Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan idősek, akik...

Vannak olyan idősek, akik mindenkinek azt mondjaák, hogy "fiam", akkor is, ha lányról van szó?

Figyelt kérdés
Borzasztóan idegesítő szokás.

2021. okt. 1. 21:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek.Fiatalabbak is mondják a saját(kis)gyerekeiknek. Továbbá,a kaszinókban,ha a krupié,biológiailag,a gyermeke lehetne a(kínai) játékosnak,akkor is,ha nő,akkor leányom,ha férfi,akkor fiam,a megszólítás. Igen,itt a nemek a helyükön vannak.És a többi?
2021. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én erről akkor hallottam először, mikor a kémia tanárunk, aki nagyon szeretett mesélni, mi meg inkább hallgattuk a történeteit ahelyett hogy tanultunk volna, mesélte, hogy "És akkor azt mondta nekem anyám, hogy idefigyelj édes fiam". Mi meg ott néztünk, mert mi úgy tudtuk hogy a tanárnő az lány. Ezt meg is kérdeztük, mondta hogy régen ez volt a szokás.🤷‍♂️
2021. okt. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagymamám mondta. De ő olyan katonás volt, de arany szíve volt, én így szerettem őt.
2021. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tizenegyes vagyok.Szóval,szinte mindannyian,egyetértünk abban,hogy rendben van.Az eredeti kérdésben az volt,hogy borzasztóan idegesítő szokás.Lehet,de miért az?Egyébként,fegyveres testületeknél,ha a Parancsnok,nő,akkor is,uram a megszólítás.
2021. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!