Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik az egész életüket az...

Akik az egész életüket az anyagiasságra építik, azok semmi értéket nem látnak Magyarországban?

Figyelt kérdés
Valahogy ezen nem lepődök meg, mert vannak más helyen, ahol valóban ilyen fogyasztói értelemben többet lehet elérni. Viszont szerintem az életminőséget nem csak ez befolyásolja, nekem nagyon jólesik eljárni kirándulni és utána megenni egy finom magyaros ételt valami kis falusi falatozóban, örvendek, hogy magyarul beszélnek az emberek körülöttem, eltudok járni magyar kulturális programokra és ha egy-egy este kicsit jobb hangulatom van magyar dalokat tudok közösen énekelni a barátaimmal. Nekem valahogy ez nagyon sokat ad hozzá szubjektív értelemben az életemhez és ezt sosem tudnám külföldön elérni. Én nem érzem, hogy a politika annyira negatívan érintene, egyszerűen nem kell olyan mértékben beleélnie magát az embernek és veszekedni másokkal emiatt. Az anyagi oldalához mondjuk hozzátartozik, hogy viszonylag elfogadhatóan keresek, lehet másképp én is azt mondanám, hogy el kell menni.

2022. ápr. 5. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, amit leírtál. Viszont van az a pont, ahol a politika, a gazdasági helyzet, az emberek általános közérzete, a létbizonytalanság bizony rendesen kihat a mindennapokra. Ha itt élsz, nem tudod láthatatlanná tenni magad, az egész része vagy, ami előbb-utóbb hat rád.
2022. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, édes drága, gondolom még alig repültél ki a családi fészekből....


Ez nem a flancolásról szól, meg arról hogy megengedgess magadnak luxusautót, xboxot vagy dizájner táskát, hanem arról, hogy az egyik legnagyobb stresszforrás lekerüljön a válladról. Ez a stresszforrás pedig nyilván a pénz.

Pénz nélkül nem lehetsz boldog; kirándulni, meg pörköltet zabálni viszont tudsz a világon mindenhol.

Olyan helyen is, ahol évekkel hamarabb összejön saját lakásra pénz, vagy ahol nem kell a benzinárakat nézned, vagy ahol nem félsz, hogy jön valami hirtelen, nagyobb kiadás, mert nem tudod, hogy hogy finanszírozd.


Meg persze van, akinek az rontja el a kedvét, hogy egy nacionalista minidiktátor gcit szavazott meg az ország nagy része, aki már most is annyi embercsoportba beletaposott, hogy listát is alig lehet vezetni róla. Most éppen arról sugdoloznak a neten, hogy valami kiszivargott infó szerint abortusztilalom lesz, ami ha tényleg bekövetkezik, gondolom egy újabb ok lesz az emigrációra.


Az emberek csak könnyíteni szeretnének az életükön, és tartással, tisztességgel élni. Nem arról van szó, hogy nem tudják élvezni az élet apró örömeit lol...

2022. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Én sem mondom azt, hogy el kell menni. Addig nem is tervezek, amíg EU és NATO tagok vagyunk. Mi is jól keresünk, de engem bosszant, hogy milyen állapotban van az oktatás és az egészségügy. Éves szinten 7 számjegyű összeget fizetünk be fejenként és mégis magánba kell menni, ha ellátást szeretnénk. Persze arra nincs garancia, hogy ez változott volna, ha nem a Fidesz nyer. Ami nagyon zavar az országban, az a kormánypárt stílusa. Utálom a lekezelő, lenéző stílusukat + azt, hogy mindenkit azzal vádolnak, amit ők követnek el.
2022. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

De igen, látok értéket Magyarországon. Sőt, inkább úgy mondanám, van benne potenciál. Ami nincs kihasználva.

Politizálni fogok, görgessetek tovább, ha nem tetszik.


Nos, a kórházaink állapota tizen évek óta semmit nem változott. Semmit. Képzeljünk csak mi nők el egy szülészetet, vagy nőgyógyászatot. A kezedet nem tudod szappannal megmosni. A seggedet nem tudod kitörölni.

Nos, én nem vagyok anyagias. Szeretek elmenni kirándulni, bungallóban pár napot eltölteni, falun élni.


