Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amúgy milyen lenne a középkorb...

Amúgy milyen lenne a középkorban élni szerintetek?

Figyelt kérdés
Tényleg szörnyű lenne?
2023. jún. 26. 20:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
34%

19#

A túlhasználat a XV. században kezdődött. Az ártéri gazdálkodás egy fenntartható létberendezkedés, amíg csak a szükségletek kielégítéséről szól. A XV. században jött a sivatagcsináló, összeomlott ókori civilizációk iránti nosztalgia(reneszánsz) A fizikai élvezezek kielégítésére alkalmas, profittermelésre épülő anyagtömeg szakadatlan növelése, amit a 19. századtól kapitalizmusnak nevezünk. Szegény Széchenyi ebbe hülyült bele, jelenkorunkat jócskán megelőzve már érezte hogy valami nem stimmel.

2023. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Phoney ***** válasza:
100%
Neked (nekünk) az lenne. Olyan szempontból nem szörnyű, hogy az elmúlt kb. 150-200 évet leszámítva a legtöbb embernek sosem volt a középkornál igazán könnyebb, szóval a történelem legtöbb embere számára ez volt a normális élet, de mi már olyan személy-, jog- és vagyonbiztonságban nőttünk fel, hogy a legtöbben valószínűleg belezavarodnánk abba a mindennapi létbizonytalanságba, amiben akkor gyakorlatilag mindenki élt. Nem beszélve az elképesztő fizikai kényelemről, amiben a legtöbben élünk, a régi időkhöz képest még a szegények is, bár azt hiszem, a kényelmetlen élethez azért hozzá lehetne szokni. (Pl. ha egy régi embernek azzal próbálnád illusztrálni a szegénységet, hogy télen csak egy szobát tudsz úgy-ahogy felfűteni, akkor még a gazdagabbak sem értenék, hogy mi ezzel a bajod.)
2023. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
95%
21: A kora-középkor, középkor folyamán az irtásgazdálkodás volt a mezőgazdasági fellendülés, népességnövekedés és a lakott területek bővülésének motorja. Értsd: Az erdőket tömegesen kivágták, hogy ott szántókat, legelőket hozzanak létre. A 15. században semmilyen nagyobb korszakhatár nem volt ebben a tekintetben, ahogy a magasztos barokkban sem változott semmi. Mert a reneszánsz előtt és után antropocentrikus világkép uralkodott, a környezet egy kiaknázható erőforrás volt. Attól mert valami primitív, kezdetleges még nem lesz automatikusan fenntartható. Közép-Amerikában azért omlottak össze X évszázadonként a városállamok, civilizációk mert túlhasználták a földeket aztán tovább kellett állniuk a már lakhatatlan vidékekről. A természettel nagyon összhangban élő indián is egy naiv idealizált hülyeség. Holott ők is azzal kezdték a megtelepedéskor hogy kiirtották csaknem a komplett megafaunát Amerikában.
2023. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
52%

23#

Nem a Kárpát medencében. Nálunk nagyon is megvolt az a korszakhatár az 1400as években. Az első parasztlázadások ekkor kezdődtek. A már önjelölt Árpád-házi uralkodók súlyos kompromisszumokkal, de úgyahogy még megőrizték az ártéri tájgazdaságot. Nagyjából Luxemburgi Zsigmond halálával szabadult el a szörnyeteg, amit később Hunyadiék is csak már tüneti kezeléssel oldottak. Az itáliai, medici féle profitorientált szemlélet elterjedése nyitotta meg az utat az imperialista oszmánnak( meg a világ gyarmatosításának) Amikor nem volt elég a 10%. "Hajh de bűneink miatt"


A pleisztocén megafuana kihalálásában csupán az egyik elméleti tényező az ember túlzott vadászata. Az viszont bizonyított tény, hogy a tőkés kapitalista európai ember mészárolta le az amerikai bölényt.

2023. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!