Ilyen fejlett országokban ahol magas az életszinvonal miért van mégis egyre több depresszióval küzdő ember és mentális betegségekben szenvedő személy?
A kevés mozgás sincs jó hatással a mentális állapotra, régebben pedig azért aktívabbak voltak az emberek. Nem "jó dolog" függő, és itthon is elég sok a depressziós.
Ettől függetlenül régen is voltak depressziós emberek, csak szart rá mindenki, mert nem tudták mi a baj, mi az oka, mi ez, de ezért vannak tudósaink és orvosaink, hogy megfejtsék az addig nem ismert dolgokat.
Mert a depresszió kialakulása nemcsak a gazdasági helyzettől függ, hanem pl a társadalmi tényezőktől is. Hiába fejlett egy ország, hiába van megteremtve az emberek számára a jólét ha társadalmi/szociális szinten nincs meg az a minőség.
Egyébként a világon minden negyedik emberből legalább egy szenved valamilyen mentális betegségben.
Pacsi: ezen én is mindig gondolkodom, de továbbviszem a gondolatot.
Nálunk "mindenki" átélte '56-ot, 1848-at, a török rémuralmat, és Gyúúúúrcsánt... Mindig a múlttal vagyunk elfoglalva, emiatt nem fejlődünk. Nagyon kevesen vannak, akik észreveszik azt, hogy valójában - ha nem is 100%-osan, de - egyfajta jólétben élnek egy mondjuk Mozambikban lakóhoz képest is, csak ezt nem értékelik.
Másrészt rejtély számomra a sok pap- coach-pszichológus-mentálos "szakember" tevékenysége: van egy rakat belőlük, aztán az ország lelki állapota meg sehol sincsen...
Nem vagyunk mi nagyon felnőve az élethez szerintem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!