Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy aki nagyképű, annak nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

Rengeteg barátom van (nem kamu spanok), annak ellenére, hogy nem vagyok a szerényebb fajtából való. Elég sokat letettem már az asztalra, úgyhogy úgymond van mire nagyképűnek lennem; szakmai elismerés (jó sok pénz), több nyelvnek az ismerete, és nem mellesleg a kinézetem is elég fullos, amiért elég sokat tettem. Úgy érzem képmutatás lenne részemről az álszerénység. Nyilván olyat nem szoktam, hogy magamat elkezdem nyíltan fényezni, viszont ha olyan a téma, elég sokszor vannak flexelős megszólalásaim, amiből az jöhet le a többieknek, hogy nem vagyok egy elveszett hülye gyerek. Mégis imádják a stílusom, ezt nagyon sokan meg is jegyezték már nekem. Véleményem szerint az emberek épp ellenkezőleg, a beforduló, kussban ülő, szerény embereket sokkal kevésbé kedvelik. Én legalább szórakoztató vagyok, megszólalok és szakadnak rajtam az emberek, mert egy jelenség vagyok, egyedi stílussal.

Mit gondoltok, melyik típust szeretik jobban az emberek nagy általánosságban?



2022. júl. 20. 00:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Te tulajdonképpen semmit nem értél el azonkívül, hogy most is itt "flexelsz", ha akaratlanul is, ha nem. Attól hogy neked van X nyelvismereted, te nem vagy több annál, mint akinek csak Y van, vagy még Z sincs.
2022. júl. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ja persze, és még gyakorin kisirod magad kamu storyval
2022. júl. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Semmit nem értem el, igen, te már csak tudod. Jó vagyok abban, amit csinálok, nem véletlen tartok ott, ahol. Legyen szó akár az általad említett nyelvekről, szakmáról, sportolásról, spanolásról, vagy bármiről. Egy dolgot se tudok mondani, amiből kudarcot vallottam.
2022. júl. 20. 01:48
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 savanyú a szőlő? Unatkoztam, gondoltam felidegesítem kicsit a sok irigy kutyát. Ez sikerült is.;)
2022. júl. 20. 01:48
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
persze, megszoktunk h pont éjfélkor van jó kamu mese :D
2022. júl. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert a normális személyek messziről elkerülik a nagyképű, másokat lenéző embereket
2022. júl. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 🥱🥱🥱🥱🥱🥱

#6 ebben van valami. Nem véletlenül nem kerülnek el engem az emberek.

2022. júl. 20. 02:12
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

"Véleményem szerint az emberek épp ellenkezőleg, a beforduló, kussban ülő, szerény embereket sokkal kevésbé kedvelik."


Ezt saját tapasztalattal is alá tudom támasztani. Én nem nézek le másokat, sőt, oroszlánként védem a barátaimat és támogatom őket (oda is csípek értük), viszont nagy a pofám és megmondom nekik is, ha épp ők a hülyék. Nekem is úgy gondolom, van mire büszkének lennem és nem akarok álszerény lenni, én igenis örülök, hogy itt tartok és ilyen vagyok és szeretem magam átadni annak az érzésnek, hogy miénk a világ épp és mi faljuk fel a világot, nem az minket. Ráadásul a nagy pofám a humorom szerves része is, valamiért az emberek kedvelik azt, ha valaki vállalja magát és magabiztos, ezért nem a saját bizonytalanságai és szorongása viszi el a bulit, hanem másokat is fellendít, összetart, kibontakoztat.


Néhány évvel ezelőtt eléggé szorongó, megfelelési kényszeres, szerény ember voltam, nagyon kedves mindenkivel, de kb láthatatlan. Nem volt szinte egy barátom sem. Később megelégeltem, hogy mosolyogva tűröm, ahogy emberek megjegyzéseket tesznek a dolgaimra és teljesen sosem tudok megfelelni. Túl sok energiát igényelt egyszerűen az egész és akkor változtam meg. Akkor kezdtem el észrevenni, hogy basszus, nehogymár ilyenektől függjek, hát kinek hiszik ezek magukat? És igen, meghúztam a határaimat, érvényesítettem a saját életemben a saját értékrendem és vissza is szóltam keményen annak, aki nem tudta, hol a helye. Ez nem más lenézéséről szól, hanem pontosan arról, hogy magamat nem nézem le többé és nem tartom magam kevesebbnek a saját életemben másoknál. És erre bíztatom azokat is, akiket szeretek, mert rabságban élni nem élet. És a gondolati rabság is rabság. Volt sok ember, aki ezen szétséetődött, voltak, akiknek konkrétan az volt sértő, hogy én magamat adtam. Eleinte elkezdtek tünedezni körülöttem az emberek, akikkel korábban finomkodtam, óvatosan bántam, aztán elkezdtek mögém beállni egyre többen és szimpatikusnak tartották azt, hogy valaki végre nem egy hatalmas csicska és mégis boldogul.


Na, azóta van kiterjedtebb baráti köröm...

2022. júl. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
#8 Ha valami olyan fáj, amiről nem te tehetsz az lelki szegénységre/éretlenségre utal, megkell tanulnunk ignorálnunk azt, amiből nem kérünk anélkül, hogy átesnénk a ló túloldalára, sajnálom hogy ez neked nem jött össze.
2022. júl. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8-as válaszoló nagyon jól összefoglalta a témával kapcsolatos gondolataimat. Pont erre szerettem volna én is utalni.

Személy szerint senkit nem nézek le én sem, szimplán tisztában vagyok azzal, hogy “mennyit érek”. Nem fogok más emberek kedvéért meghunyászkodni, csak hogy ők jobban/többnek érezzék magukat. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy szókimondó, őszinte legyen. Ez nem jelenti azt kedves #9, hogy bárki átesett volna a ló túloldalára. Te csinálod jól #8, mint azt a példa is mutatja. További sok sikerélményt!

2022. júl. 20. 02:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!