Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha racionális beállítódású,...

Ha racionális beállítódású, illetve józan gondolkodású nő vagy - hogyan éled meg ezt az állapotot egy olyan világban, amelyben a nőkre leginkább "érzelemvezérelt", illetve "nemigen racionális" lényekként tekintenek?

Figyelt kérdés
Racionális beállítódás, józan gondolkodás alatt azt értem egy nő vonatkozásában, hogy például távolságtartással kezeli a horoszkópok világát és más hasonló csajos dolgokat, érzelmes regények és filmek helyett inkább előnyben részesíti az ismeretterjesztő műveket, vagy épp nem hiszi és mondja azt, hogy a nyuszi tojást tojik.., stb. :)

2023. ápr. 9. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Én mondjuk nem ilyen dolgokat értek a racionális gondolkodás alatt, hanem azt, hogy a matematikai logika alapján képes gondolkodni. Még életemben nem láttam ilyen nőt, én se vagyok teljesen olyan, és férfiakból is csak egy rész ilyen. Ettől függetlenül eléggé megnehezítené a dolgokat az, ha a nőket eleve megbélyegeznék emiatt, pl. más jogaik lennének. Tehát nem értek vele egyet, és elvárnám, hogy a párom egyenrangú félként álljon hozzám, legfeljebb amikor eluralkodik rajtam a hiszti, akkor kicsit segítsen nekem kikerülni belőle.
2023. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Matematikai logika alapján leginkább egy erre programozott robot gondolkodik szerintem. :) Érdekes, hogy felveted ezt a "más jogok" témát, ilyesmi nem szerepelt a felvetésemben..

Ha az segít, akkor például az MBTI személyiségtipológiában vannak a "racionalista", "NT" típusú személyiségek, ilyesmire gondolok nőben - elsősorban azokra, akik erre a racionális működésre odafigyelnek és ezt tudatosan erősítik magukban. :)

2023. ápr. 9. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:

ki mit hogyan él meg az a tudatosságának mérőszintje,


itéletmentes életvitel...


a hasonló a hasonlót vonzza, nyilván nem vagyok olyanoknak a társaságában aki nem illenek hozzám, vagy probálok rövid időt eltölteni egy olyan társaságban ahol teljesen más nézőpontokkal élnek az enyémektől..


itt az a kérdésed, hogy hogyan élem meg?


A hogyan megélése tudatos, nem belemenni abba amit nem szeretnék..

2023. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha már felvetetted a tudatosság szintjét: érdekelne, mennyire vagy tudatos, illetve racionális, illetve mi az, amiben nem vagy az?

Írtad, hogy van, amit kerülsz, illetve hogy van, amibe nem akarsz belemenni - mi a pozitív oldal? :)

Érdekelne, mennyire könnyen találsz magadhoz hasonló, téged megértő és elfogadó személyt, illetve hogy feltűnő-e, hogy racionális típus vagy. :)

2023. ápr. 9. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:

úgy tudod megállapitani, hogy a másik milyen tudatos, hogy beszélgetsz vele, amúgy 78%, :)

Nem megyek bele olyan témákba és nem vitatkozom amiben úgy érzem nem a javamat szolgálja.

feltűnő igen, nem találok sajnos…és te?

ENFJ-A vagyok :-) extravertált :-)

2023. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Érdekelne, mikor folytattál utoljára vitát, aminek úgy érezted, van értelme és építő jellegű volt. :)

Nem könnyű találni, de nem lehetetlen - tudatosan és aktívan kell keresni.. :)

2023. ápr. 9. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!