Miért gondolják azt az emberek, hogy aki nagyképű, annak nincsenek barátai?
Rengeteg barátom van (nem kamu spanok), annak ellenére, hogy nem vagyok a szerényebb fajtából való. Elég sokat letettem már az asztalra, úgyhogy úgymond van mire nagyképűnek lennem; szakmai elismerés (jó sok pénz), több nyelvnek az ismerete, és nem mellesleg a kinézetem is elég fullos, amiért elég sokat tettem. Úgy érzem képmutatás lenne részemről az álszerénység. Nyilván olyat nem szoktam, hogy magamat elkezdem nyíltan fényezni, viszont ha olyan a téma, elég sokszor vannak flexelős megszólalásaim, amiből az jöhet le a többieknek, hogy nem vagyok egy elveszett hülye gyerek. Mégis imádják a stílusom, ezt nagyon sokan meg is jegyezték már nekem. Véleményem szerint az emberek épp ellenkezőleg, a beforduló, kussban ülő, szerény embereket sokkal kevésbé kedvelik. Én legalább szórakoztató vagyok, megszólalok és szakadnak rajtam az emberek, mert egy jelenség vagyok, egyedi stílussal.
Mit gondoltok, melyik típust szeretik jobban az emberek nagy általánosságban?
#5 🥱🥱🥱🥱🥱🥱
#6 ebben van valami. Nem véletlenül nem kerülnek el engem az emberek.
"Véleményem szerint az emberek épp ellenkezőleg, a beforduló, kussban ülő, szerény embereket sokkal kevésbé kedvelik."
Ezt saját tapasztalattal is alá tudom támasztani. Én nem nézek le másokat, sőt, oroszlánként védem a barátaimat és támogatom őket (oda is csípek értük), viszont nagy a pofám és megmondom nekik is, ha épp ők a hülyék. Nekem is úgy gondolom, van mire büszkének lennem és nem akarok álszerény lenni, én igenis örülök, hogy itt tartok és ilyen vagyok és szeretem magam átadni annak az érzésnek, hogy miénk a világ épp és mi faljuk fel a világot, nem az minket. Ráadásul a nagy pofám a humorom szerves része is, valamiért az emberek kedvelik azt, ha valaki vállalja magát és magabiztos, ezért nem a saját bizonytalanságai és szorongása viszi el a bulit, hanem másokat is fellendít, összetart, kibontakoztat.
Néhány évvel ezelőtt eléggé szorongó, megfelelési kényszeres, szerény ember voltam, nagyon kedves mindenkivel, de kb láthatatlan. Nem volt szinte egy barátom sem. Később megelégeltem, hogy mosolyogva tűröm, ahogy emberek megjegyzéseket tesznek a dolgaimra és teljesen sosem tudok megfelelni. Túl sok energiát igényelt egyszerűen az egész és akkor változtam meg. Akkor kezdtem el észrevenni, hogy basszus, nehogymár ilyenektől függjek, hát kinek hiszik ezek magukat? És igen, meghúztam a határaimat, érvényesítettem a saját életemben a saját értékrendem és vissza is szóltam keményen annak, aki nem tudta, hol a helye. Ez nem más lenézéséről szól, hanem pontosan arról, hogy magamat nem nézem le többé és nem tartom magam kevesebbnek a saját életemben másoknál. És erre bíztatom azokat is, akiket szeretek, mert rabságban élni nem élet. És a gondolati rabság is rabság. Volt sok ember, aki ezen szétséetődött, voltak, akiknek konkrétan az volt sértő, hogy én magamat adtam. Eleinte elkezdtek tünedezni körülöttem az emberek, akikkel korábban finomkodtam, óvatosan bántam, aztán elkezdtek mögém beállni egyre többen és szimpatikusnak tartották azt, hogy valaki végre nem egy hatalmas csicska és mégis boldogul.
Na, azóta van kiterjedtebb baráti köröm...
#8-as válaszoló nagyon jól összefoglalta a témával kapcsolatos gondolataimat. Pont erre szerettem volna én is utalni.
Személy szerint senkit nem nézek le én sem, szimplán tisztában vagyok azzal, hogy “mennyit érek”. Nem fogok más emberek kedvéért meghunyászkodni, csak hogy ők jobban/többnek érezzék magukat. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy szókimondó, őszinte legyen. Ez nem jelenti azt kedves #9, hogy bárki átesett volna a ló túloldalára. Te csinálod jól #8, mint azt a példa is mutatja. További sok sikerélményt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!