Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egyáltalán igény az új...

Van egyáltalán igény az új emberi kapcsolatok, barátságok építésére manapság?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ebben a szép új világban az emberek túlnyomó részével már szinte lehetetlen tartalmas, mély beszélgetéseket folytatni. Csak a tárgyilagos, lényegre törő tőmondatokat értik meg és/vagy hajlandók elolvasni, aki pedig próbálkozik egy kicsit hosszabban írni, az egyből "TLDR" lesz. Persze, tudom, felgyorsult világ, meg optimalizálás, meg "fejlődés" meg minden, de sajnos az én véleményem szerint ez a fajta gyorsulás egyben az elsivárosodáshoz, az egyre több magánytól szenvedő emberhez vezet, így végső soron ez lesz a társadalom egyik rákfenéje.

10 évvel ezelőtt még sokkal könnyebb volt barátkozni, kapcsolatokat építeni. 20 évvel ezelőtt, az internetes ismerkedés hajnalán meg valószínűleg még inkább, de sajnos akkor még nem voltam ehhez elég idős. Teljesen elveszettnek érzem magam emiatt, úgy érzem, hogy a társadalom egyre nagyobb önzősége miatt örök magányra vagyok kárhoztatva.

A változás, alkalmazkodás nem opció számomra, mint ahogy azt is teljesen felesleges lesz beírni eme kérdés alá, hogy próbáljam meg élvezni az egyedüllétet. Az ember társas lénynek teremtetett, én pedig ragaszkodok ehhez az állításhoz.



2022. ápr. 8. 01:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, ez IQ függő is szerintem."


Nem feltétlenül van IQ-val összefüggésben. Értelmes, intelligens ember is lehet olyan, aki megválogatja a szavait, és nem mindenkinek tárulkozik ki. Míg egy szimplán buta ember is lehet széles érdeklődési körű aki mindenről is tudja osztani az észt mintha ő találta volna fel a spanyolviaszt.

2022. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Az fura nekem, amikor ennyire szitokszóként használják a "small talkot".


Én azt látom, hogy a régi ismerőseim, barátaim akik mindig fene mély témákról akartak csevegni, azok igazi energiavámpírok voltak. Mert valljuk be nem a maguk életével foglalkoztak és mivel abban nem történt semmi érdemleges, ezért jöttek a világmegváltó témák, beszélgetések, gondolatok meg 2 A4-es szövegek.


Aztán ha nem válaszoltál az a baj, ha válaszolsz de kritikával élsz az a baj.


Mondjuk én alapból sosem szerettem az ilyen ÍRKÁLJUNK beszélgetéseket. Mindig azt éreztem, hogy megy az idő, annyi mindent csinálnék, annyi dolgom lenne, annyi program lenne. Ehelyett rohadok a gép előtt a "barátaimmal".


Mára megváltoztam, alapvetően nem írok, hanem találkozunk, programot szervezünk. Számomra a barátság már nem arról szól, hogy folyamatosan egymásra öntjük a szart mert a "barát az meghallgat", hanem igyekszem a pozitív dolgokat tovább vinni, élményeket szerezni.

2022. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Shaddark ***** válasza:
40%

#11

Járok minden éven mensa táborba, ott pl. alap hogy mindenki tegeződik.

És sokat beszélgetünk is egymással mindenféléről, az előadások témáiról ... idegenek is egymással, sokkal nyitottabb a légkör mint egy átlagos más táborban vagy összejövetelen.

Így azt gondolom elvben igazad van, de a gyakorlat engem igazol.

2022. ápr. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlat nem egy ember szűk tapasztalatai alapján igazol állításokat. Különben azon kaphatnánk magunkat, hogy sok egymásnak tökéletesen ellentmondó dolgot kéne igazoltnak tekinteni. Valószínűleg amúgy sem egy szó ezekre az összetett kérdésekre a válasz.

Én meglepődtem, hogy egyáltalán felhoztad a tegeződést, mert meg egy olyan táborral sem találkoztam, ahol magázódni kellett volna. Hogy miről beszélnek az emberek, azt befolyásolja a tábor tematikája is. Ha előadások vannak, akkor az kerül elő többször, egy edzőtáborban az edzés, egy néptánctáborban a táncos élmények, jógatáborban az ehhez kötődő filozófia, stb.

Az sem utolsó, hogy egy mensa táborban például más társadalmi szerepben mozog az ember, mint egy sziget fesztiválon. Ugyanaz az ember aki a PhD tézisét írja, nem biztos hogy a hétvégi koncerten is tudományokról meg az élet nagy dolgairól akar beszélgetni.

2022. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

#13 Nem igazol semmilyen tapasztalat, hiszen almára körtét érveltél.


Igazából a spanyolviasz valahol ott van, amit #5 mondott. Kisebb közösségekben, közös érdeklődés, hobbi által lehet ismerkedni. Mint ahogy mindig is így lehetett alapvetően. Kellett egy közös pont az embereknek, munka, katonaság, hobbi, stb. Nem csak úgy odamennek az utcán random idegenhez, hogy beszélgessünk már "mély" témákról.

2022. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Na meg nyilván az ember a saját körén belül mozogva nyíltabb tud lenni és ezáltal könnyebben is barátkozik.


Én túrázni járok, simán hozzám csapódnak idegenek is akár, vagy idővel kialakult társaságom, akikkel együtt megyünk és saját programokat is szervezünk és tartjuk a kapcsolatot.


