Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki kapja a GYOD-ot a gyerekér...

Aki kapja a GYOD-ot a gyerekére, az csak 4 órában dolgozhat? És a gyereke?

Figyelt kérdés

Sziasztok, bővebben teszem fel a kérdésemet:

Van egy szülő, kapja a 18 feletti gyerekére a GYOD-ot. A szülő az csak 4 órában dolgozhat a gyod mellett? Gyermek otthon gondozási díj ha jól emlékszem, ez a pontos neve. A gyerek hallássérült és segítségre van szüksége orvoshoz járni, önkormányzathoz járni, a mindennapi életben kell neki a segítség. Kapja a fogyatékossági támogatást, az van ráírva, hogy önellátásra képtelen (vagyis nem önellátó), viszont az önkiszolgálási képessége nem hiányzik, tud enni, inni, öltözködni, fürödni, stb egyedül is. Csak az ügyintézésekhez, orvoshoz menni, stb ilyeneknél van szüksége segítségre.

Van jogosítványa, aranykalászos gazda szakmája. Gyod mellett gazdálkodhat a gyerek? 1 hektárnál nagyobb területet szeretne művelni, az apja ért hozzá, segítene neki. Nem vállalkozna benne a gyerek, hanem az állatoknak termelne takarmányt. Állatokat is szeretne nagyon tartani, ehhez kell neki a nagy terület. Ez, és a jogosítvány (B kategória) kizáró okok a gyod-ra?


Meg az apja szeretne kertészetet nyitni, egy faiskolát. A gyereknek ugye van szakmája (aranykalászos gazda), ezzel tudna venni neki területet, hogy az apja dolgozzon ott, a gyerek nevén lenne a vállalkozás, a nagy terület miatt. Ez lehetséges gyod mellett?


És bejelentve hány órában dolgozhat a gyerek? (Ha nem csinálhatja a gazdálkodást, kertészkedést)


Köszönöm a segítségeket előre is!


2023. jún. 19. 07:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis a gyerekre még nem kapja a gyod-ot az apuka, de szeretnék intézni, mert javasolta neki egy ismerős.
2023. jún. 19. 07:16
 2/11 A kérdező kommentje:
És ehhez jöttek a kérdéseim, mert nem tiszta ahogy leírták.
2023. jún. 19. 07:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy lett jogosítványa?
2023. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem jár a gyod, hiszen q gyerek nem önellátásra képtelen.... De tegyük fel, hogy az, tehát nem képes ellatni magát- ugyan hogy vállalná akkor munkat?
2023. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem itt nem kerek a dolog... Jogtalanul veszitek igénybe a gyod-ot?


Hogy tud egy beteg jogsit szerezni, kitanulni egy szakmát? Hallássérült de mennyire? Autóba sem árt fülelni de oké engedjük ezt el.


Miben kell neki segítség? Beszélni, mert nem hall ti jeleltek vagy mi?

2023. jún. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Súlyosan nagyothalló. Tanulni tud magától, jogosítványt is egyedül tanulta meg, (van a családban akinek régóta van jogsija ő is tanította), de az olyanba szokott segítségre szorulni, amikor orvoshoz kell menni, vagy valamit intézni. Mivel nem hallja, mindig megy vele aki hall rendesen és segít neki. Tehát akkor ezért nem járhat a gyod? Ismerős mondta, hogy a lánya teljesen siket (elvileg nem vele született) és kapja a gyod-ot. Van férje is, autója is, stb. De szerintem nem jár így jogosan, ezért kérdeztem itt is.

De az hogy fogyatékos támogatásban az van írva hogy önellátásra képtelen, akkor baj hogy van jogosítványa? Vagy aranykalászos gazda szakmája?

2023. jún. 19. 08:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg azt is mondta nekem hogy a gyerek ugyanúgy dolgozhat 8 órában is meg vállalkozhat is. De nekem fura ez nagyon, hiszen a gyod azt jelenti hogy nem tud egyedül meglenni a gyerek nem?
2023. jún. 19. 08:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Autósiskolában szerezte a jogosítványt? Mert ha nem akkor hogy ül autóba? Ha nem rólatok van szó akkor szerintem kevered más ellátással. Oké h nem hulye tanulni de szóbeli is van. Felmentették? Sztem kevered vmivel
2023. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként én vagyok az a hallássérült akiről beszélünk. Fogyatékossági támogatást apuval intéztük, mert fogalmam se volt hogy kell intézni, meg hova kell menni, stb. Az orvos kérdezte tőlünk tudok-e enni magamtól, járni, fürdeni, stb mindenre igent mondtunk. Csak ügyintézésekhez kell a segítség, mint pl a fogyatékost elintézni. Erre írta be az orvos, hogy nem vagyok önellátó, viszont az önkiszolgálási képességem nem hiányzik. Vagyis az, hogy “nem önellátó” nem azt jelenti gondolom, hogy nem tudok magamtól enni, stb, mivel mondtuk nekik h magamról tudok gondoskodni. De mivel súlyosan nagyothalló vagyok és nehezen beszélek, jogilag jár nekem a támogatás. Támogatásnak köszönhetően lett munkám is, mert megváltozott munkaképességű embert kerestek. Jogosítványnak is csak utána estem neki, webjogsi-n tanultam otthon egyénileg (direkt ilyet akartam mert az nem menne hogy tanteremben tanuljak mert szorongok is(erről nincs papírom)) meg az oktató is olyan volt, hogy sok hallássérültet oktatott már vezetni autót, így emailen őt javasolták nekem, nem volt kérdés, hogy elfogadom-e. A kresz vizsgán is szóltam a vizsgáztatónak hogy hallássérült vagyok, úgy segített nekem mit csináljak a gépen, mert gépen kellett vizsgáznom, tehát nem kellett hallani itt sem. És szeretnék nagyon gazdálkodni, ehhez csináltam egy tanfolyamot ahol a vizsgán semmit nem vettek komolyan, így szerencsémre átmentem, de azért tudok valamit is belőle (itt is otthoni tanulást választottam, semmiképp sem tantermit). Apukám vidéken nőtt fel, mindent tud, így tőle szeretném megtanulni az egészet, nem 400 oldalas érthetetlenül leírt papírokból.


A gyod-ot egy roma asszony ajánlotta nekem, hogy az ő lánya nem veleszületett, de később lett egyre rosszabb a hallása és a beszéde is, jelenleg úgy tudom teljesen siket a lánya. Meg van már autója a lányának meg 4 háza is meg férje meg gyereke is. De én akkor se értem ehhez hogy járhat a gyod? Vagyis akkor lehet ugyanúgy nekem is pl telkem nem?

2023. jún. 19. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem jár neked/rád a gyod. A hallaskarosultsag nem ok rá. Ügyet is lehet intézni, bármit bárhol kinyomtatnak neked írásban, ha nem hallod amit mondanak.
2023. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!