Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarom azt hogy a világ...

Miért akarom azt hogy a világ körülöttem forogjon?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,már kiskorom óta arra vágyom hogy én legyek a kozeppont,én legyek mindenki kiskedvence,minden fiúnak a szerelme,és mindenki rám figyeljen,minden körülöttem forogjon,minden rólam szóljon .Miért alakulhatott ez ki nálam? Eléggé el voltam hanyagolva érzelmileg kicsiként,anyaekkal mai napig nem vagyok intim közeli kapcsolatban ,sosem beszélek meg velük bensőséges dolgokat . Ez lehet az oka? Az emberektől keresem azt,hogy megkapjam azt a figyelmet amit a szüleimtől nem kaptam ? Köszönöm az értelmes válaszokat :))

2023. júl. 4. 04:33
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk te legalább felismerted...
2023. júl. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez lehet az oka. Viszont mivel nem körülötted forog a világ, azt a vágyott szeretetet nem fogod minden egyes embertől megkapni, mert az lehetetlen. Mindenkinek van saját élete, alakítsd ki úgy a tiédet, hogy abban jók legyenek a kapcsolataid mindenkivel.
2023. júl. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az elhanyagolás és hogy nem figyeltek rád, lelki fájdalmakat okoztak, amely fájdalmakra úgy gondolhatod, igazságos lenne ha mindig az történne amit szeretnél, ha "mindenki kedvelne" az "megoldást jelenthetne".

Én nem elhanyagolás, hanem sok évi iskolai bántalmazás miatt éreztem kissé hasonlót, azt közvetítették felém rosszindulatú lelkisérültek, hogy engem soha nem fogadnak majd el, pedig a probléma velük volt.

Vigyázz, mert ez olyan helyzet lehet, hogy önmagadat belekényszerítheted helyzetekbe, amikor mások kihasználnak.

Például ha nem mersz konfliktust vállalni, mert attól tartasz: rosszat gondolnak vagy gondolhatnak rólad, pletykálhatnak, rosszindulatúak lehetne veled stb, a környezet elég gyorsan megtanulhatja hogy ki lehet használni.

Vannak emberek, akik erre ráéreznek: ha valamit meg akarnak veled csináltatni hogy ők jól járjanak, szeretetmorzsákat hullatnak, ha pedig nem tudod vállalni, mert kellemetlen az egész, vagy vissza próbálnád utasítani amivel megbíztak, szeretetmegvonás jöhet.


Nem biztos hogy ez lesz, az emberi viselkedés és viszonyok túl bonyolultak és nem tudom nálad párosul -e a "mindenki kedvence én legyek" azzal a félelemmel: "ha rosszat gondolhat rólam bárki" akkor rossz érzések vannak jelenséggel.

2023. júl. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Hát lehet van egy kis nárcisztikus hajlamod...
2023. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem mindenki vagyik ilyesmire
2023. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet az oka, és az, hogy 18 évesen ezt felismerted és rájöttél, nagyon jó dolog! Minden önismeret ezzel a fajta önreflexióval kezdődik. Nem lehetsz veszett ügy, ha erre képes vagy. Grat
2023. júl. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Önismeret szempontjából szerintem is ez rendkívül sokat ad, mert valaki nem ismeri fel ezt és úgy él...
2023. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Eléggé el voltam hanyagolva érzelmileg kicsiként"


Ezek a jellemvonások, amivel rendelkezel, vagy a túlzott figyelem vagy a "nulla" figyelem következménye. Úgy látszik, nálad is ez lehet a helyzet.

2023. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!