Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik itt osszák az észt hogy...

Akik itt osszák az észt hogy "tanulni kellett volna" azok mit szólnának ha nem lenne kukás, takarító, eladó?

Figyelt kérdés
2021. dec. 12. 15:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%
Ezek mind olyan munkák amik a közeljövőben automatizálhatóak lesznek.
2021. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk az ilyen "tanulni kellett volna" nálam is kicsapja a biztit, kb. mindenkinek informatikusnak, közgazdásznak kellene lennie, nem tudom, mi lenne akkor.

Mondom ezt közgazdász-adószakértőként, szóval nem a tápláléklánc alján vagyok, de akkor is dühít.

2021. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
32%
Nincs rá szükség. Elég közeli munkakörbe voltam mellettük. Persze az én munkám is lusta diszkóknak való volt. De első tapasztalatnak jó volt.
2021. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
31%
#9 voltam
2021. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
40%
Azzal érvelnek sokan az alja munka mellett, hogy valakinek meg kell csinálnia. Ez igaz, de egy keresztkérdés: Amikor nem lesz ezekhez emberre szükség (vagy csak nagyon kevésre), akkor milyen hozzáadott értéket fognak ezek az emberek adni a gazdasághoz, amit fizetéssel lehetne díjazni? Most még lehet, hogy nagyon távolinak gondoljátok ezt, de a technológia nem lineárisan fejlődik (hanem jóval gyorsabban).
2021. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
39%

#15 ... azt se tudják mi az a hozzáadott érték. Majd tartják a markukat az alapjövedelemért, mert vonulnak az utcán, hogy a robotizált multik fizessenek kik a robotok által elvégzett munka után.


Itt is, aki egyetértett a fenti állítással, az le lett szavazva. Ez a réteg ilyen, mindig van valami kifogása, azért nem jut előre az életben.

2021. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%
Nyugaton ezeket a munkákat leginkább a bevándorlók végzik.
2021. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, akkor más végezné el ezeket a munkákat, pl. robotok, vagy mit tudom én. Pl. a 4-es metró is már önmagától megy, tehát nem elképzelhetetlen, hogy el fogunk jutni arra a technikai fejlettségi szintre, amikor sajnos gépek fogják végezni az emberek munkáját.


De igen, tanulni kell ahhoz, hogy jobb élete legyen valaki. Kifogás, hogy mindenkinek más a képessége, hogy nem lehet mindenki jogász, ügyvéd..stb., de itt a lényeg az, hogy mindenkinek magából kell kihozni a maximumot, olyat tanuljon, amiben jó. Én se megyek orvosnak, mert utáltam a bioszt, nem is értettem. Viszont másban meg jobb voltam. Ehhez is kell némi értelmi szint, hogy valaki felismerje, hogy miben jó.


De kérdező, gondolom te is pl. az említett munkák egyikében dolgozol, lusta vagy fejleszteni magad. Foglalkozz esetleg önismerettel, hogy megtudd, hogy miben vagy jó és keress olyan tanfolyamot, amit ezzel kapcsolatban el tudsz végezni, hogy jobb legyél, mint most.

2021. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%
Jav.: jobb élete legyen valakinek
2021. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%

"az ilyen alja munkákat majd a robotok fogják elvégezni"

Több a szegény, tanulatlan, aljamunkát végző ember jóval, mint a tanult, jó módú. Akár a teljes robotizálás is lehetséges volna akár holnaptól, de értelme nem sok volna. Kinek termelnének a robotok? Minek? Mit? Mi lenne a munkanélkül maradt, tanulatlan tömeggel? Ki lakatná jól őket? Ki tudná megállítani őket, ha éhezne a gyereke?

2021. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!