Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért trollkodnak emberek itt...

Miért trollkodnak emberek itt GYK-n?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy egy teljesen normálisan megfogalmazott és feltett kérdés alatt néhányan egy teljesen lényegtelen információt kiszedve a szövegből próbálnak odaszúrni a kérdezőnek vagy a többi kommentelőnek.

Az ilyen emberek mit éreznek? Ez a legnagyobb szórakozásuk? Vagy nem hallgatja meg őket senki, és itt vezetik le a feszültségüket név és minden adat nélkül?

Ugyanitt trollokat várok ehhez a kérdéshez is :)



2022. júl. 1. 00:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

A trollok az átlagfelhasználókhoz képest magasabb pontszámot értek el a következő négy vonás (a sötét tetrád) tekintetében:


Szadizmus: a trollok örömüket lelik mások provokálásában, megalázásában, sértegetésében, becsmérlésében.


Narcizmus: élvezik a rivaldafényt, azt, hogy mindenki velük van elfoglalva, és olyan ellentmondást nem tűrően nyilvánítják ki a véleményünket, mintha az örök igazság birtokában lennének.


Machiavellizmus: dominálni akarnak mindenkit, és céljaik elérése érdekében gátlástalanul felhasználnak bármilyen eszközt: nem riadnak vissza az emberek kihasználásától, a sértő és bántó megjegyzésektől.


Antiszociális viselkedés (pszichopátia): nem élik bele magukat mások helyzetébe, nem gondolkoznak el azon, hogy bántó megjegyzéseik hogyan eshetnek másoknak, vagyis nem empatikusak. Lelkiismeret-furdalásuk vagy bűntudatuk sincs, nem érzik tetteik súlyát.

2022. júl. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
Az utolsó mondat végén nincs írásjel. :P
2022. júl. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem sokan azért is trollkodnak, mert olyan kérdést látnak amit a kérdező egy kis gondolkodással önmagának is megtudna válaszolni.
2022. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

11: a humorérzéket kihagytad a felsorolásból. :)


Szerintem a jó trollkodáshoz az sem árt!

2022. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha nagyon magam alatt vagyok, akkor így vezetem le a feszültséget.
2022. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
legalább őszinte..
2022. júl. 4. 20:17
 17/17 anonim ***** válasza:

Csak az bántja a másik embert aki saját magával nincs rendben.


Aki rendben van, az az esetleges nem egyetértését is le tudja kommunikálni asszertiv módon, felesleges ellenségeskedés nélkül.

2023. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!