Amikor emberek "összevesznek", nem gondolnak a jövőre?
Azért nem ennyire durván, de volt helyzet, amikor egy kolléganővel összeugrottam, majd ami után megtárgyaltuk a dolgot, megállapodtunk, hogy köszönünk egymásnak - illetve, alapból úgy működtünk azóta is tovább, ha a helyzet úgy hozza, akkor munka kapcsán együtt működünk -, de semmi több.
Nincs szükség egymás iránti pl.: small talk-okra.
Úgy vélem, hogy azok a "vétkek", amiket soha nem lehet megbocsátani, vagy ahogy mondod 13-as, hogy nem is szabad, az nagyon kevés, nagyon szűk intervallum. Nyilván egy szerettünk elleni szándékos emberölés után nem lesz puszipajticimbi az ember az elkövetővel (direkt ilyen nagyon erős példát hoztam fel), vagy ha valaki szándékosan és tudatosan kárt okoz vagy "betesz" nekünk, de ezen kívül igazából minden csak egofitogtatás és a problémák, konfliktusok elmélyítése senkinek nem tesz jót, még a "büszke" haragtartónak sem. Van pár példabeszéd is erre a témára, hogy: "Haragot tartani olyan, mint forró szenet marokra fogni azzal a szándékkal, hogy ráhajítod valakire; te vagy az, aki megégeted magad." "Haragot tartani olyan, mint mérget inni és várni, hogy a másik haljon meg tőle."
Az élet túl rövid ahhoz, hogy értelmetlen gyűlölködéssel és arroganciával töltsük.
Ebben is van igazság, de komolyabb problémák esetén a harag egy fontos állomás az érzelmi feldolgozásban... Nem piti ügyekre gondolok.
Nem ennnyire fekete-fehér a kérdés, hogy harag=rossz... Ha soha senki nem "haragudna", nem mutatna rá a világban jelen lévő igazságtalanságokra, akkor azok nem is oldódnának meg, nem fejlődnénk sehová...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!