Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeled, olyantól...

Hogyan kezeled, olyantól kapsz tanácsot meg bátorítást, akinek ugyanaz a dolog az ölébe hullt, amiért te küzdesz eredmény nélkül?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ő szerencsés volt vagy jókor volt jó helyen. Passz. Neked ugyanazért küzdened kellett keményen, vagy még mindig kell, és nulla eredménye van.

De ő az, aki hangoztatja, meg mondogatja mindenkinek, hogy mit hogy kell csinálni, mi mennyire könnyű és mennyire jó, mit hogy kell elérni... Mert ő aztán tudja....


Hogy kezeled?


2022. aug. 16. 16:25
 1/7 Metionin ***** válasza:
Ha megtehetem, nem tartok kapcsolatot ilyen emberekkel. Sajnos voltam sokáig olyan környezetben, ahol előfordultak, szülők aláraktak mindent és azzal henceg, láthatóan lenézve azokat, akik a maguk erejéből boldogulnak és emiatt jóval később lesz meg nekik az áhított cél. Egyébként emberfüggő, volt, akit nem tudtam kikerülni, mert vele kellett lennem pl. egyetemi csoport miatt és a 20. lenéző beszólásánál, hogy nekem miért nincs kocsim meg lakásom pedig diákmelózok (ő ezeket érettségi ajándékba kapta) kicsúszott a számon, hogy majd szólok anyukámnak, hogy rakjon alám egyet. Illetve sógornőm ilyen még, konkrétan mindenét az anyja vagy a férje, illetve annak a szülei rakták alá, na neki is megjegyeztem a sokadik beszólása után, hogy majd ha fel tud mutatni bármit, amiért ő dolgozott meg, beszélhetünk erről, addig viszont nem vagyok kíváncsi a véleményére. De általában nem húzom fel magam, csak igyekszem mihamarabb a lehető legtávolabb kerülni tőlük.
2022. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy neki könnyen ment, attól még előfordulhat, hog yért a dologhoz.

Ne feledd, katolikus papok tartanak jegyesoktatást:D De ha belegondolunk, nem is akkora baromság, hisz rengeteg házasságba lát bele.


Illetve annak megítélése is csalóka, hogy "a másiknak az ölébe hullott". Ezt könnyen mondja az ember, aztán lehet, hogy baromi nagyot téved.

Nekem is rendre mondják, hogy nekem könnyű, mert szerencsém volt a párommal, hogy olyan jól összeillünk stb.... Aha. Mert nem fecsegem ki amikor síva kiabálunk egymással, hogy aztán napokon át közösen gyötrődjünk és megszüljünk valami megoldást a problémánkra. Mások azt látják könnyű volt eljutni idáig a kapcsolatomban, de ettől ez még nem igaz.

2022. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ne feledd, katolikus papok tartanak jegyesoktatást:D"


🤣 Tényleg! Na ja. Lehet jobban belelát, de ugyanúgy hüleseget is tud tanácsolni, mert nincs benne...

2022. aug. 16. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:

3, hááát ja, és persze vannak rossz papok, az is igaz. De akikkel nekem volt dolgom, azok jól végezték a dolgukat.

és az is tud hülyeséget tanácsolni, aki benne van egyszerűen azért, mert nem tudja felmérni a különbségeket a saját és mások helyzete között.

Szóval nem feltétlen mindig a közvetlen tapasztalat a kulcs szerintem. Okos emer más kárán tanul, azaz nem feltétlen kell átélnie, hogy okosabb legyen.

2022. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De a papok fölénnyel indulnak, mert náluk még az se derül ki ha a saját tanácsukat nem tudják megfogadni...😀
2022. aug. 16. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

True dat:D

Én pl 13-4 évesen MSNen (jaj de rég ovlt!:D) párkapcsolati tanácsokat adtam hasonló korú lányoknak. Úgy, hogy nekem addig sosem volt barátnőm:D

Deee általában beváltak a tanácsaim. Egyszerűen csak... nemtom, empatikusnak kell lenni:D

Szóval működik ez mindennemű tapasztalat nélkül is.


És ide pont illik egy 2Arc idézet:

"Mindig jókat beszélgettem azzal akit mások dugtak":D

2022. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utálom az ilyet, többet árt mint használ. Főleg mikor a párkapcsolati jótanácsokat osztogatják, holott a vak is látja hogy sose lesz esélyem senkinél. Általában vagy ignorálom az ilyeneket vagy ha nagyon nyomul akkor elküldöm a jó édes...
2022. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!