Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek az ilyen...

Hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket? Van egy kolléganőm. Elég sok feladatot nem tud még megoldani az irodában. Nem ezzel van a gond. Akarja csinálni, jön és kérdez.

Figyelt kérdés
Viszont, amikor válaszolok, hogy én hogy szoktam, akkor sokszor kapom azt felháborodott hangon, hogy ő azt úgy már próbálta és nem lesz jó. Szóval mintha le akarna kezelni tudatalatt, hogy ő sem rosszabb nálam. Tudom róla, hogy nincs önbizalma és hasonló szituációkat csinál. Hangoztatja, hogy más a hibás vagy a program. Én ezekbe nem megyek bele vitatkozni. De azért zavar, hogy a segítő szándékért ilyen házsártos megjegyzéseket kapok.
2021. szept. 15. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

"Viszont, amikor válaszolok, hogy én hogy szoktam, akkor sokszor kapom azt felháborodott hangon, hogy ő azt úgy már próbálta és nem lesz jó."


Én ilyenkor vállat vonnék, hogy akkor sajnos nem tudok segíteni. És visszafordulnék a saját íróasztalom, számítógépem felé, és nem foglalkoznék tovább vele.

2021. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyesmit szoktam mondani. Próbálok kedves maradni. Aztán jön, hogy furcsa vagyok vele. 😬
2021. szept. 15. 09:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán még annyit mondhatsz neki, hogy esetleg mégsem pont úgy csinálja, lehet az a baj.Ha szeretné, hogy magyarázd el még egyszer, akkor kérjen meg, ne förmedjen rád.
2021. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyi nem mindegy hogy valaki ért a géphez, vagy valaki nem és elkezdi püfölni mert nem tudja, pl. hogy bekapcsolás után idő kell míg a gép munkára kész vagy esetleg több mindent nyitott meg a gépen, és a munkafolyamatait terhelte, mert mondjuk nem olyan a gép teljesítménye, mivel az alkatrészei miatt csak a munkafolyamat kiszolgálására képes.


Vagy ha valami problémája van a gépnek, akkor nem püfölni kéne, hanem ha nem ért hozzá szólni hogy nézze meg számítógéphez értő szakember és nem a másik kollegája, aki csak fogdossa hátha jó lesz. Attól hogy a másik fogdossa attól nem lesz jobb. :)


Az már jelzés értékű, hogy első körben nem a problémát probálja megoldani, hanem mást hibáztat bunkón. Ha nem ért hozzá minek van ott? Én úgy nem is vállalnék el munkát.

2021. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, így nehéz segíteni.
2021. szept. 15. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Most csak írtam egy noname példát, hogy nem mindegy hogy milyen szinten van, mennyire ért a géphez, mert ugye ezt nem írtad, csak hogy több mindent nem tud még.


Illetve programok használatánál sem mindegy hogy van akinek van érzéke hozzá, és megtanulja sec perc alatt, vagy valaki lassabb, de már nem azért aki "akarja csinálni", az nem így reagál, hanem vagy segítséget kér, és megmutatja, hogy ténylegesen ugy csinálta-e ahogy te csinálod, és nem sikerül, mert akkor te egybol tudsz neki jelezni, hogy nezd ezt a lépést elfelejtetted, vagy csak mondja, mert nem mindegy. 3-as vagyok.

2021. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben vállat szoktam vonni, hogy érdekes, nálam működött.


Ha több időm és energiám lenne az ilyen emberekre, leülnék melléjük és megnézném, hogy úgy csinálnak valamit, ahogy tanácsoltam, aztán megmondanám, hogy megmondtam.


De mivel sem időm, sem energiám, azt szoktam mondani, hogy légyszíves ne hátráltassuk egymás munkáját, felnőtt emberek vagyunk, azért fizetnek minket, hogy megoldjuk a saját feladatainkat.

2021. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-esnek teljesen igaza van es 1-esnek is.


Ha nem ert a munkajahoz de a segitseget is bunkon fogadja akkor te csak azt tudod tenni amiket írt 7-es is. Ha a fonokodnel megprobalna emiatt furkalni akkor te is elmondod hogy o hogy viselkedik. Ha az o munkaja resze a te munkadnak es hatraltat mert nincs kész akkor a fonokoddel kéne beszélned ha kulon munkafolyamat es nincs koze hozza akkor is jelezd neki hogy bunko es nem szeretned a munka idodet pazarolni. Ha nem ert hozza el kene gondolkodnia hogy vagy tovabb kepzest ker a fonoktol vagy valt de neked a munkaszerzodesedbe ez gondolom nincs benne hogy uj kollegakat oktass. Jelezd a fonoknek.

2021. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Ha tanácsot kérsz valakitől, légy olyan kedves végig hallgatni, amit át akarna adni neked!

2/a. Ha nem működik szerinted valami, akkor gyere, mutasd meg, hogyan csinálod, - hogy nem sikerül!

VAGY

2/b. Megmutatom, hogy amikor én csinálom (a kérdéses műveletsort), akkor igenis működik, amiről beszélek! Ülj le és nézd meg a saját szemeddel!

2021. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!