Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt van az, hogy lassan...

Mièrt van az, hogy lassan utálok jót tenni?

Figyelt kérdés

Azért nem szeretek jót tenni, mert amit kivált az emberekből.... Olyan igazán jót, nem fogok tenni az életemben során, hogy megváltom a világot. Csak ilyen kis apróságot. Ezekkel az a gondom, hogyha látja valaki., ès a reakció zavar... Pl egy babakocsis hölgy jött ki az sztk-ból az apjával, ès megkérdeztem, hogy segítsek e levinni a babakocsit a lépcsőn. A hölgy nehezen járt, az apja idős volt, elfogadták. Ès az utcán egy másik ember akinek semmi köze nincs hozzájuk hallottam, hogy azt mondja annak akivel volt, hogy "Nézd egy igazi úriember" Ezt nem szeretem.

Kolléganőmnek múlt héten szóltam, hogy ne egyen meg valamit, mert allergiája van, erre mèg ma is azt hallgatom, hogy jaj de jó, hogy szoltàl, olyan aranyos voltál. Ès most már névtelenül szoktam segíteni, pl egy facebookos csoportban, egy beteg nyuszit orvoshoz kellett vinni, (3 percre laktak hozzánk) ès a poszt alá nem akartam írni, hanem massangeren írtam, ès annyit kértem, hogy ne tudják, hogy èn segítek...


2023. márc. 9. 10:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Mert a normális ember a magyar társadalom egyes rétegeinek az UFO-val egyenlő. Nem tudnak a kedvességhez, segítséghez, figyelmességhez kapcsolódni. Azt szeretik, ami agresszív, amihez beszólogathatnak, amit kontrollálhatnak, saját képükhöz formálhatnak, lenézhetnek.

Ha nincs agresszió egyenesen szomjazzák és generálják.

2023. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Inkább olyan érzésem van, mintha posztumusz díjra akarnak majd nevezni.... Ès ez nekem negatív
2023. márc. 9. 10:15
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretsz problémát generálni.


Eszembe nem jutna, hogy ilyen dolgok miatt ne tegyek jót másokkal.

Most büntessem a következő babakocsis anyukát egy harmadik, vadidegen miatt?

2023. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

"mintha posztumusz díjra akarnak majd nevezni"

. Mi van?


Amúgy vicces egycsaj válasza, akinek minden kommentjéből árad megvetés és az agresszió...

2023. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Odamegyek segíteni, csak utána van egy ilyen negatív érzésem, de csak akkor, ha más megtudja, és ad egy pozitív visszajelzést.

4#oké tudom, túlon túl erős kifejezés, azt akartam írni, hogy a legkissebb segítségnek, gesztusra is több elismerést akarnak adni, hiába nem kényszer jó. Tehât a babakocsis esetnél ők ketten azt mondják, hogy köszönöm a segïtsèget, és pozitívan élem meg, a jó tettet.

2023. márc. 9. 10:38
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Nincs dolgom azzal, hogy neked éppen milyen szűrőn mennek át a válaszaim. Az egyedül a te hogylétedet mutatja. Mindenki úgy reagál, ahogy éppen van. Ha agressziv vagyok, legyek. Jogodban áll ezt gondolni és leírni.
2023. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Így, hogy mâs is elismeri, "Igaui úriember" hiába tudom mire gondol, miért mondja, nekem ez egy negatív élménnyé válik. Mert nem elismerért segítettem neki, hanem azért, mert én ezt megtehettem. És azért lesz pozitív, mert meg is tettem.
2023. márc. 9. 10:40
 8/17 A kérdező kommentje:
6# valhol egyet tudok èrteni, sejtem mire gondolsz. Egy helyen viszont nem. Inkâbb az, hogy ehez nincsenek hozzászokva. Ha ez mindennapos lenne, termèszetes dolog lenne (mindenkinèl) akkor csak elsètálnánk mellette, mert nem figyelnènk fel rá. De aztán lehet hülyesèg amit írok....)
2023. márc. 9. 10:47
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Magyarországon, aki jót tesz a másikkal, az számíthat arra, hogy át fogják később verni, lenézik, semmibe veszik, kihasználják. A magyarok esetében ez a "köszönet", ha valaki segít a másiknak.

Talán ezért nem annyira szokás a segítségadás ma már a magyaroknál.

2023. márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze, ât tudnak verni. Engemis, tèged is. Egy hajlèktalan pènzt kèr. Tudod, hogy cigire kell neki, piára, drogra. Tudod, hogy "átver". Mègis vannak olyan emberek, akik adnak nekik.
2023. márc. 9. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!