Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakit több munkahelyről...

Ha valakit több munkahelyről elküldenek,az az ő hibája vagy ez gyakori a mai világban?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm,aki gyakran írja,hogy megint új munkahelye van.

Többnyire pár hét után elküldik innen-onnan,de volt,ahol csak napokat dolgozott.


Ez szerintetek gyakori,vagy az illetővel lehet gond?

Vagy munkakör függő?


2022. jan. 25. 19:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10


Szerintem az is baj,hogy sokszor meg sem mondják a munkaadók a valós indokot,hanem kitalálnak valami ürügyet,mert az jobban hangzik.


Így tanulni sem tud belőle,hogy mit hibázott.

2022. jan. 26. 00:12
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Lehet lassú. Ez sokszor indok, amit nem feltétlenül közölnek. Ami a diplomát illeti, ma már többnyire szülői elvaras. Illetve a fiatal sem akar kilogni a sorbor, hiszen a többség az. Szorgalommal egy humán szakot el lehet végezni. Ez nem azt jelenti, hogy az illető tehetséges és szereti
2022. jan. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
folytatás. is amit tanult.
2022. jan. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Egy-egy eset beleférhet, előfordulhat, de aki ilyen rendszerességgel kerül lapátra ott egyértelműen gond van az illetővel, nem is kicsi
2022. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Sok a szar munkahely, ismerősödet meg valószínűleg máshová el sem hívják, így a "szarba" is elhívják, de amikor kiderül, hogy nem kizsákmányolható, akkor lapát!
2022. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az is baj,hogy sokszor meg sem mondják a munkaadók a valós indokot,hanem kitalálnak valami ürügyet,mert az jobban hangzik."

"Így tanulni sem tud belőle,hogy mit hibázott."



Na ez a legnagyobb hiba!

Azt képzelni, hogy minden a munkavállalón múlik, pedig egyáltalán nem!


Csomó trükkről hallottam már munkaadóktól, meg volt hogy tapasztaltam is.


Van ahol üresen van hagyva mindíg egy két pozicíó, hogy a többiek tudjanak szabadságolni amikor akarnak, (főnökök síszezonba, vagy nyáron stb)

Vagy annyira változó a munkamennyiség, hogy "szezonra" kénytelenek felvenni embert különben belefulladnak!


(pl: tesco karácsonyi időszak novemberbe felvesznek januárba kirugdosnak)



Olyan helyről is hallottam, ahol csak azért vesznek fel mindíg két három új kiscserkészt, hogy szétszivatás után lapátra kerüljenek, mert ettől érzi magát a csapat utána jobbnak, és tartanak jobban össze így kevesebb fizetésemelés kell, mivel elismertebbnek képzelik magukat.



Szóval sosem tudni mi megy a háttérben, csak az a biztos, hogy valójában nincs akkora szükség munkaerőre különben megtartanának bárkit aki munkára fogható!

2022. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen ismerősöm, neki a nagy szája a baja. Ha valami nem tetszik neki, akkor meg kinyitja. Ezt nem szeretik a munkáltatók, mert egyrészt felbátoríthatja a többit is, másrészt meg sok cégvezető annyiba se nézi a melósait, mint a körme alatt a koszt.
2022. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, olyan is gyakori, hogy a főnök valójában nem is kommunikál igazán az új dolgozóval, csak a "bizalmasain" keresztül akik sokszor egymásról sem tudnak, de legtöbbször korruptak és ha nem tetszik a fejed nekik akkor nem fognak szerencsés képben feltüntetni a főnöknél, lehetnek neked akármilyen eredményeid...
2022. jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm, kb. 10 évvel van most nyugdíjas kor előtt, és néhány hónapja váltott egészségügyi okból munkahelyet (tudnak az egészségügyi okról, ezzel együtt felvették). A kisfőnöke pikkel rá. Mondtam neki, hogy beszéljen a felettese főnökével, amint tud, ha úgy érzi, hogy igazságtalanul cseszegetik. Kiderült, hogy a kisfőnöke mindenkivel ilyen, vele meg amúgy elégedettek.

Alólam viszont egyszer céges átszervezéssel húzták ki a munkakört, volt ott akkor egy nagyon sunyi kollegina túl jó pozícióban, és senki nem értette, miért kell engem elküldeni a cégtől, mivel a tudásom viszont kellett a cégnek, nem tudtak pótolni, külsősként szerződést kötöttek velem. Aki átszerveztette a munkát, az már nincs ott.

2022. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!