Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a tervedi péntekre és...

Mik a tervedi péntekre és hétvégére?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj már nagyon régóta fennáll ez nálam a tizenéves korom végét tönkretette, aztán 2014-18 között volt egy viszonylag jobb szakaszom, már örültem is, hogy de jó mindkettőtől megszabadultam, bár magam sem értettem miért. Aztán visszatért mindkettő, 2021 elején már úgymond teljesen olyan lett mint anno volt, azóta meg ez van, hol jobb hol rosszabb a dolog. Próbálom megfogni az apró jó dolgokat, de ezek is csak ilyen pillanatnyi segítségek.
2022. febr. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet mi már beszéltünk, csak a kedves, bíztató szavaid miatt gondolom, még talán valami olyasmi kérdés volt, hogy miként telt év eleje, én írtam valahogy úgy hogy " gyorsított kijelentkezési forma " érik. Hát akkor az okát nem írtam, de ezek lennének.
2022. febr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
100%

59


Az úszás jól megy és szeretem az uszoda hangulatát keg a szaunázást. Viszont fél óra után megunom az úszást, pedig minimum 1 kell a hatásért.

Legtöbbször otthon "edzek" amúgy időhiány miatt. Ezt eléggé megszoktam, zene megy vagy hallgatok valamit közben, suliidőben az órák felvételei mennek közben.

2022. febr. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 Metionin ***** válasza:
100%

54. Távoli rokonok, a nyelvcsaládfa 2 szélső végén vannak. Egy nyelvész látja a hasonlóságot de ahhoz a nyelv mélyszerkezetébe kell leásni és rengeteg nyelvtörit tanulni. Simán nyelvtudás céljára történő tanuláskor nem nagyon lehet hasonlóságot észrevenni.

A svédnek semmi köze a finnhez, germán nyelvcsaládba tartozik. Sok svédből átvett szó van a finnben, de azokat igyekeztek finnesíteni az idegen hangzásuk miatt.

Az észt onnan jött, hogy hasonlít a finnhez, viszonylag könnyű egy alapszinten megtanulni, ha valaki jól tud már finnül.

Legkönnyebb az angol volt, gimiben borzasztóan szar tanárom volt, csak szövegeket magoltatott be. Egyetemre kerülve viszont 3 hónap alatt tanultam meg angolul, mert a könyveim egy része angolul volt. Illetve nekem a finn, mert a családom egy része onnan származik, csak fel kellett frissíteni, hogy használható legyen. Amúgy a némettel szívtam a legtöbbet, az volt az első idegen nyelvem az iskolában.

Balettban nem vagyok profi és soha nem is leszek már, ahhoz 7-8 évesen felvételiznem kellett volna egy akadémiára, na meg a későbbiekben nem lesérülni. Hobbi szinten igyekszem a legtöbbet kihozni magamból de ezen a szinten nincs verseny. A legnagyobb sikerem, hogy pár éve jelentkeztem egy nemzetközi csapatba egy musicalbe és felvettek, ráadásul arra a szerepre, ami balett-tudást igényel, holott én attól féltem és inkább énekes szerepre jelentkeztem. (btw tegnap megint szétcsesztem a lábam és ma megint edzés, szóval épp be van pácolva bepanthenbe :D )

A festményektől a megrendelők el voltak ájulva, csak kifizetni nem akarták :D talán egyszer, ha több időm lesz ilyesmire, megpróbálok eladni is külföldre de ez nekem olyan, hogy addig élvezem, amíg hobbi. Ha már munka lenne, lehet hogy nem csinálnám olyan jó szívvel.

2022. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
100%

#57


Mennyire nehéz ez a fajta munka?


Maga a munka nem nehéz, ha ért hozzá az ember, inkább az a rossz, hogy egyszerre kell 3-4 munkakört betölteni és egymás rovására mennek. Szolgáld ki az ügyfeleket, akik egész nap ott állnak a pofádban, de közben haladj a megrendelésekkel is, mert mindjárt jönnek érte, azonnal kell minden, aztán bejön egyszerre a fél város, egyszerre szolgálj ki 2-3 embert, de közben csináld a szerkesztést, indítds a nyomtatást, válaszolj az e-mailekre, vedd fel a telefont. Aztán azon kapod magad, hogy vége a napnak, nem haladtál semmivel, van egy csomó új munkád, és még csak enni sem bírtál egész nap.



Ez szép tőled hogy megmentetted őket,hogy jönnek ki egymással és ki közülük a falkavezér?


Egyik 11 éves, ő a falkavezér, a másik kettő 2 és 1 évesek, ők ketten nagyon össze vannak nőve.


Milyen autót vettél?

Hogy tetszik?


