Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy válasszak egy kedvenc...

Hogy válasszak egy kedvenc színt úgy hogy ne erőltessem magamra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem fontos hogy találjak egy számomra kedvenc színt és ne váltogassam mindig hanem ami a kezdetektől máig a kedvencem. Sajnos erre kényszer gondolatok is erősen rámennek ezért is kell hogy találjak egy színt amit tudok párosítani táskával, mobillal vagy egyéb kiegészítőkkel. Ezekre is kényszert érzek. Sok dologban például a rózsaszínt szeretem de olyan erőltetett alapon, hogy ez csajos és aranyos szín meg esztétikus viszont korábban nem vettem róla tudomást nagyon. Volt hogy tele voltam rózsaszínnel de nem jött be. Másban ott van a kék szín, régen sokáig szerettem volna ha lenne kék telefonom valamiért és most hogy van lehetőségem valahogy mégis más színt akarok. Aztán ott a lila, ez is ilyen kényszer szerűen jött hozzám, hogy kicsiként megkérdezték melyik a kedvenc és ezt mondtam de amúgy nem és így rám ragadt de nem jelent semmit. Más részt ott a zöld, menta zöld amivel tudom azonosítani a természetet hisz sok zöld vesz körül, szeretek elbambulni és nézni ahogy a fák levelei a szélben mozognak, ősz is párosítható hozzá viszont nincs semmi zöld cuccom igazán és nehezen találok. Most egy ideig a korall-narancs-rózsaszínbe lettem szerelmes de ez is ilyen erőltetetten, viszont pár hónap alatt meguntam és hiába van ilyen telefonom, táskám valahogy nem az én színem. Nagyon rossz, hogy ilyen kényszer szerűen kell mindent mindennel párosítanom, színt kell keresnem mert úgy érzem ezek nélkül elveszett vagyok és zavar nagyon. Másnak lehet nem fontos de engem ez megőrjít nagyon.

2021. okt. 31. 23:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt olvasva két dolgot tudok elképzelni. Vagy az van, hogy hihetetlenül unatkozol. Vagy van egy látens OCD-d, ami szép lassan kezd elhatalmasodni rajtad.
2021. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1.Hidd el nem unatkozok, sajnos valós gond nekem bármennyire hihetetlen.
2021. nov. 1. 00:00
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

ok ennyire nem kell komolyan venned...

mondjunk nekem van egy kedvenc színem ami már csecsemő koromban kialakult ami a piros! mai napig egyszerűen valamit meg mozgat bennem a személyiségemhez is illik lehet azért...

a szobám is bársony/merlot vörös valamint barack tapéta bíbor mintákkal... piros coca colás poharam van 2 is ":D van pár piros ruhám de ruhákból mindent hordok!!! (mondjunk a hajam is vörös...lol)

a telom tokja is bíbor vörös lol :DDD

ha lehet akkor a pirost választom (persze ruhákat kivéve sőt azokból inkább a fehér és a türkiz dominál majd a kék és vörös de van barna is szóval minden...)

2021. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem veszem komolyan de valamiért erős kényszert érzek ezekre akaratom ellenére is, sok más fura dolog vesz körül ami szintén hasonló probléma. Néha megzavarodok de sokszor észre se veszem. Nem csak ilyen gondolatok vannak hanem testileg is néha fura tevékenységeket teszek..azt hiszem régóta van ez nálam de most ahogy leírom most tudatosul bennem hogy ez nem mehet tovább és miért van ez nálam? Nekem amúgy valamiért a piros az a szín amit utálok de lehet ez is kényszer alapon hogy legyen egy nem tetsző szín viszont van piros kabátom és táskám amiket szeretek de igen a szín nem tetszik de nem erősen...fura nagyon!
2021. nov. 1. 00:10
 5/26 A kérdező kommentje:
Azért is írtam le mert így néha megkönnyebbülök, kiadom és utána megnyugszok mert ahogy látom nem igazán tudjátok átvenni amit én érzek ilyenkor de tényleg mintha szenvednék ilyenkor hogy muszáj, kell, nem passzol stb...OCD micsoda amúgy mert még nem hallottam de akkor lehet ez van nekem? Segítséget kéne találnom, mert egy pár jó évig nem zavart de mostanra elhatalmasodott rajtam..
2021. nov. 1. 00:14
 6/26 anonim ***** válasza:
12%

