Mi a megoldás ezekre az IQ feladatokra?
Légyszi a megoldás menetét is írjátok le. Nemrég voltam Mensa teszten, most kíváncsiságból megnéztem az online tesztet, de totál nem értem. Nyilván az éles teszt is azt fogja megmutatni, hogy retardált vagyok.
1.: [link]
2.: [link]
Az elsőt elmagyarazni milliószor nehezebb mint rájönni a mintára.
Függőlegesen vizsgáld az oszlopokat. Hasonlítsd össze, melyik kis négyzetek vannak beszínezve, mert úgy kapod meg, hogy a harmadik sor kockajan milyen minta lesz.
Ha van átfedés a fekete kis négyzetek között, akkor azok ütik egymást, és a harmadik ábrán ott fehér lesz. Ha mindkét kisnégyzet fehér, akkor a legalsó négyzetben is fehér lesz az a kisnégyzet, ha nincs átfedés, akkor fekete lesz.
Ez alapján a legelső a jó megoldás.
A másodikra meg a harmadik sorban az első a megoldás sztem.
De ne kérdezd hogy miért.
Fogadok hogy azok a hülye kis cikkcakkok valami matematikai műveletet jelentenek, de nincs türelmem kibogarászni.
Szerintem is a bal oldali oszlop legalsó, mert
- az ötszögnek lefele kell mutatnia (mindig 180 fokkal fordul el)
- a pöttyök száma minden sorban összesen 7
- a cikkgcakkok száma minden sorban összesen 4
Szia! Én szinte kimaxoltam a tesztet, ezért minden bizonnyal helyesek a válaszaim:
Az elsőt úgy csináltam, hogy minden sorban megszámoltam hány db. fekete kocka van.
1. sor: 3,4,3
2. sor: 5,5,2
3. sor: 6,5,X
A fentiekből kiindulva arra a következtetésre jutottam, hogy minden sorban két egyforma szám szerepel, az első sorban két hármas, a másodikban két ötös, így a harmadikban is a hatosból vagy az ötösből lesz kettő. Megnéztem a válaszokat, és a 6 megoldás közül csak kettő jó, mivel csak kettőben van 6 és 5 db fekete kocka. Az eddigi minták alapján rá lehet jönni, hogy melyik szám kerül az X helyére. Látható, hogy az első sorban a két azonos szám külön van egymástól, a második sorban pedig egymás mellett vannak, viszont csak a páratlan számokból van kettő, tehát a helyes válasz az 5 db fekete kocka (a megoldások közül a felső jobb oldalon).
A második képen a nyilak a következő módon vannak:
1. sor: fel, le, fel
2. sor: jobb, bal, jobb
3. sor: lent, fent, X
Ezekből már logikus, hogy a hat megoldás közül kettő azonnal kiesik, és marad még négy olyan válasz, ahol a nyíl lefelé mutat.
Ezután a pontokat és a cikkcakkokat figyelem figyelem:
1. sor: lent, fent, lent - 1,2,1
2. sor: bal, jobb, bal - 2,1,1
3. sor: fent, lent, X - 1,1,X
Máris rá lehet jönni, hogy az nyilakkal ellentétes irányban vannak a pontok, ezért a harmadik sorban értelemszerűen fent lesz a pont. A megoldásban minden nyílnál fent van a pont, így a cikkcakkokat figyelem. A számokból logikus (mindenhol 2 cikkcakk szerepel), hogy az X helyére két cikkcakk kerül, ezért a négy megoldásból már csak kettő maradt.
Ezt követően figyelem a pontokat a cikkcakkok között.
1. sor: 1,3,3
2. sor: 2,3,2
3. sor: 3,1,X
A fenti mintából kiindulva, minden számból kettő azonos, az első sorban két hármas van, a második sorban két kettes, a harmadik sorban pedig az X helyén két hármas lesz, hiszen a két fennmaradt megoldás közül csak az egyikben van három pont a cikkcakkok között, a másikban kettő van, ami nem felel meg a fenti mintának. Így a jó válasz a jobb alsó sarokban lévő megoldás.
Remélem érthető volt és segítettem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!