Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy valakinek...

Mit jelent az, hogy valakinek választott neve van?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm azt mondta hogy van második neve is és hogy ez választott. Az, hogy választott azt jelentheti, hogy ez egy levegőben lógó plusz név, amit magára aggatott, vagy bárhová be lehet írva neki az okmányaiba (nem opció a rakérdezés)?

Olyan magabiztosan jelentette ki, hogy van második neve, hogy azt gondoltam ez a "választott" név talán nem azt jelenti, amire gondolok.



#név #választás #becenév #Választott név
2022. ápr. 29. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Igazából nem tudom ezt normálisan elmagyarázni mert 11 éves voltam amikor ez történt.

Osztálytársaim akik jártak hittanra, volt nekik valami vizsga, vagy eskü tétel vagy nem tudom mi 😅

És ott kellett nevet választaniuk és ezt be is jegyezték.

Csak azért emlékszem rá mert én nem jártam isten tiszteletre és amúgy is református vagyok és tökre ki voltam bukva hogy nekem nem lehet 2.nevem 😅

Ez katolikusoknál volt ha jól emlékszem

2022. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem okmányban szereplőt jelent, ha így mondja.

Én vietnámi származású emberektől hallottam, hogy nekik gyakran van egy "nyugati" választott nevük, hogy legyen min szólítani őket, mert a vietnámi névből nem nyilvánvaló, hogy melyiken kell nevezni az illetőt.

2022. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is van választott nevem, úgy történt, ahogy az első leírta. Nincs bejegyezve és nem is használom, el se mondom senkinek, hogy van.
2022. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első lesz a jó. Köszönöm mindenkinek, mostmár mindent értek. Milyen érdekes...utána kell járnom
2022. máj. 2. 03:43
 5/7 A kérdező kommentje:
Zudnátok segíteni hol tudok ennek komolyabban utánaolvasni? Neten nem találok semmit, valószínűleg rossz kulcsszavakat használok
2022. máj. 2. 04:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok*
2022. máj. 2. 04:02
 7/7 anonim ***** válasza:
ez ien bérmanév asszem, bérmálkozáskor szokták szentek nevét azt hiszem, de hogy mi az pontosan,azt nemtudom
2022. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!