Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek le az emberek,...

Miért néznek le az emberek, amikor azt mondom, hogy utálok dolgozni és nem szeretnék dolgozni? Tényleg egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, vagy mindenki ennyire álszent?

Figyelt kérdés

Kedvencem, amikor valakinek csak annyit mondok, hogy "nem szeretnék dolgozni", és már előre látom a reakcióját. Ilyenkor a legtöbben belemagyarázzák azt is, hogy nem is fogok, és anyám/apám/párom/az állam fog eltartani... Holott én csak annyit mondtam, hogy nem szeretnék dolgozni, mert utálok dolgozni, és millió más dolgot csinálnék sokkal szívesebben. Nem akarom elhinni, hogy én lennék az egyetlen, aki így gondolná...

Még párommal is beszéltünk erről, plusz álmodoztam, hogy "mi lenne, ha... milliomos lennék", és felsoroltam néhány dolgot, hogy miket csinálnék szívesen, hobbik, utazás, pihenés, tanulás, stb. Aztán mondta, hogy ő úgy is dolgozna... Természetesen szíve-joga, azt csinál, amit akar, de nem értem, hogyha korlátlan mennyiségű pénze lenne, akkor minek dolgozna, amikor neki még több hobbija is van, mint nekem. Megjegyzem, hogy egyébként ugyanott dolgozunk most, egy nem túl jó helyen.



2022. aug. 28. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha milliárdos lennék, akkor valószínűleg sosem dolgoznék.

Nem kellene megfelelnem, és ugrálnom senkinek.

2022. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Senki nem szeret. Legtöbb ember olyan munkát keres ahol jó kevesett kell. Aztán büszke rá hogy van bejelentett munkája, meg jön ezzel te mér nem dolgozol? Ez az a típus ami bármit megtesz nyal meg minden csak olyan munkája legyen ahol nem kell sokat. Szerintem kevés ember van aki tényleg szereti is amit csinál.
2022. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én "dolgoznék", ugyanis a munkám a hobbim (szóval az nem volna munka a számomra). A főállásom után is leültem és foglalkoztam vele, akkor is míg egy fillért nem hozott.. most is, amikor simán megélnék belőle.
2022. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Álszent majmok.

Én nem titkolom, hogy rühellek dolgozni. Sokminden érdekel, de semmiről sem tudom elképzelni, hogy mint munkát is szetetném. Onnantól már csak egy kényszer, felelősség, kötöttség, muszáj, teher és ezektől feláll a nem létező szőr is a hátamon.

2022. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
A fogalmat tisztázzuk szerintem! Nem csak az a munka, hogy húzod az igát azért, hogy a jövő hónapban megint csóró lehess. Egy nagyobb vállalkozást, vállalatot felépíteni is munka, csak másképp esik.
2022. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember utál dolgozni, de hát valamiből meg kell élni mindenkinek. Persze, van néhány személy, aki szereti a munkáját, de szerintem ők nagyon kevesen vannak.

Elég nagy hülyeség csak azért lenézni valakit, mert nem szeret minden dolgot, ami a kötelessége. A munkát nem szeretni kell, hanem el kell végezni.

2022. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!