Hogy ismerhetném meg önmagam? Nem igazán tudom h jó nekem, és mindig másokat helyezek előtérbe. Nincs saját szemelyisegem
Csak kölcsonhatasokbol.
En pl meglepodtem saját magamon is amikor képes voltam kidobni egy nárcit akibe szerelmes vagyok.
Vagy meglepodtem olyanon is hogy az osszes romát kirugták egy kulfoldimunkahelyrol es csak en maradtam meg egyetlen magyar es nem engem csináltak ki nem en mondtam fel hanem "én gyoztem" es ők mentek el.
Vagy pl meglepodtem saját magamon amikor uzletvezeto voltam es az egyik vevő amiert rengeteg mindent vasarolt automatice ösztönösen kedvesebb lettem vele, holott nem különböztetek meg embereket pénzük alapján.
Meglepodtem azon is magamban hogy képes voltam 10 éves baráti kapcsolatomat ignoralni mert aljas volt velem.
Vagy pl utálom a biszexeket mégis jártam nem is egy biszexszel.
Valahogy igy szépen apránként lepem meg saját magamat saját magam előtt..
Első vagyok
-Szóval kaocsolatfüggőnek hittem magam mégis kidobtam valakit
-azt hittem a romák kicsinálnak minden magyart pláne túlerőben, engem mégsem tudtak kicsinálni
-azt hittem nem diszkriminálok embereket pénzük alapján, erre mégis..
-azt hittem 10 év baratság jelent nekem vmit, aztán mégse..
-azt hittem rasszista vagyok illetve biszex utáló, erre olyanokkal jártam. Szoval mégsem vagyok az.
Stb
Aakivem szakítottam amúgy azt én mai napig is szeretem, csak nem tűröm ahogy le akar uralni, megbánt stb. Nárcisztikus sajnos.a szivemnek voltam és vagyok képes parancsolni úgy, hogy senkim nincsen helyette.
(1)
Ez is meglep magamban nem kicsit.
Mi az önismeret?
Az önismeret nem más, mint saját személyiségünk, azaz érzéseink, gondolataink, viselkedésünk és ezek egymással való kölcsönhatásainak a felismerése, megértése. Azaz saját működésünk mozgatórugóinak felfedezése. Amennyiben megérjük, hogy bizonyos helyzetek, emberek miért hoznak ki belőlünk adott érzéseket, gondolatokat és viselkedést, máris nagy lépést tettünk személyiségünk fejlődésének irányába.
Önismeretre a hétköznapok során is szert tehetünk, ha megfigyeljük és megértjük saját reakcióinkat és mások ránk adott reakcióit. Ezek alapján rájöhetünk arra, hogy mi az bennünk, ami hatékonyan működik, jólétünk szolgálatában áll (pl. kitartásunk miatt elérhetjük céljainkat) és mi az, ami hátráltat bennünket (pl. kritika hatására rendre sokkal rosszabbul teljesíthetünk). Ha látjuk, hogy mik az erősségeink, akkor tudjuk, hogy mire alapozhatunk. Ha látjuk, hogy mi az, ami nehézséget okoz számunkra (pl. kritika hatására önértékelésünk összeomlik), akkor megpróbálhatjuk a negatív következményekkel járó reakcióinkat megérteni, majd átalakítani olyan módon, hogy saját vágyainkat, céljainkat szolgálhassák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!