Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A reggeli, tízórai, ebéd,...

A reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora számít valamit az egészsegünk szempontjából vagy csak egyszerű emberi szokások?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért alakult ki így?

2022. dec. 19. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vércukorszintnek pl jót tesz, valamint az emésztésnek sem mindegy, hogy 8-10 órás éhezés után kap 2000+ kalóriát egyszerre.
2022. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam napi 5 étkezést csinálni. Nyilván praktikus szétosztani a nap során (gyomor űrtartalma és hasonlók miatt), de a vizsgálatok nem igazán igazolták, hogy lenne valami nagyon kemény szabály, hogy hogyan "kell" beosztani az evést, ezek inkább mítoszok.
2022. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta 3-szor eszek, időm sem lenne többre és nem is igénylem az ötszöri étkezést.
2022. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Mikor dolgozom, muszáj ennem, mert egyszerűen elkezdek remegni, nyűgös és türelmetlen leszek. Nem tudom, hogy megszokás miatt van e ez így, de én igénylem a napi legalább 3 étkezést. Lehet a nevelés miatt, mert bátyám cukorbeteg és mi, gyerekek napi 6-szor ettünk, pótvacsival együtt. Plusz a gyomrom nem bírja, ha túleszem magamat, ezért inkább többször keveset eszek.

De pl anyukám napi 1x, max 2x eszik, el is van hízva, nem látom egészségesnek. Kávézik üres gyomorra, és sokszor székrekedése van. Párja szintén így étkezik, nagy a hasa, mint a sörhas. Sokszor olvasom azt, hogy elhíznak azok, akik kevesebbszer többet esznek, mint akik többször keveset. Az elhízás pedig egyenlő az egészségtelenséggel, ezért én a napi többszöri étkezést látom egészségesnek és élhetőnek.

2022. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Mivel az emberi szervzetben is van egyfajta ritmikusság, biológiai óra szerinti működés, így fontos, jó lenne a helyes táplálkkozás ilyen formájának a követése.
2022. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!