Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy válasszak egy kedvenc...

Hogy válasszak egy kedvenc színt úgy hogy ne erőltessem magamra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem fontos hogy találjak egy számomra kedvenc színt és ne váltogassam mindig hanem ami a kezdetektől máig a kedvencem. Sajnos erre kényszer gondolatok is erősen rámennek ezért is kell hogy találjak egy színt amit tudok párosítani táskával, mobillal vagy egyéb kiegészítőkkel. Ezekre is kényszert érzek. Sok dologban például a rózsaszínt szeretem de olyan erőltetett alapon, hogy ez csajos és aranyos szín meg esztétikus viszont korábban nem vettem róla tudomást nagyon. Volt hogy tele voltam rózsaszínnel de nem jött be. Másban ott van a kék szín, régen sokáig szerettem volna ha lenne kék telefonom valamiért és most hogy van lehetőségem valahogy mégis más színt akarok. Aztán ott a lila, ez is ilyen kényszer szerűen jött hozzám, hogy kicsiként megkérdezték melyik a kedvenc és ezt mondtam de amúgy nem és így rám ragadt de nem jelent semmit. Más részt ott a zöld, menta zöld amivel tudom azonosítani a természetet hisz sok zöld vesz körül, szeretek elbambulni és nézni ahogy a fák levelei a szélben mozognak, ősz is párosítható hozzá viszont nincs semmi zöld cuccom igazán és nehezen találok. Most egy ideig a korall-narancs-rózsaszínbe lettem szerelmes de ez is ilyen erőltetetten, viszont pár hónap alatt meguntam és hiába van ilyen telefonom, táskám valahogy nem az én színem. Nagyon rossz, hogy ilyen kényszer szerűen kell mindent mindennel párosítanom, színt kell keresnem mert úgy érzem ezek nélkül elveszett vagyok és zavar nagyon. Másnak lehet nem fontos de engem ez megőrjít nagyon.

2021. okt. 31. 23:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is ilyenekkel kezdődött az OCD-m. Ma már élni is alig tudok tőle, a terápia sem elég, gyógyszereket kell szednem rá.
2021. nov. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
11.akkor ez ocd ha ennyien mondátok de nem igazán ismerem így néven. viszont nekem máshogy kezdődött, érdekes mód nem gondolatokkal hanem tevékenységekkel. Régen elkezdődött hogy volt egy ilyen gondolat hogy meg kell tapogatnom, érintenem a falaimat mert ez meg az a rossz dolog fog történni és anélkül hogy megkérdőjeleztem volna miért, felpattantam és minden falat megérintettem még a plafont is akartam de nem értem fel..ez mára elmúlt de a tapogatás nem, mert néha mondjuk a konyhában vannak sószórók, tárolók egy helyen én meg néha megfogom azokat és arrébb tologatom ok nélkül. és még sorolhatnám...
2021. nov. 1. 00:45
 13/26 A kérdező kommentje:
11.és a gyógyszerek hogy segítenek neked? ellazítanak és ilyenkor nincs egy darabig ilyen kényszeresség?
2021. nov. 1. 00:47
 14/26 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező hat a farkas dolog az eléggé vészjelzés!!! Szerintem menj el orvoshoz mert lehet valami! És jobb tudni és ellen lépéseket tenni amig még lehet… habár mondjunk ha komoly gondjaid lennének akkor valszeg nem ezen problémáznál mert az agyad elfáradna kimerülne a valos probléma miatt és nem lenne már energiád falakat tapizni… 😅😂
2021. nov. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Szia Tényleg tiszta OCDnek hat, és nem betegség, hanem tünetegyüttes. De sajnoa megbetegíthet a stressz miatt!



Nem tudom számít-e de transzikra jellemző, amiket s ahogyan írsz, ők szoktak ilyen hosszan es reszletesen beszélni, pl a frizurákról, nem a nők. (Nem támadólag írom, csak hátha számít, hogy megemlítsem ezt a benyomásomat.)

De míg az szerepjáték, a frizurák smi kek taglalása, te komolyan feszengeni látszol a jó színért. Es ez baj.


Az OCD kezeletlenül nagyon sok streszt, ezáltal fizikai betegségeket okoz.

Terápiával sikeresebben kezelik mint gyógyszerrel.

2021. nov. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
14.milyen farkas? Ebben a beszélgetésben hol volt farkas említve? :amúgy hiába van hogy teljesen le faradok van hogy akkor se marad ez abba, tudom nehéz el hinni..meg akkor is tapogatok mikor nagyon fáradt vagyon ez nem ilyen egyszerű..ezért is kérdeztem erről.hogy tudjam hatja valaki elmondja mire gyanakszik és mi lenne nekem megfelelő ellátás.
2021. nov. 1. 01:18
 17/26 A kérdező kommentje:
15.nem vagyok transz..O_O átlagos lány vagyok csak szeretek hosszasan írni és csak gy ki jön most.. de köszönöm ahogy leírtad amire gondolsz. Jobban mrgnyugtat hogy már van elképzelésem mi lehet ez persze tényleg kéne kezelni ez.
2021. nov. 1. 01:20
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, nekem ez teljes mértékben OCD-nek hangzik, az kényszergondolatokban és kényszercselekvésekben egyaránt manifesztálódhat, általában egyszerre van jelen a kettő. Én is szenvedek benne, de több pszichiáter megerősítése alapján (is) mondom, hogy nem elmebetegség/őrület, inkább az extrém mértékű szorongás az alapja.


[link]

2021. nov. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

köszii.

és hova menjek hogy kezeltessem vagy hogy mondjam el ezeket?

2021. nov. 1. 04:25
 20/26 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem olyan dolog, hogy tudatosan választasz egy kedvencet magadnak, hanem olyan, hogy meglátod és megszereted. Vagy valamiért ahhoz a színhez kötődsz.

De esetleg a szemed színe alapján is választhatsz ha már ennyire nem tudod melyik legyen.

2021. nov. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!