Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem miatt lassan utálok...

Bladerunner777 kérdése:

Testvérem miatt lassan utálok hazajárni, más hogyan kezeli a rossz viszonyt?

Figyelt kérdés

Most elvileg békesség van, de csak azért mert csendben maradok. Testvérem már felnőtt, fiatalon is problémás volt, most is az, csak másképpen. Nem akar dolgozni állítása szerint csak több százezer forintért emelné fel a fenekét, pedig nincsen képzettsége. Fizettek neki több tanfolyamot. Egyiket sem fejezte be. Pár éve ismét otthon lakik. Már csak egyik szülőnk él. Testvérem szinte semmit nem segít, neki állt feljebb, amikor havat kellett volna lapátolnia. A szülőnk dolgozik, vásárol be, hétvégéje is azzal telik, hogy a testvérem dolgait mossa, teregeti, neki rohan el a város másik végébe ételért. Ez azt eredményezi, hogy amikor hazautazom, nekem is erről szól a közös hétvége, elmenni együtt vásáorlni, testvérem felírja mi kell neki a boltból, milyen ebéd kell neki, aztán otthon játszva vár, utána semmi köszönöm, semmi. Nem eszik meg akármit, ezt inkább nem is részletezném, de nem olcsó mulatság. Legyen itt egy példa: szülőm kikísért a buszhoz, amikor utaztam vissza, és beszélgettünk, erre csörög a telefon és testvérem hívta. Hozzon neki a szülőm az étteremből ételt, mert éhes. Tehát a búcsúzkodást is elcseszte.

Ami volt: lelkére próbáltam beszélni, legyen tekintettel az idős szülőnkre, veszekedtem vele, amikor tinédzser volt keményebben próbálták fogni. Semmi nem használt.

Nekem emiatt nagyon megromlott a viszonyom vele. A szülőnk eleinte sokat panaszkodott, sokszor sírva hívott fel, miket csinált a testvérem, de egy ideje annyira beletörődött, hogy már én sem tehetek szóvá semmit. Ha bármiért szóltam- elvette az otthon maradt dolgaim, amiket nem tudtam elhozni, azokat jelenleg lelakatolt ládában tartom, mert eladná, ezért is én voltam a hülye, meg gyanakvó. Ne morogjak, ő ilyen, fogadjam el. Testvéri szeretet felemlegetése.

Egy ideje rajtam tölti ki a feszültséget a szülőm. Ilyenek: eggyel későbbi busszal mentem haza meglátogatni, erre kiborult, és nagy hangon osztott ki. Közben testvérem sáros cipővel járkált a frissen mosott padlón és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne elkért egy ötezrest bulira. :D Ekkor is beszóltam, hogy tényleg ez a legnagyobb gond itt? Eggyel későbbi busz szombat délelőtt?

Én vagyok elővéve, hogy miért nem jó a viszonyunk.

Legutóbb közöltem szülőnkkel, hogy ez egy abszurdum, miért kényezteti el, miért néz el neki mindent, nem tini és nem is huszonéves már. Nyugdíjasként kevesebbet fog kapni, én nem fogok ennek az embernek adni semmit. Bevásárolok, de olyan ételt, amit ő nem eszik meg, csak a szülőnk. Erre kiakadt, nem lehetek ilyen szívtelen, meg én is rossz voltam tiniként. Mondom tiniként, nem harmincas érett férfiként!

Hát ez nagyon hosszú lett, nem tudom ki olvassa el. :D

Tehát van itt olyan, akinek hasonló családi dolga van, testvérével ilyen a viszonya, hogyan nyugodott bele? Az lenne a legjobb, ha bevenném a lszarom tablettát, csak nagyon nehéz, ha az ember testvére léhűtőként úgy viselkedik mint valami meg nem értett sznob rocksztár, aki csak azért született, hogy kiszolgálják.

Kösz, ha válaszol bárki. Kicsit lenyugodtam, miközben kiírtam magamból. :)


2018. márc. 14. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt a fö gond NEM a TE viszonyod a testvéredhez, hanem anyukád hozzáállása.


TE nem tudsz semmit tenni, legfeljebb nem mégy haza gyakran, akkor nincs veszekedés.


A fontos dolgaidat vidd magaddal, emellett ne vásárolj be helyettük.


