Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legkorábban melyik évszázadban...

Legkorábban melyik évszázadban éltetek volna szívesen?

Figyelt kérdés

Én leginkább a 19. század második felétől, akkor gyorsan fejlődött Budapest, meg egyáltalán Magyarország.

Ennél régebben nem igazán éltem volna szívesen, legfeljebb Mátyás uralkodása alatt, akkor középkori mércével Magyarország nagyon fejlett volt (ráadásul Európában talán akkor a legfejlettebb ország voltunk).



2021. aug. 3. 22:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
Amikor a nők még nők voltak és nem a pénz számitott....
2021. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
@11 Mármint úgy érted, amikor a nők még alárendelt tulajdonok voltak és a magadfajta incelnek is jutott leány, ha kicsit nagyobb darab földet túrt? :)
2021. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
12 es idióta
2021. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=UPjyw9KeEMoaz a baj hogy egy olyan korban nött az élettartam ami nem alkalmas az életre egyébként a 20as 30as évek amerikája a legvonzobb nagy gatsby .
2021. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Naagyon max a 80-as évekbe mennék vissza, de akkor se ide, hanem valahova nyugatra. Az, amit itt elértünk a békével, egészségüggyel stb-vel, egy óriási dolog. Tehát 1800-as években még bőven bele lehetett halni egyszerű betegségekbe. És jogy forrongott a föld,aután jöttwk a világháborúk. Ki akarna ilyen világban élni??még most is rengeteg a konfliktus, de szerencsére itt nincs ilyen. És elég közel volt ugye... legtöbbünk már élt a legutóbbi délszláv háborúkor, és nagyon közelről tapasztalhatta a szenvedést, illetve a fiatalok is retteghetnek, hoszen a szomszédban ukrajna bizony véres összecsapásokba bonyolödottt orlszországgal. Ha lehet, akkor inkább a jövöbe mennék, és nem a múltba, ahol hat ányozottan több és durvább konfliktus volt,mint mostanában. Az élet most szép és nyugodt. Soha nem cserélném le egy keserves szenvedésre.
2021. aug. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy élnék a gyűjtögető közösségben is, illetve esetleg István vagy Mátyás király idejében.

Én egyáltalán nem találom olyan hűdecsodásnak a mai világot, full természetellenes, léleknek egészségtelen, testnek egészségtelen (attól, hogy a gyógyszerek életben tartanak minket, az), csak névileg vagyunk szabadok, szabadidőnk nulla. Persze van jó is a mai világban, ahogy volt jó minden korban is. Talán a huszadik század első felében, na ott nem volt kicsi jó sem.

2021. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
most pedig ujraélhetjük a 20.század elsö felét 16os
2021. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17


Ez így van. Maximum 10-20 éven belül háborúk lesznek.

2021. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
sokat mondtál.már folyik. ukrántol 30kmre élek és nagyon nem érzemmagam biztonságban.ami ott folyik át fog terjedni hozzánk is. a napokban láttam 2 katonai helikoptert jönni ukrán felöl magyarba . szerintem amerikai tipusu volt.
2021. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért lett a 12 leidiótázva. Mi nők azért szavazhatunk,dolgozhatunk, lehetünk emberi élőlények, mert egyszer a nők kiálltak a jogaikért.


Azelőtt a nő szerepe annyi volt, hogy ételt és utódot adjon a férfinak, az utóbbit gondozza, nevelje, ápolja. Szavazni és hasonlókat tenni tilos volt.


Én anno ezért szakítottam egy fiúval, mert eszerint a felfogás szerint él ő legalábbis engem tárgyként kezelt.

2021. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!