Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik itt osszák az észt hogy...

Akik itt osszák az észt hogy "tanulni kellett volna" azok mit szólnának ha nem lenne kukás, takarító, eladó?

Figyelt kérdés
2021. dec. 12. 15:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
2%
A sok leninista gyökér jön állandóan ezzel, mert az ősapjuk is csak ezt mondta: "Az embernek 3 fő dolgot kell tennie az életben: Tanulni, Tanulni, Tanulni!"
2021. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
54%
Szokásos mantra, persze kapjon a semmire jó sok pénzt, mi lesz a vége? Infláció, a pénze ugyanúgy nem fog semmit érni, mint most, de legalább rossz a gazdaságnak, és aki tanult, az ugyanúgy többet fog keresni.
2021. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
93%

A "tanulni kell"/fejlesztened kell magad" tanács is olyan, hogy egészen addig működik, amíg sokan nem fogadják meg a tanácsot. De az a pont sose fog eljönni, hogy túl sokan fogadják meg. Aki azt mondja, hogy ő azért nem fejleszti magát és marad pl. takarító, mert szükség van takarítókra is, az szimplán hazudik saját magának is. Ironikus, hogy pont úgy lehetne felhúzni a fizukat ezeknél a munkáknál, ha minél kevesebb ember lenne, aki elvégezné.


Egyébként takarítani lehet tanult emberként is.

2021. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
30%

Ezek az emberek kőgazdagok, akik lenéznek mindenkit. Hisz mint tudjuk, volt erre egy-két "tanár", hogy a társadalom ezt az utat kövesse...

https://www.youtube.com/watch?v=VOA05YnLwzU

2021. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
36%

#24

"Ezek az emberek kőgazdagok, akik lenéznek mindenkit."


Miért érzem úgy, hogy sértve érzed magad, és te is csak kifogásokat keresel.

Nem kell ahhoz kőgazdagnak lenni, hogy valaki azt mondja neked, hogy tanulj, hogy neked jobb életed legyen.


De ha valaki megelégszik annyival, hogy csak egy bolti eladó pl., miközben sokkal több rejlik benne, ám legyen.


Minden egyes döntésünkért mi magunk vagyunk a felelősek.

2021. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
89%

Ott értelmetlen a kérdés, hogy nincs összefüggés a kettő között.


Hiszen az egyén szempontjából igaz, hogy tanulni kell és előrébb jutni, ha nem érzi jól magát azon a szinten ahol van. Most attól, hogy mártírkodásba torkollik a védekezés, a kijelentés maga még igaz marad.

2021. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
94%

Nekik járna a szájuk legjobban. Én gyárban vagyok, nálunk pont a szellemi munkát végzőkből szelektáltak idén, mert rájuk nem volt szükség. Egyébként a robotizálás nem kizárólag a fizikai munkásokat érinti, nagyon sok ember munkáját át tudná venni, pont a napokban olvastam erről, de ha jól tudom, határt szabnak a gépiesítésnek, pont ezért.

Az meg, hogy tanulni kellett volna, mit is mondhatnék. A szüleim minimálbérből neveltek fel, örültek, hogy addig el tudtak tartani amíg egy érettségit és egy szakmát megszerzek. Nagyon szerettem volna diplomát szerezni, de annyi pénzünk sem volt, hogy Pestig elvonatozzak. Így inkább elmentem dolgozni, és még így sem panaszkodhatok, mert nem tartozom aközé a több millió magyar közé, aki létminimum alatt él. Nekem azt egy tehetős, diplomás se mondja, hogy ez az ország azért ilyen szegény, mert itt mindenki lusta.

2021. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
32%

Az észosztókra kíváncsi lennék ebben a helyzetben: [link]

Igen, régi cikk. De megtörtént. Nem 100 éve, akár robotizálhattak is volna. Vagy mégsem olyan egyszerű azt megoldani?

Ítélkezni könnyű, csak éppen felesleges. Pedig megtehetném, hiszen én is diplomás vagyok, ráadásul kifejezetten azért csináltam végig az egyetemet már 50-hez közel, mert az volt az egyetlen esélyem, hogy előréb jussak. Ettől még nem tudom lenézni azt, aki erre nem képes.

2021. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
38%

#28: Egy gep nem valogat. Megtanitod az AI-nak, hogy mi a szemet es azt osszeszedi majd azzal a robottal amin fut. Egy gep nem fog nekiallni sztrajkolni mert nem ker fizetest sem. Azt leszamitva hogy suttyosag az alkalmazottak fizeteset csokkenteni munkaido novelese mellett ez pont a robotizalas szuksegessegere lehetne egy jo pelda.


Nezhetned amugy a jo oldalat is, aki elveszitene a robotizalas miatt a munkajat annak lehetne biztositani tovabbtanulasi lehetoseget, szoval nem jatszhatnak el az emberek a kifogasaikat, mert egybol kiderulne hogy van-e tanulasi hajlandosaguk vagy lustak.

2021. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%
Normális jóléti országban nem kérdés, hogy a takarítót is megfizetik. Itt meg a diplomás még azt a nyamvadt minimálbért is irigyli tőlük . Az ész megáll!
2021. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!