IDövel vagy rájön anyátok, hogy hülyeséget csinál, vagy teljesen a tesstvéredtöl lesz függö. Neked nem sok lehetöséged van, amennyire lehet, maradj távol tölük.

2018. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt szerintem is legalább annyira hibás az anyuka mint a fia. Nem tudja elengedni, nem akar egyedül maradni amit a fia ki is használ. A nagy koppanás majd akkor lesz ha édesanyád már nem fogja tudni finanszírozni az életét. 40 fele 0 tapasztalattal, képzetlenül nem sok esélye lesz munkát találni.
2018. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szavakat. Én is ezt gondoltam, hogy anyám is hibás, viszont többször mondta, hogy alig várja a költözést, akár másik városba is finanszírozná testvérem költözését, csak menjen már el. De közben meg teljesen körbe ugrálja. Mert ő mindent megtesz a gyerekeiért. Ez szép persze, de az lesz, ahogy felvázoltátok. Ezt ő is tduja legbelül próbálja tagadni, mert rettentő kudarc neki ez az egész.

Egyszer közöltem is, hogy akkor szóljon, amikor testvérem éppen nyaral, mert akkor végre kettesben lehetnénk. Erre megsértődött, miért nem szeretem a testvéremet, rokonok sem szeretik, szegény testvérem.

Lehet most sem megyek haza.

2018. márc. 14. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz egy ilyen emberrel, ha már édesanyátok sem fog élni?
2018. márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez hadd ne a kérdezö problémája legyen!
2018. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Addig semmi sem fog változni, amíg anyukád nem változtat a szabályokon. Tesódnak ez így baromira kényelmes... Elmegy nyugdíjba, akkor mi lesz? Felveszi a személyi kölcsönöket, hogy szegény pici fiacskájának legyen étteremből étele, mert a pocikája azt jobban szereti?


Azért a helyedben nyomatékosan közölném a tesómmal, hogy nem fogod eltartani őt, ha úgy alakul, hogy anyukád erre nem lesz már képes.

2018. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elvileg jövőre megy nyugdíjba.

Én sem voltam szent kamaszként, de ezt az ember kinövi.

Nekem is voltak mélypontjaim. Szóval az elején még örültem is neki, hogy hazaköltözik, azt hittem jó dolog sül ki belőle, segítenek egymásnak meg a többi. Van amikor megembereli magát megcsinál valami apróbb dolgot, azt rögtön el is újságolja anyám telefonon, én ilyenkor eleinte mondtam ez lenne az alap ennyi idősen ha az ember munkanélküli.

Egyszer mondtam neki ezt én nem fogom eltartani, akkor gúnyosan visszafeleselt, lenyomorékozott :D "elég szarul keresel miről beszélsz" meg ilyenek, akkor orítottam vele. Az a baj, kicsit szerintem pszicho beütése van. Tehát nem annyira érzi át mások gondját, nem tud bocsánatot sem kérni.

Volt egy időszak akkor normálisabb lett, mert szerelmes volt ismét, volt egy szép barátnője. Jó mondjuk akkor pluszban még azt is anyám fizette.

Hát anyám válasza a fentebbi problémára az volt, hogy majd talál egy házias kislányt vagy jó fej lakótársat, meg bizonygatni kezdte, hogy de igenis szokott főzni magára. Engem ez már nem is érdekel, csak maga ez a követelőzés, neki nem jó akármi, ő minden nap elmegy valahová, akkor is különleges italokat hajlandó csak inni, közben anyám rohadjon otthon, munkahelyen és takarítson utána egészen nyolcvan éves koráig. Ez igazságtalanság. Meg könyörögjön, hogy legalább a fizikai munkát végezze el a ház körül, ne neki kelljen fájós derékkal, ha nem vagyok otthon.

Három ismerősöm is van, aki otthon lakik szüleivel harminc felett, mindegyik segít meg dolgozik.

Csapongtam. Köszönöm hogy elolvastátok meg válaszoltok.

2018. márc. 14. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:
12:58as nyomorékkal ne foglalkozz. A felnőtt párkapcsolatoknál szokott picsogni miért nincsen nője.
2018. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a herefejlesztő. Aztán az ilyan keres egy Anyapotlékot az ágyba is.. Itt Anyád a ludas..
2018. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!