Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberekben tényleg erősebb...

Az emberekben tényleg erősebb a hit mint a racionális tudás?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy az emberek többsége hisz valamiben pl. politikai pártban, lapos földben, kínai vakcinában, vírustagadásban stb.... akkor 100 százalékban abban adnak igazat, ha valaki racionális érvet mondanak ellene meg sem hallgatják csak az az igaz amiben hisznek.

Miért nem lehet elismerni hogy ok hittem ebben de igazatok van valóban rosszul hittem dolgokban...


2021. júl. 6. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha én valamiért valamiben hiszek azzal hogy te másképp gondolod+azt hiszed hogy racionális valószínű nem fogadom el,max annyit mondok rá hogy "hát te tudod"....minden ember máshogy gondolkodik,nekem soha nem volt célom embereket megváltoztatni,mert tudom hogy k..va nehéz vagy sok esetben lehetetlen.
2021. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Legtöbb ember nagyon szűkgondolkodású. Nem akarják hogy bántsd a nézeteit. Nem tudatosak meg egó fogalmát nem ismerik stb.

2. Általában akik hisznek a laposföldben, vírustagadók, new age spiritualizmussal foglalkoznak leginkább érzelmekre feküdnek rá és a racionalizmust elutasítják. Ezt vettem észre én.

2021. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hit érzelem, és az mindig felülírja a racionalitást.
2021. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agyban az erzelmek, es a tudatos logikus gondolkodas, kb egyforma hatassal vannak a vegeredmenyre. Az emberek a ket veglet kozott billegnek. Valaki erzelmi alapon hoz dontest gondolkodik, mas valaki folleg logikai alapon.
2021. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A racionalitáshoz amúgy nem feltétlenül kell a "valóságban" maradni, pl. ha én most azt mondom, hogy a világ egy szimuláció és racionálisan el is magyarázom miért lehet ez, már rögtön nem a "valóságban" vagyok ugye a társadalom szerint, mégis racionális vagyok, ugyanúgy a spiritualitás és a racionalitás sem zárja ki egymást, de sok konteó is racionális, az hogy tévhitekből tevődik össze sokszor, még nem jelenti, hogy nem racionális maga a gondolatmenet, max. nem reális, mivel nincs köze a tényleges valósághoz, ami nem ugyanaz ám.
2022. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!