De attól kérem szépen, elvárom, hogy emberi módon lássanak el. Én magán klinikán szültem mindegyik gyerekemet. FIZETTEM azért, hogy emberségesek legyenek velem. Ez a baj Magyarországgal. És a kormányunkkal. Két barátnőm is szült a körzeti kórházunkban, mindegyik sírva mesélt róla. Köszi, de akkor maradok inkább anyagias.


És ezt a példát vetítsétek rá az élet minden területére Magyarországon! Kezdve a 400-500 eurós lakbérrel, és a 600 eurós átlag nettó fizetéssel. :)

2022. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan látom, azokat az értékeket Magyarországon, amiket leírtál, de látom pl. az értékeket Hollandiában is. Nekem az sokkal nagyobb érték, hogy létbiztonságban élhetek, hogy nem kell magánbiztosítást fizetnem miközben milliókat fizetek be tb-re, mert itt van rendes egészségügy, ahol emberként bánnak veled és gyorsan és hatékonyan ellátnak.

Nekem az nagyobb érték, hogy ha beteg vagyok, nem kell orvoshoz rohangálnom és táppénzes papírral bizonygatnom, hogy valóban így van, mert elhiszik és megkapom a teljes fizetésemet mindenféle cécó nélkül.

Nekem az sokkal nagyobb érték, hogy COVID alatt akárkinek volt beteg a gyereke, senkinek meg sem fordult a fejében, hogy elveszítheti az állását, mert a beteg családtagjait kell ápolnia, mert ugyanúgy megmaradt a munkaviszonya és a cég még meg is kérdezte, miben segíthet.

Nekem az sokkal nagyobb érték, hogy nem vegzálnak az utcán, mert máshogy nézek ki, mint a többiek, mert itt mindenki szabad lehet, mindenki azzal van együtt, akivel akar, azzal megy kézenfogva, akivel akar és egy rossz nézést nem kap senki.

Nekem sokkal nagyobb érték, hogy a politikusok nem lopják a közpénzt, és aki lebukik egy korrupt üggyel, az börtönbe megy és utána nem folytathat politikai pályát.

Kinek mi. Lángost enni is jó, de valahogy jobb méltóságban élni.

2022. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, a te életedbe még nem gázolt bele a politika. Ha orvos, tanár lennél, bármilyen segítő foglalkozású, vagy pont a te kedvenc tóparti sétányod helyére akarna a Mészáros szállodát építeni, akkor hogy éreznél? Ha nem jutna matektanár a gyerekednek? Ha délután egy közmunkás vigyázna a kislányodra az oviban, mert nincs elég óvónő? De nekem már az is megdöbbentő volt, ahogy az idős rokonaim rettegtek a választás előtt, hogy ha nyer az ellenzék, háború lesz. Szó szerint rettegtek. Elhitette velük a Fidesz, hogy az ellenzék ilyeneket akar.


És igen, pár évvel ezelőttig nagyon kellemes volt annak, aki mondjuk senior programozóként nyugati bért kapott, és közben itthon a keleti árakat fizette. Még pár évig - igazából nem tudni, meddig - lehet is ezt húzni. De ha most az lenne a kérdés, hogy megvan a pénz az új lakásra, azt vegyek belőle vagy külföldre költözzek, hát, nem szívesen kötném magam ide.

2022. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jó azt elismerem, hogy az oktatás és egészségügy színvonala kritikán aluli, de nagyon nehezen és hosszútávon lehetne ezt kezelni, ami sajnos egy kormánynak sem érdeke, mert 4 évenként jönnek a választások. A megélhetés középosztálybeliként nyugaton jobb, de nem fényévekkel, a fizetés nyilván jobb, de a költségek is magasabbak, a saját lakás nagyvárosokban arányosan még drágább is, mint Magyarországon. Korrupció meg ott is van még ha sokkal burkoltabb formában is, de az egyenéőtlenségek növekszenek, a globális tőke ott is arra megy, hogy minél inkább felhalmozza a saját hasznát.

Viszont a lényeg az, hogy nem csak az anyagiakon múlik egy ember szubjektív jóléte és az emberi kapcsolatok tekintetében sokat hozzáadnak a közös történelmi és kulturális gyökerek. Külföldön egyszerűen hiányzik az alap, hiába próbálod átvenni az ottaniak szokásait és gondolkozásmódját, teljes egészében nem tudod, vagyis ez személyfüggő, de az a lényeg, hogy elsősorban ebbe a fogyasztói kultúrába pörögsz bele és azt érzed, hogy kitölti az életed.

