Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt van az, hogy lassan...

Mièrt van az, hogy lassan utálok jót tenni?

Figyelt kérdés

Azért nem szeretek jót tenni, mert amit kivált az emberekből.... Olyan igazán jót, nem fogok tenni az életemben során, hogy megváltom a világot. Csak ilyen kis apróságot. Ezekkel az a gondom, hogyha látja valaki., ès a reakció zavar... Pl egy babakocsis hölgy jött ki az sztk-ból az apjával, ès megkérdeztem, hogy segítsek e levinni a babakocsit a lépcsőn. A hölgy nehezen járt, az apja idős volt, elfogadták. Ès az utcán egy másik ember akinek semmi köze nincs hozzájuk hallottam, hogy azt mondja annak akivel volt, hogy "Nézd egy igazi úriember" Ezt nem szeretem.

Kolléganőmnek múlt héten szóltam, hogy ne egyen meg valamit, mert allergiája van, erre mèg ma is azt hallgatom, hogy jaj de jó, hogy szoltàl, olyan aranyos voltál. Ès most már névtelenül szoktam segíteni, pl egy facebookos csoportban, egy beteg nyuszit orvoshoz kellett vinni, (3 percre laktak hozzánk) ès a poszt alá nem akartam írni, hanem massangeren írtam, ès annyit kértem, hogy ne tudják, hogy èn segítek...


2023. márc. 9. 10:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne függj ennyire mások véleményétől.

Ne engedd, hogy egy random ember megjegyzése befolyásolja a tetteidet, érzéseidet.


Egyébként ez, hogy ilyen apróságokban segítesz, szerintem alapvető dolog. Én érezném magam szarul, ha ott szenvednek a babakocsival én meg egészséges huszonéves férfiként elsétálnék mellettük.

2023. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de teljesen normálisan reagálták le. Azt hittem valami ilyesmit írsz, hogy segítettél mégis lenéztek vagy a segítséged miatt te kerültél kellemetlen helyzetbe.


Most az a legnagyobb problémád, hogy vannak jóérzésű emberek akik hálásak az ösztönös jó szándékú segítségnyújtásért és meg merik udvariasan köszönni?

2023. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Csak fèlig.....

Megkèrdezem tőlled, tudok e segíteni, azt mondod, hogy igen. Segítettem neked, te megköszönted. HA ezt látja egy másik ember, egy idegen, ès ehhez mond egy pozitívat, amit tènyleg úgyis gondol, pl szerinte ezèrt úriember vagyok, ès ezt valakinek mondja, vagy nekem, akkor ez már zavar. De kollègámnál is eltelt egy hèt, ès mèg mindig azt köszöni, hogy szóltam. Hogy írjam? Túlzott hálát èrzek ekkor, ès ez az ami rosz nekem....


Nagyon rosszul írom le?

2023. márc. 9. 11:30
 14/17 A kérdező kommentje:
Ez nem megtörtènt eset: lesegítesz valakit a buszról, ès az egèsz busz megtapsol, meg megveregeti hátad, mert valami apróságot teszel....
2023. márc. 9. 11:32
 15/17 anonim ***** válasza:

És ha túlzottan hálásak, akkor mi van?

Te tudod, hogy nem az elismerésért tetted, hanem a saját lelkiismereted miatt.

Ennyire utálod magad, hogy mások megjegyzései miatt elnyomnád a lelkiismeretedet?

2023. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondanám hogy utálom magam... A túlzott hála elveszi azt az èrzèst, ami akkor jön lètre, mikor megtettèl valamit.
2023. márc. 9. 11:59
 17/17 anonim ***** válasza:
Voltam anno babakocsis anyuka, hidd el, abban a pillanatban baromi nagy segítség, és hálás az ember, ha odateszi magát egy életerős férfi, és nem azon kell görcsölni, hogy lezúgok majd a gyerekkel együtt, babakocsistul valahonnan! De volt pl. olyan esetem, hogy nagybevásárlás után kiborult a buszon a szatyrom, ha nem kapok segítséget egy vadidegentől, nem tudtam volna időben leszállni, és még a felszállók össze is taposhatták volna 1-2 cuccomat. Azóta is nagy hálával gondolok arra az illetőre. Azt nézd ezekben a helyzetekben, hogy neked nem nagy dolog, de akinek segítesz, annak óriási, és nem volt kötelességed megtenni ezt vagy azt, a babakocsis esetnél pl. tovább is mehettél volna. És van, aki ezt kívülállóként is látja. Igenis jó látni, amikor emberek nem b*szogatják egymást, gáncsoskodnak, beszólogatnak egymásnak, hanem önzetlenül segítenek egy vadidegennek is. Bizonyára senki nem gondolja rólad, hogy az elismerésért csinálod, szerintem introvertált lehetsz, és azért zavar a túlzott „felhajtás”.
2023. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!