Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy válasszak egy kedvenc...

Hogy válasszak egy kedvenc színt úgy hogy ne erőltessem magamra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem fontos hogy találjak egy számomra kedvenc színt és ne váltogassam mindig hanem ami a kezdetektől máig a kedvencem. Sajnos erre kényszer gondolatok is erősen rámennek ezért is kell hogy találjak egy színt amit tudok párosítani táskával, mobillal vagy egyéb kiegészítőkkel. Ezekre is kényszert érzek. Sok dologban például a rózsaszínt szeretem de olyan erőltetett alapon, hogy ez csajos és aranyos szín meg esztétikus viszont korábban nem vettem róla tudomást nagyon. Volt hogy tele voltam rózsaszínnel de nem jött be. Másban ott van a kék szín, régen sokáig szerettem volna ha lenne kék telefonom valamiért és most hogy van lehetőségem valahogy mégis más színt akarok. Aztán ott a lila, ez is ilyen kényszer szerűen jött hozzám, hogy kicsiként megkérdezték melyik a kedvenc és ezt mondtam de amúgy nem és így rám ragadt de nem jelent semmit. Más részt ott a zöld, menta zöld amivel tudom azonosítani a természetet hisz sok zöld vesz körül, szeretek elbambulni és nézni ahogy a fák levelei a szélben mozognak, ősz is párosítható hozzá viszont nincs semmi zöld cuccom igazán és nehezen találok. Most egy ideig a korall-narancs-rózsaszínbe lettem szerelmes de ez is ilyen erőltetetten, viszont pár hónap alatt meguntam és hiába van ilyen telefonom, táskám valahogy nem az én színem. Nagyon rossz, hogy ilyen kényszer szerűen kell mindent mindennel párosítanom, színt kell keresnem mert úgy érzem ezek nélkül elveszett vagyok és zavar nagyon. Másnak lehet nem fontos de engem ez megőrjít nagyon.

2021. okt. 31. 23:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nekem nincs kedvenc színem, mert minden különböző tárgyon más-más szín áll jól. Egy zöld autóval semmi gond nincs, de a legtöbb ház zöldben borzasztóan nézne ki. Mindennek más és más szín áll jól, innentől kezdve nincs kedvencem. 🤷‍♂️
2021. nov. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Falak és nem farkas csak a telefon bele javított
2021. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz meg a neten pár videót vagy cikket hogy mi az OCD. Lehetőleg tudományosabb tartalmakat. Biztos hallottál már a gyűjtögetőkről akinek a háza dugig van lommal. Ők pl az ocd egy fajtája. A kényszeres takarítók is. De amit leírtál, a fal megérintése is tipikus "tünet".

Elsőre szerintem körzeti orvos vagy iskolaorvos aki tud segíteni hogy kihez fordulj. A szüleiddel mennyire tudod ezt megbeszélni? Ha kezelésre kell járnod, akkor jó lenne ha melletted állnának.

2021. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szia. Lehet pszichiáterhez pszichológushoz kérni beutálót/időpontot, de ez hosszadalmasabb szokott lenni. Szerintem jobban jársz, hogyha anyagilag megengedheted magadnak, hogy ha egy magán pszichiátert keresel a neten vagy ismerősök által. Nekem egyetlen konzultáció is segített kényszergondolátokkal kapcsolatban. Ezek ilyen "körkörös" gondolatfolyamok, mint a tiéd, csak nem színekkel, hanem biz.személyekkel kapcsolatosan. Nem életszerű ennyit, és így foglalkozni bizonyos dolgokkal, nem azert mert őrült, hanem azert, mert sokkal jobb a közérzeted és életminőséged ezen fixációk nélkül.
2021. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#13 Nemtudom, az orvosok értenek hozzá, hogy a gyógyszer milyen módon segít. :D Van, ami a szorongást oldja, van, ami a gondolatfolyamokat segít gátolni. Egy gyógyszeres terápia nagy segítség ilyen súlyos tünetek esetében, de az igazi megoldás a pszichoterápiából és a saját akaraterődből jön. Nem javaslom, hogy tartósan függj rá ilyen gyógyszerekre, mert hosszútávon tönkretesznek, és csak újabb problémákat hoznak. Ne ezektől várd a megoldást! Ez csak átmeneti segítség.
2021. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Abszolút nem javaslom a gyógyszereket. A sokat emlegetett "tudomány mai állása", semmire nem garancia kb. ott tartanak a pszicho-gyógyszerészetben, hogy baltával akarnak fogpiszkálót faragni. Látom a sok tönkrement embert xanax frontin rivotril es tarsaiktól. Elmulasztanak egy-két "tünetet" közben dilissé tesznek. Nem segítenek. Nem vitatkozom ezen. Láttam, tudom, amit.
2021. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!