Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz vagyok mert (már) nem...

Rossz vagyok mert (már) nem érdekel a testvérem?

Figyelt kérdés
Régebben zavart, hogy rossz a kapcsolatom a húgommal. Ma már nem...már egyáltalán nem érdekel. Beletörődtem. Ráhagyom, hogy nem ismer és valótlan dolgokat állít rólam a szüleim előtt. Nem érdekel, hogy ha hazamegyek a szülővárosomba és az ő állítólagos legjobb barátai nem is tudják, hogy én a testvére vagyok. Túltettem magamat...ha nem is teljesen akkor is próbálom. Már szánalmasnak sem tartom, hogy irigy rám és furcsa módon többnek képzeli magát mindenkinél! Köszönöm, ha válaszolsz.
2014. ápr. 22. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Rokonaidat nem tudod megválogatni,az ikertetvérem olyan típusú ember akit alapjáraton messze elkerülnék.A kötelező családi összejövetelen jópofizunk egymással,de egyébként nem tartjuk a kapcsolatot.Nem tartom magam rossznak,szerencsére a szüleink se próbálnak már jó testvéreket faragni belőlünk.


Szüleitek elhiszik a hazugságokat vagy ők is legyintenek rá?

2014. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy elhiszik vagy rahagyjak, de , hogy nem szolnak semmit az is tuti. 8 evvel ezelott terhes lettem es a ferjemmel kertuk a szuleimet, hogy segitsenek egy haz vasarlasaban jelzaloggal. Nem segitettek, megertettuk, elfogadtuk. Ra egy evre a hugomnak segitettek, mert mar nem akartak fizetni az alberletet. Rosszul esett, de hallgattam. Mult heten nekem esett- persze emailben, hogy ne legyek onzo...es vegre felejtsem el a nagy szivfajdalmamat, a jelzalogot...de ha kell akkor megoldja de en ne ugraljak mert ugyis csak fel ev munkaviszonyom van. ( Van sajat lakasunk.)
2014. ápr. 22. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ember sajnos nem választhatja meg a családját a társadalom viszont keményen beleveri a fejébe, hogy hű hát a család meg mégis csak a ....az akárkid!


Nem vagy rossz testvér szerény megítélésem szerint, mindenkivel úgy kell bánni, ahogy megérdemli, amit kivív magának a viselkedésével akár rokon akár nem.


Ha a húgod ilyen akkor legyen boldog a saját kis világában de a tiedbe nem kell beengedned csak mert közösek a szüleitek.


Egyszer ha nélküle egyedül vagy a szüleiddel akkor mondd el nekik, hogy hazugságokat terjeszt rólad, úgyhogy talán ha mondd valamit akkor nem árt téged is megkérdezni.

A legjobb talán mégis az lenne ha előttük vonnád felelősségre a hazugságaiért és kérd csak ki magadnak nyugodtan.


Az egy dolog, hogy nem jöttök ki egymással de ha jót nem tud tenni akkor legalább rosszat se tegyen mert ez magát minősíti nem téged és éppenséggel ezt te is megteheted vele és meglátja, hogy fog esni neki.


Egyébként ha meg ennyire nem bír és hazudozik akkor meg, mi a f*nének írogat neked és miért tartja veled a kapcsolatot?

Iktasd ki az életedből, változtass e-mail címet és nem kell, hogy tartsátok a kapcsolatot.

Szüleidnek elmondod részletesen, miért irritál és miért nem akarod őt az életedben és, hogy hozzájuk elmész ők a szüleid maradnak de a tesódra nem vagy kíváncsi és kész.

Ő ilyen lett és nem te nevelted ilyenné...


Ha ő is ott van foglald el magad nyugodtan nézd levegőnek max. a minimális kommunikációra légy hajlandó ha esetleg kérdez valamit.


Mellesleg általában elég sok családban megvan a kis kedvenc és, ahogy észrevettem általában nem a normálisabb tesó tölti be ezt a posztot.

Ilyenkor csak annyit lehet tenni, hogy ezentúl csak a saját életedre koncentrálsz és azt építgeted.

2014. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2014. ápr. 24. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem felejtsd el a tesód. Ha nem jöttök ki akkor ne foglalkozz vele. Ha távol laktok egymástól nem kell vele találkozni. Ha elmész a szüleidhez, akkor menj amikor ő nincs ott. Ha van saját lakásotok, ne bánkódj, örülj hogy nem függsz senkitől. Keress jó barátokat és velük töltsd a szabadidőd.
2014. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

csak keveset voltál vele, és szeretetedre volt szüksége, amit te nem adtál meg

most meg lázad

tapasztalat

2014. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!