nem tartom elfogadhatónak, hogy hajléktalanok zaklassanak és zavarjanak más embereket. Én pl nem tartom emberiségellenes bűnnek a hajléktalan ellenes várostervezést (pl. kartámasz a pad közpére), de ezek csak akkor elfogadhatóak, ha amúgy ajánluk alternatív segítséget a hajléktalanoknak. Van akit viszont egyszerűen nem lehet már rehabilitálni.

2023. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!