Hyundai Getz kocsit vettem, mert mindenképp kicsi autót szerettem volna, de fontos volt hogy elférjen benne a 3 kutya kényelmesen. A hátsó üléseket fel lehet hajtani, így lehet benne egy 100x110 cm helyet csinálni hátul.

Nekem nagyon tetszik, sikerült olyat venni, amilyet szerettem volna kinézetben is.

Egyelőre azért még gyakorolni kell vele, mert benzines, és eddig mindig dízelt vezettem, azon is tanultam, úgyhogy szokatlan még.

2022. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 A kérdező kommentje:

#61 Sajnálom.

Most elég sok ember így van ezzel,nem vagy egyedül,ha kitarzasz és teszel érte egy idő múlva biztosan jobb lesz minden,ne add fel.

2022. febr. 4. 21:00
 67/75 A kérdező kommentje:

#62 Semmi sem lehetetlen.

Lehetséges hogy velem beszéltél. 🙂

Értem és sajnálom,tarts ki és győzd le ezt az állapotot még ha nem is könnyű de képes vagy rá.

2022. febr. 4. 21:04
 68/75 A kérdező kommentje:

#63 Szuper,úszni tényleg jó bár igen egy idő után tényleg unalmas tud lenni + el is lehet benne fáradni.


Heti szinten hányszor edzel?

2022. febr. 4. 21:08
 69/75 anonim ***** válasza:
100%

68


Igyekszem minél többet edzeni, heti 3-4-5 óra jön össze általában. A zöme otthon.

Gerincferdüléses vagyok, ha nem jut eszembe, csúnyán tartom magam. Ezen felül gyenge izomzatú is vagyok és aki lépcsőzni látott vagy felfelé menni a Gellért-hegyre, az szinte mind közölte, hogy menjek orvoshoz, úgy ziháltam. Ráadásul alapbetegségeim is vannak. Szeretnék ezen változtatni.


Most szeretnék indulni a Vivicitta-n, csak március végén van (jó korán) és 7 km a legrövidebb táv. Hát, mit mondjak, kihívás... Balatonátúszást is tervezek.

2022. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 A kérdező kommentje:

#64 Köszönöm szépen hogy el mondtad,érdekes,jó volna ennyi nyelven beszélni,ezért egy kicsit irígy is vagyok rád,de ugye semmi sem lehetetlen.

Mennyi idő alatt tudtad megtanulni a nehezebb nyelveket?

Azt nem is tudtam hogy az észt nyelv hasonlít a finnhez,bár gondolhattam volna.

Azért 3 hónap alatt megtanulni angolul nem semmi,bár azért már volt benne rutinod.

Kb ez olyan mint egy román ki megy Olaszországban és 3 hónap alatt képes megtanulni olaszul mert hasonló a nyelvük, de fordított esetben ez már nem igaz,lehet hogy megint egy rossz példát hoztam fel? 😅

Jártál már Finnországban?

Állítólag nem rossz hely.

Német nyelv az tényleg szívás, de te legalább rendesen megtanultad és tudod is azt használni,na de én.😕

Ki tudja egyszer lehet hogy rá veszem magamat és rendesen megtanulom,mondjuk odakint amikor szükségem volt rá érdekes módon valamilyen szinten tudtam azt használni,számomra ami még érdekesebb olyan szavak jutottak eszemben amiről nem is tudtam hogy azt is tudom, de hát ha rá van kényszerítve az ember úgy azért sokkal könnyebb valamilyen szinten.


Soha se mond azt hogy soha, bár a sérülés nem jó.

Ez fantasztikus,utólag is gratulálok hozzá,végül is hogy sikerült a balett fellépés?

Csak azt ne mond hogy énekes is vagy? Kíváncsi lennék a hangodra,biztosan jól megy az éneklés,legközelebb hol fogsz fellépni?

Júj az nem jó,utólag én azt mondanám jobb volna ha ki hagynád az edzést,le ne sérülj nekem jobban,végül is segített valamit a bepanthen?

Gondolom azért el mentél edzeni? 😄


Mostmár nagyon kíváncsi vagyok a festményekre,de nem azt mondtad hogy rajzolni szoktál?

Vagy mind kettő?

Magyarországon senki sem szeret nagyon fizetni,ezt már csak ilyen. 😄

Kicsit durva hogy nem akartak fizetni, de aztán valahogy csak meg tudtad őket győzni?

Ha segítség kell csak szólj,fel dobom pár külföldi oldalra a műveidet,ha itthon sikeresen el tudtad adni akkor biztosan külföldön is sikerrel fogsz járni.

Mondjuk még mindig nem láttam a műveidet,mikor láthatom őket?

2022. febr. 4. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!