Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 10 éves osztálytalálkozón...

10 éves osztálytalálkozón hogy meséljek magamról hogy ne legyen túlságosan fölvágós?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most lesz az érettségi találkozónk. Elöljáróban, tényleg nem vagyok kérkedős, kivagyi ember, de úgy érzem, szerencsének, szülői támogatásnak, és kemény tanulásnak hála tényleg előrébb vagyok jelenleg az életben mint sok osztálytársam.


Külföldi egyetemen diplomáztam, itthon is lett egy diplomám közben, 3 külföldi országban is éltem, volt nagyon menő állásom, a mostani sem olyan rossz, összeházasodtam a szintén külföldi barátnőmmel, igazából minden jó, sínen vagyok.Kocsi, lakás mondani sem kell...

Ráadásul még a megjelenésem is rontja a helyzetet, középsuliban elég satnya meg dagi voltam, ilyen tipikus skinnyfat, most meg ki vagyok sportolva.


Most ezt hogy tudom előadni úgy, hogy nem én leszek a kérkedős majom? Én csak egy jóhangulatú berúgást szeretnék a régi cimborákkal, nem akarom megutáltani magam.



2021. máj. 25. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy mit csinálsz, ha azt akarják érezni, akkor azt fogják.
2021. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

“Velem minden oké, van feleségem, páran már ismeritek, ekkor és ekkor vettem el, most ittésitt élünk, én ebben és ebben a szakmában dolgozom/dolgoztam.”


Ha kérdeznek még akkor válaszolsz általánosságokat, ha nem akkor megy tovább a figyelem a következô beszámolókra, amik közt azért biztosan lesz kérkedő is, de az már magát égeti.

2021. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Vezesd fel úgy, ahogy nekünk leírtad. Hogy szerencsésnek érzed magad, mert a szüleid támogattak abban, hogy külföldi egyetemen diplomázhass, és a diploma után egyszerű volt jó állásokat szerezni. Izgágaságod miatt simán váltottál országok között is, de ma már a letelepedésről szól az életed, hiszen nemrég összeházasodtál a barátnőddel. Jöhetne a gyerektéma is, de félsz még a kihívástól (vagy nem félsz, de a barátnőd nem akarja, vagy valami negatívumot mondhatsz ide).
2021. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettessel maradéktalanul egyetértek. Hármas tippje is jó, hogy azért mesélj valami picit negatívabbat is, esetleg akár az is lehet, hogy melyik országban volt talán picit bonyolultabb elindulni, vagy valami hasonló.
2021. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Gyakorlatilag már ezzel a kérdéssel azt suggallod, hogy kérkedős vagy.

Ha kérdeznek válaszolsz, nem kell ferdíteni. Ha mesélni kell magadról akkor meg elmeséled mit csináltál, merre járták, csak tényeket. Ezen mit kell bonyolítani?

2021. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
(Meg az sem biztos, hogy előrébb vagy náluk, csak mivel ők nem felvágósak - fogalmad sincs hol tartanak valójában;) ezért is kár kérkedni, mert lehet hogy némelyek ezt hallva belül mosolyognak - ami a dicsekvő ember rémálma.)
2021. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, ha nem érdemként mondod el, hanem úgy ahogy leírtad, hogy háttér hozta az alapokat, akkor szerintem ok.
2021. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt hogy tudom előadni úgy, hogy nem én leszek a kérkedős majom? „



Úgy, hogy ne szinezd ki a történetet. Az emberek nagyon irigyek, még tudat alatt is. Ne használjál jelzöket, „külfödi“ egyetem/baratnö/feleség. Csak annyit mondjál, hogy szereztel 2 diplomat, összehazasodtal, jelenleg itt meg ott élsz es dolgozol.

Szülöi segitseg, sajat lakas, auto - ilyenekröl ne beszeljél.


Ha rakerdeznek, hogy hol szerezted a diplomad, akkor elmondod, de probald azt az erzest kelteni bennük, hogy ebben semmi különös nincs.


Ök majd azt fejben kiszinezik.

2021. máj. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6%
Látom pár emberben már ennyitől is felizzott a kisebbrendűségi komplexus.
2021. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!