Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legkorábban melyik évszázadban...

Legkorábban melyik évszázadban éltetek volna szívesen?

Figyelt kérdés

Én leginkább a 19. század második felétől, akkor gyorsan fejlődött Budapest, meg egyáltalán Magyarország.

Ennél régebben nem igazán éltem volna szívesen, legfeljebb Mátyás uralkodása alatt, akkor középkori mércével Magyarország nagyon fejlett volt (ráadásul Európában talán akkor a legfejlettebb ország voltunk).



2021. aug. 3. 22:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
1950 előtt semmiképp
2021. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
80-as évek forevor💗
2021. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
1100-1200-as években.
2021. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A Monarchia korában.
2021. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Krisztus korában.
2021. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Átlagembernek lenni messze a legjobb mostanában. Hosszabb várható élettartam, relatíve oké társadalmi mobilitás, ingyenes tercier oktatás, szabad információáramlás, könnyű utazni, stb.
2021. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

A mostani tök fine.


Szívesen visszamennék csak egy kis időre, hogy megnézzek pár embert élőben akik régebben éltek vagy visszanéznék régi történéseket, de élni nem élnék ott.


Semmi kedvem belehalni egy mára már egyszerű kis nem veszélyes betegségbe, ami abban a korban halálos volt. Semmi kedvem a műtőasztalon meghalni, mert nem tudnak elvégezni egy beavatkozást, ami mára rutin. Semmi kedvem a sok mára már nélkülözhetetlen dolgot hiányolni.


Nem mellesleg borzasztó nehéz lenne a beilleszkedés, vagy csak maga az elvegyülés, főleg, hogy a töri és a földrajz nem is volt az erősségem, nem nagyon tudnám fejből, hogy épp mi zajlik körülöttem vagy, hogy épp melyik ország hova tartozik, kivel áll hadban hol ki a király / elnök, milyen szabályokat kell betartanom, stb.

2021. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Ja és a törvényekről nem is írtam. Ajánlom figyelmetekbe a Farm ahol élünk című sorozatot hogy felnőtt fejjel is nézzétek végig akkor jobban meg fogjátok érteni.


Most vonatkoztassunk el Indiától és a társaitól: egy normálisabb család nem hajítja az utcára a megerőszakolt gyermekét. Egy normálisabb országban azért már komolyabban veszik mára a gyermekvédelmet, amíg régen a faluban mindenki tudta, hogy az alkoholista apád ver,csak éppen semmit sem tettek ez ellen (konkrétan van egy ilyen epizód a sorozatban, ezt különösen ajánlom). Nagyon sok dolog volt megengedve vagy elnézve, ami mára büntetendő. Arról se feledkezzünk meg, hogy milyen szépnek is tűnik, hogy kevesebb volt a válás meg a csonka család, de általában ritkább volt a boldog házasságban élők száma, a férj a feleség tudtával járt krvázni, verte az az asszonyt meg a gyerekeit, a csonka családokban élő gyerekeket meg úgy kezelték akkor mint a "jobb" iskolákban a roma gyerekeket (ez az egyik kiindulópontja Judith Barsi halálának, mert az apukája csonka családban nőtt fel és ez tette tönkre pszichésen).


Szóval már a biztonságom miatt sem rekednék egy másik korban. Jó nekem az, amiben élek.

2021. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 bbenjoe ***** válasza:
86%

Most. Mint történész tudom, hogy melyik aranykornak milyen problémái voltak, illetve hogy milyen nehezebb idők követték azokat.

A jövőt nem ismerem, de optimista vagyok.

2021. aug. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Dualizmus korába szívesen visszamennék. De az se mindegy milyen társadalmi státuszba kerül az ember. Nem mindegy, hogy az 1500as években paraszt vagy nemes vagy.
2021. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!