Max azert nem tudjunk átérezni mert lehetséges hogy ez egy mentális betegség a mi agyunk pedig normalisan mukodik… 😕 ezt nem sertésből írom ez csupán az igazság

Max még az lehet a ludas hogy annyira gondtalan az életed hogy saját problémákat alkotsz ami egy valós dolog es nagyon jól meg figyelhető főleg a mai korban!

Ugye black lives matter meg lmbtq… a sok hulye maguknak kreál problémát persze itt kozbe szol a nagy cégek agymosása is…

2021. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tenne jót neked ha egy színnél lehorgonyoznál. Inkább válassz több, neked tetsző szint amik jól kombinálhatók. Először válaszd ki a drágább ruhadarabokat, vagy amit sokszor használsz (téli kabát, iskolatáska, téli cipő) lehetőleg semleges színű de számodra kedves legyen hogy mellé variálhass. Aztán válassz a kabáthoz illő, de más színű sálat, sapkát. Gondolom kék farmert hordasz, akkor ahhoz válassz valamilyen élénkebb felsőt, mondjuk sárgát, rózsaszínt stb. Kiegészítőkkel is variálhatsz pl hajpánt, öv.

Így elkerülheted a kényszerességet hogy mondjuk mindig zöldet hordj. Telefonra lehet rengeteg színű tokot venni, azt lehet cserélgetni akár naponta is.

Ha úgy érzed hogy a kényszeresség kezdi átvenni a hatalmat akkor fordulj szakemberhez, mert ez nem múlik el magától.

2021. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

6.tudom, hogy nem sértésből mondod. igazából igen mentális betegéség..hát nem gondoltam volna hogy nekem lesz ilyenem de van úgy néz ki.

mostanában nincs gondom igazán, régen volt sok sajnos rossz középiskolát választottam elsőnek de utána találtam jobbat. viszont ott voltak olyan történések amiket mai napig nem tudok feldolgozni..az lmbtq, blm igazán nem érdekelnek, néha olvastam és annyi..mint a politikai dolgok. nincs közöm hozzá így nem ezek okoznak gondot.:)

2021. nov. 1. 00:23
 9/26 A kérdező kommentje:

7.Szerintem nem tenne jót neked ha egy színnél lehorgonyoznál.

jó ötlet de..

Sajnos próbáltam, de annyira zavart és nem éreztem jól magam hogy visszaálltam 1 adott színre mert jobban erősödtek a gondolatok. viszont most még mindig agyalok azon hogy milyen szín legyen hogy tökéletes legyen..ilyen jelentéktelen dolgokat felnagyít az agyam. néha eltudok engedni kényszereket de aztán újabbak lépnek elő és nincs olyan hogy teljesen megállna..azért is a kényszert írom mert jobb szót tényleg nem tudok..

2021. nov. 1. 00:27
 10/26 A kérdező kommentje:

pl.egy példa.

most találtam egy jól kinéző tetszetős vajszínű táskát viszont ehhez nem találok semmi passzoló dolgot se telefont, de itt most olyan új dolgokat érzek hogy ide lehetne párosítani egy zöld telefont mivel így olyan föld hatást ad. itt viszont nem zavar épp hogy mások a színek.

Korábban egy lila mobilt néztem ki és hozzá egy sötétebb lila táskát ami nagyon megtetszett na itt 1 szín volt de ugye a lila nem a kedvenc de tetszik viszont semleges.

Kb ilyen a problémám de így leírvva tényleg hülyén hangzik mint ahogy a fejemben problémázik...

2021. nov. 1. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!