2022. ápr. 5. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Ácsi, ácsi, ácsi. Megfogott a propaganda gépezet? Külföldön igenis kolbászból van a kerítés, ha nem költesz minden hülyeségre, csak mert "van pénz, éljünk a mának".


Én kerestem 1500 eurót is, meg 2500-at is. Csak nyelvtudáson és szakmán múlik.

Na már most. Kaja, rezsi, lakbér, autó. 1500 euróból ez kitesz mondjuk úgy 700-800 eurót?

Akkor marad minimum 700 euród minden hónapra, amivel ahoz kezdesz, amit csak akarsz!


Az 250 ezer forint. És már mindened meg van a hónapban!

Ezt elbulikázhatod, elmehetsz Hawaiira minden évben, gyűjthetsz házra stb.


Magyarországon egy fizetés 250 ezer forint és csak annyiból kell megélni!

Remélem tágítottam a látókörödet.


Az, hogy te csak Magyarországon érzed jól magad, mert ideköt a múlt, a történelem, a kultúra, már a te dolgod.

2022. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ismered maslow boldogságpiramisát?


Ha nem, akkor azt írja le benne, hogy az emberi igények, amiknek a kielégítése nélkül nem lehetsz boldog, egymásra épülnek.

A legelső lépcsőgokon azok a dolgok vannak, amik az életbenmaradásodhoz szükségesek (kaja, lakhatás). Ha ez nincs meg, akkor hiába próbálsz bármit is csinálni, nem leszel boldog, maximum átmeneti örömeid lehetnek. Ezekhez pénz kell.


A második lépcsőfok az, amikor már életben tudod tartani magad, szóval kell, hogy biztonságban érezd magad. Itt jön képbe az egészség, azaz a magyar egészségügy, ami még szerinted is kritikán aluli: ha jó ellátást akarsz, akkor igenis fizetned kell. Ide tartozik még az anyagi biztonság is. Ne kelljen hónapról hónapra élni, mert ez befolyásolja minden döntésedet, és úgy ámblokk az életminőségedet. Ezekhez is pénz kell, márpedig a statisztikák alapján sok embernek problémát jelent itthon. A két legalapvetőbb szükségletünkhöz, ami a boldogságunk alapja, pénz kell,sőt, az egyetlen dolog a piramison amit nem befolyásol a pénz, az a társas kapcsolatok, de azzal is sokra mész, ha az első két lépcsőfokkal problémáid vannak.

A piramis összes lépcsőfokát könnyebb elérni, ha megvan az anyagi háttered amivel finanszírozni tudod.


Nem is tudom, hogy hogy nem klikkel, hogy a pénz fontos...


"de a költségek is magasabbak, a saját lakás nagyvárosokban arányosan még drágább is"

Megint valami olyanról beszélsz, amihez nem értesz. Szerinted a világon minden ország ugyanazon az életszínvonalon tengődik mint mi? Hogy egységesen mindenhol pont ugyanolyan nehéz megélni? Ne viccelj.

Arról meg nem is beszélve, hogy sokan csak pár évre, esetleg egy évtizedre mennének ki, hogy keressenek annyit, amennyiből hosszabb távon kényelmesen tudnak itthon élni, esetleg hitel nélkül házat, és autót venni, és nem aggódni a fenntartásuk miatt.

2022. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez kontextuális dolog, mert egy nagyvárosban pl Münchenben még egy garzont sem tudsz bérelni 700-800 euróból, nem hogy minden költégedet fedezd belőle. Ezt nem fejtettem ki jobban, de azért a német, brit nagyvárosokra gondoltam elsősorban és igen ott nem is divat a saját lakás, annyira elérhetetlen sok ember számára, de akár itt a szomszédunkban Bécs is hasonló.

Nem mondtam egy szóval sem, hogy a pénz nem fontos, teljesen egyértelmű, hogy szükséges az életfeltételeid megteremtéséhez, én csak inkább úgy mondanám, hogy bizonyos szint felett már nem javítja szignifikánsan az életminőséget és azt a bizonyos szintet ma már Magyarországon is el lehet érni, én legalábbis sok embert ismerek a környezetemből, akinek sikerült.

2022. ápr. 5. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!