De például a tegeződés is teljesen alap.


A gyakorlat egyetlen dolgot igazol.


Ahhoz, hogy barátaid legyenek, meg kell találnod a megfelelő "csatornát". Ami neked a mensa, másnak a túrázás, megint másnak a bulizás.

2022. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%
Alapvetően az a baj, hogy a digitális kommunikáció olcsósága és hozzáférhetősége miatt az emberek sokkal több emberrel tudnak és akarnak is beszélni, mint azokban az időkben, amikor még csak a helyi presszóba tudtak elmenni, ha ismerkedni akartak. Viszont az emberek szabadideje (vagy ha csak azt nézzük, ugyanúgy dolgoznak, tanulnak stb. az emberek) hasonló. Ebből az következik, hogy szelektálnak, vannak akikkel nem foglalkoznak egyáltalán, vannak akikért meg a lelküket is odaadnák. Én azt tapasztalom, hogy manapság a szép emberek társadalmát értjük. A szép emberekről ugyanis egy kognitív torzítás miatt azt feltételezik, hogy jó fejek, s akarnak velük barátkozni. Szép embereknek nem csak a társkeresőkön írnak vissza, de a társasági életben is körberajongják őket. Az ilyen emberek mindig valakinek vagy valakiknek a kedvenceivé válnak, megszállottjaik lesznek az emberek. Ezektől az emberektől szívesen olvasnak hosszú üzeneteket, ezeknek az embereknek azonnal ugranak, ha hívják őket. Összefoglalva tehát, a szép, megnyerő külsejű emberekre pazarolják sokan a figyelmüket és energiájukat, míg más, alázatosabb embereket letojnak magasról. Csak egy személyes példa. Az egyetemen gyakran ültem egy emberrel, akivel sokat beszélgettünk, írogattunk, telefonáltunk a szabadidőnkben is. Aztán amikor ugyanazon a gyakorlaton ott voltak ezek a vagány helyes/szép emberek, azon kaptam magam, hogy sosem engem választott amikor páros csoportba kellett rendeződni, sőt, sokszor volt, hogy bementem és már velük ült, helyet nekem nem is foglalva. Persze láttam rajta a feszültséget, hogy egy nyomás alatt van és úgy érzi, kimarad valamiből ha nem velük van, míg velem szemben soha nem kellett magát megjátszania. Felismerte, hogy részemről nem éri semmilyen retorzió, ha ezekkel az emberekkel lóg, ezért rendre cserben is hagyott, ha ezek az emberek hívták. Nem mondom azt, hogy az embereknek választani kellene. Csupán arról beszélek, hogy az egyének más egyének megszállottjai lesznek, s ez csak a külső révén kerül determinálásra...
2022. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Shaddark ***** válasza:
100%

#17

Én ezzel nem értek egyet.

Én meg úgy tapasztaltam, hogy az életvidám, pozitív emberek vonzzák a többséget.

Aki jól érzi magát annak a környezetében is jól érzik magukat az emberek, ezért keresik a társaságát. Míg a panaszkodósakat, életuntakat, negatívakat elkerülik.

Fordított ok okozati összefüggést mondjuk lehetségesnek tartok, a szép embereknek a kognitív torzítás miatt hamarabb és könnyebben összejönnek a dolgok, ezért lehet ők egyszerűen csak pozitívabbak e miatt.

Persze valamennyire korfüggő is a dolog, minél fiatalabb valaki annál magasabb értéket képvisel ÁLTALÁBAN a szépség.

2022. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Shaddark ***** válasza:
79%

Akkor ezt meg is fejtettük.

Az önismeret teljes hiánya miatt nem képes a fejlődésre, ezért olyan személyiség lett akit kerülnek.

A levele alapján a szóhasználatot, szószerkezetet és a fogalmazást olvasva elég negatív személyiséggé válhatott.

És mivel a szép/nemszép teljesen téves elképzelésre fog mindent, hogy ne kelljen szembe néznie önmagával mert az nehéz és fárasztó és fájdalmas - (nemcsak neki amúgy, mindenki így van ezzel), ezért nem is fog fejlődni belátható időn belül.

Még csak ötletem sincs, hogyan lehetne segíteni neki, ha ezt elolvassa dühös lesz és gyárt még egy teóriát miért írtam. De arra nincs esély hogy elgondolkodjon rajta :(

2022. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Shaddark ***** válasza:
71%

Az önismeret fontos dolog az életben. A nélkül sajnos megáll a fejlődésünk. Ehhez nem kell pszichobirkának lenni hogy rájöjjünk. Sajnos az iskolákban azt tanítják meg már gyermek korban hogy isten ments hogy használjuk, - majd a tanárok értékelnek.

És igen, ebben teljesen igazad van. Az össze esküvés elméletek (ez a kabbalista valami olyasmi lehet gondolom) kitalálóinak is fontos hogy ne legyen önismeretünk. Mert ha valaki magas önismerettel eljut odáig, hogy rájön hogy az életben MINDEN dologért csakis és kizárólag mi vagyunk a felelősök, senki és semmi más, akkor onnantól brutálisan nagy fejlődésnek indul. ÉS onnantól se kabbalisták, se gyíkember hívők, se politikusok nem tudják megvezetni.

És onnantól nem kell ilyen szavakat használnia sem, képes lesz kulturáltan, szépen, emberi módon kommunikálni.

2022. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!