Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőttként le lehet győzni a...

Felnőttként le lehet győzni a gátlásainkat hogy sikeresebbek legyünk?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki extrém visszahúzódó b.szari volt és akár egyedül, akár segítséggel ki tudott ebből lépni?


Dióhéjban rólam annyit hogy egy nagyszájú kamasz voltam, a társaság full középpontja, aztán történ pár dolog ami miatt visszaesett az önbizalmam (megcsaltak vagy öten, nem jutottam be normális egyetemre stb).

Most 35 éves vagyok, két gyönyörű gyerek édesanyja.

De nem merek sehova se menni, sehol se megszólalni, ha a mhnkahelyemen bármi ötletem van felsülök vele mert nem tudom előadni. Minden este azon töprengek aznap mi mindent nem kellett volna mondanom vagy tennem.

A férjem meg csak annyit lát nem vagyok boldog, és önmagát okolja.

Ráadasként mások kihasználják a határozatlanságom.

Jó lenne mindezt legyőzni és önbizalmat nyerni de nem tudom mi segíthetne.


2021. aug. 12. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy-kettő tárgyalás, aztán lesz önbizalom.
2021. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én már 12 éve dolgozom kisebb kihagyásokkal ráadásul jó ideig értékesítő voltam napi 3-4 tárgyalással és ugyanez volt kb...(nem is voltam benne valami sikeres)
2021. aug. 12. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Én extrém visszahúzódó voltam általános iskolában, már nem vagyok az. De én 12-16 éves koromban győztem ezt le, szóval ez teljesen más helyzet. Pont fordítva történt mint veled. De szerintem igen, lehetséges és pont ugyanúgy kell, mint ahogy fiatalabb korban: önbizalmat kell építeni és megbízható környezetet (pl jó baráti kör kiépítése stb)

Nem biztos, hogy rám kell hallgatnod, mivel sokkal fiatalabb vagyok (20), kevesebb tapasztalattal, naivan.

De azért remélem valaki tud érdemben segíteni.

2021. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy szerintem kívülről is tökre látszik ez, akár mennyire próbálok mosolyogni határozott lenni - mint ha a homlokomra lenne írva hogy "szólj be, alázz meg stb".


Ma 3 férfival kellett együtt meeteingelni személyesen...3 mondatod nem tudtam végig mondani mert jöttek a kis hüje liba nyomkodd a gombokat az a dolgod beszólások persze nem így mondták de kb az arcukra volt írva hogy semmire nem tartanak

2021. aug. 12. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudod hogy valójában milyen erős vagy. Az én szememben az egy hatalmas dolog hogy férjhez mentél és két gyerek életét menedzseled. Nem könnyű. Már csak a gyerekek ügyeiben is rengeteg helyen, rengetegszer fel kell szólalnod, és te anyaként sikeresen ugrálod át ezeket az akadályokat a mindennapokban.

Ha ez megy, akkor minden megy.

A határozatlanságod és a félénkséged ellenére teljesen normális életet élsz, nem szingliként tengődsz otthon macskákkal. Mindent megoldassz, bármit ugyanúgy el tudsz érni az életben mint a bátrabb típusú emberek.

2021. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sör, bor, pálinka.
2021. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5: köszi de ha így van miért érzem rakás szerencsétlenségnek magam minden áldott este?


Folyamatosan kudarcok érnek (főleg a munkahelyen és a szociális kapcsolatokban) valóban talán az egy ami megy és mindenki dícsér miatta az az hogy állítólag milyen jó anya vagyok és milyen jó az a két gyerek. De én őket is úgy látom minden ami jó bennünk, az az apjuktól van és őszintén remélem hogy tőlem semmit nem örökölnek. Szóval nincs is közöm nagyom ahhoz hogy ilyenek egyszerüen csak szerencsém van mert nagyon jó a természetük

2021. aug. 12. 20:50
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja és képtelen vagyok bámire is nemet mondani és őszintén elmondani valakinek amit gondolok pont azért mert félek a hatásától.

Kuka vagyok a főnökömmel is, mondd valamit és egyszerüen nem tudom kinyitni a szám.

Ha mégis megteszem és beszélgetést kezdeményezek már 15 mp múlva azon gondolkodom bár meg se szólaltam volna

2021. aug. 12. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy szembe kell nézni a nehézségekkel, és akkor igen, mert fejlődik az ember közben.
2021. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!