Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Incel. Nem degradáló ez a...

Incel. Nem degradáló ez a kifejezés a társadalmi hatását illetően?

Figyelt kérdés
Ezt csak úgy láttam eddig használni, mint egy szitokszót. Holott elsősorban nem ez határoz meg egy embert, hogy épp van-e kivel lefeküdnie. Így csak szítja a feszültséget az emberek között, olyan, mintha azt mondanád, hogy bibibí nekem van kivel dugni, neked meg nincs. Ugyanakkor az ebbe a kategóriába besorolt emberek még jobban kirekesztve érezhetik magukat és gyűlölhetik azokat, akik nem fekszenek le vele, meg akik ezzel illetik őket.

2021. aug. 16. 14:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%

Ez a fogalom is kezd már olyanná válni, hogy nem jelöli a pontos jelentését.

Attól még nem leszel incel, hogy éppen nincs barátnőd. Ha emiatt frusztrált vagy és a nőket okolod emiatt, meg társulhat hozzá egy kis utálat akkor már igen.

Mondjuk azt mondom a cigányokat mindig szidó meg utáló ismerősömre hogy mekkora náci, pedig tudom, hogy nem vett részt a második világháborúban.

2021. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%

11.


Degradáló mivolta onnan indul, amikor egyesek vitában alkalmazzák kb. így:


1.Ember mond egy érvet


2.Ember mond egy ellenérvet, ami nem tetszik 1.Embernek


1.Ember: "TE MEG INCEL VAGY, ERGO NEM SZÁMÍT AMIT MONDASZ" (És elégedetten néz körül, hogy mekkorát mondott és ő "nyert" a vitában, mert amit a másik mond az "úgysem érvényes")


Olyan ez, mint az a kép amit régen láttam valahol és apuka mondja a gyerekének, hogy "nem megmondtam, hogy mindig te fasisztázd le először a másikat?"

2021. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem, a degradáló mivolta onnan indul, hogy gyűlölködnek. Még nem láttam itt, hogy valakire a semmi miatt mondják, hogy incel. Ha elkezdi a tipikus incel refréneket, akkor szokták mondani.


És ha párkapcsolatok témakörben előre begyakorolt mantrákat ismételget, akkor tényleg nem számít a véleménye, ahogy földrajz témában sem számítana a laposföld hívő véleménye.

2021. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

#14

Ön nyert!

2021. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%

14.


Nem igazán értetted meg mire gondoltam. Sokan szitokszóként, a másik fél hiteltelenítése érdekében alkalmazzák a szót, olyanokra is akiknek vagy közük nincs ehhez. Miért? Mert onnantól bármit mond az "nem ér", mert ő "incel", hiszen a másik vitázó fél azt mondta rá.

2021. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Na jól van, kezd tisztázódni, mi ez a kifejezés pontosan. Meg utánanéztem a blackpill-nek is. Eddig azt hittem ez csak egy újabb szitokszó, piszkálódás arra, ha valaki nem szexel. Csak megzavart, hogy nem olyan nevet használnak magukra, ami a másik felet szidná, hanem olyat, ami magukat állítja be bénának...
2021. aug. 16. 15:48
 17/26 anonim ***** válasza:
66%

"Nem igazán értetted meg mire gondoltam. Sokan szitokszóként, a másik fél hiteltelenítése érdekében alkalmazzák a szót, olyanokra is akiknek vagy közük nincs ehhez."


De pontosan értem, és mondom, hogy ilyen nincs. Legalább is azokban a témakörökben, ahol olvasgatok (felnőtt/család/emberek), akkor használják, ha valaki incel agyrémeket kezd el mondogatni. Ételek témakörben nem vagyok ott, lehet, hogy ott is leincelezik azt, aki nem szereti a töltött káposztát, ez esetben elnézést kérek.

2021. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

18


A gyakorikérdéseken tartózkodunk jelenleg, itt bizonyos kategóriákban ez a módi.


DE!


Más kategóriákban is megvan ez, csak nem "incel"-el, hanem valami más szitokszóval.


Politika: szoci, náci, libsi, hazaáruló, fidesznyik, sorosbérenc stb.


Vallás, ezotéria és az emberek kategóriákban is gyakoriak a felkapott szitokszavak, különösen, ha dogmát sért valaki.

2021. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, mert ott tartunk, hogy a Veszett Pulikutya kölykét is így nevezik, tehát szokás szerint keverednek a dolgok rendesen...
2021. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%

Ezt bizonyos nők imádják használni, evvel rövidre zárva a vitát.

De ez már régi netes hagyomány, ha bármilyen toprongy nőt visszautasítasz valamilyen szinten, akkor: nőgyűlölő, soviniszta, impotens, legújabb igen, az incel vagy.

Ezek a nők sosem a külsejük miatt vannak visszautasítva, hanem a borzalmas nőista ideológiájuk, nősovén, pökhendi, kihaénnem hozzáállásuk miatt.

2021. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!