Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik az egész életüket az...

Akik az egész életüket az anyagiasságra építik, azok semmi értéket nem látnak Magyarországban?

Figyelt kérdés
Valahogy ezen nem lepődök meg, mert vannak más helyen, ahol valóban ilyen fogyasztói értelemben többet lehet elérni. Viszont szerintem az életminőséget nem csak ez befolyásolja, nekem nagyon jólesik eljárni kirándulni és utána megenni egy finom magyaros ételt valami kis falusi falatozóban, örvendek, hogy magyarul beszélnek az emberek körülöttem, eltudok járni magyar kulturális programokra és ha egy-egy este kicsit jobb hangulatom van magyar dalokat tudok közösen énekelni a barátaimmal. Nekem valahogy ez nagyon sokat ad hozzá szubjektív értelemben az életemhez és ezt sosem tudnám külföldön elérni. Én nem érzem, hogy a politika annyira negatívan érintene, egyszerűen nem kell olyan mértékben beleélnie magát az embernek és veszekedni másokkal emiatt. Az anyagi oldalához mondjuk hozzátartozik, hogy viszonylag elfogadhatóan keresek, lehet másképp én is azt mondanám, hogy el kell menni.

2022. ápr. 5. 11:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom magam anyagiasnak azért, mert szeretném ha lehetne otthonom. Gyermektelen ne. Házas emberként ez idehaza esélytelen, pedig átlagon felül keresek.

Erdő, meg magyar nóták külföldön is elérhetőek. A magyaros ételek nem hiányoznának.

Nyilván külföldön sincs kolbászból a kerítés, de kint élő barátaim példáján azt látom hogy könnyebb mint itt.

(Emellett szimplán csak undorodok a kormányunktól, függetlenül a pénztől.)

2022. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

* gyermektelen nem házas emberként


Elnézést az autocorrect miatt.

2022. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Jól értem, hogy a "magyarul énekelünk részegen", "pörkölt", "néptánc" az említésre méltó értékek és ennek örülni kellene? Komolyan, nevezzen már meg valaki olyan dolgot, amit máshol nem kapsz meg. Mert jelenleg én nem találok ilyet.
2022. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Korrupció meg ott is van még ha sokkal burkoltabb formában is" - Hollandiáról beszélünk még mindig: egyik évben hatalmas botrány volt itt abból, hogy az egyik polgármester kibérelte a városházát a fia esküvőjére és nem fizetett érte. Kiderült, kirúgták, büntetést kellett fizetnie, bekerült az újságokba, a munkatársaim meg csak néztek, hogy úristen, micsoda gazember csaló.

Közben inkább el sem meséltem, Magyarországon miket meg nem engednek maguknak a politikusok és mindezt teljesen büntetlenül, úgy, hogy pár mérges facebook kommenten kívül igazából az emberek sem szólnak semmit.


Azért ebbe gondolj bele, amikor azt mantrázod, hogy máshol is korruptak a politikusok.

2022. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

1 Az életben a legtöbb dologért fizetni kell. Van mikor a pénz jelentősége, hogy 40es vagy 140es nikeod van, de lehet egy műtét is, ami nélkül nem tudsz normális életet élni. Összemosni mindent és lerendezni annyival, hogy "anyagiasság", borzasztóan buta dolog (vagy demagógia).

2 Egyszerűen kiszolgáltatva érzem magam attól, hogy lassan a teljes nyilvánosság egy párté. Az internetet szokták felhozni mint ellenpéldát, de kb simán bedarálták a két leglátogatottabb hazai oldalt. Ha lesz is még dolguk az internettel, a szándék és az irányvonal azért érezhető.

Lehet, velem van a baj. Nyilván te máshogy vagy vele, kérdező, de én lassan egy pártállamban érzem magam, és ezt nem tudom kizárni.

2022. ápr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!