Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik nem tudnak köszönni, illetve elköszönni?

Figyelt kérdés
Legyen szó virtuális világban való kommunikációról, vagy a való életben történő beszélgetésről. Illetlennek, neveletlennek gondoljátok őket, vagy nem zavar ez titeket?
2021. ápr. 10. 11:31
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Ha valakit meglátok akit 20 éve nem láttam, ne köszönjek neki mert x éve nem találkoztunk? Inkább leállunk beszélgetni is, nemhogy ne köszönjünk egymásnak.
2021. ápr. 10. 12:45
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy épp nem köszönnek, hanem várják a másiktól.
2021. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
48%

#22:

Pontosan. Ha 20 évig nem jelentett annyit, hogy bármi módon felvetted volna vele a kapcsolatot, miért pont 20 év távlatából akarnád ezt megtenni? Valamint ő is elgondolkodna ezen.

2021. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz? Te nem futottál össze pl gyerekkori barátoddal akivel x éve nem talalkoztál és a kapcsolatot sem tartottátok? Nem köszönsz a volt tanárodnak mert x éve nem láttad meg nem is tartottad vele a kapcsolatot?
2021. ápr. 10. 12:51
 25/36 anonim ***** válasza:
68%

#24

Mivel az ember folyamatosan új ismerősöket vesz fel, em lehed egy idő után minden ismertséget aktívan tartani.

Van 100-200 komolyabb ismerősöm például, de legyen csak 50.

Hogy tartanád számon azt hogy aktívan tartsd a kapcsolatot minddel?

2021. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Való életben szeritnem is bunkóság, de chaten pl én se nagyon szoktam köszönni, elköszönni, főleg ha barátoknak vagy családtagoknak írok. Minek, úgyis folyton beszélünk, csak pár óra, nap szünetekkel. Ha valami rég nem látott ismerősnek írok akkor persze köszönök virtuálisan is.
2021. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

#25:


A gyerekkori barátság, ha megszakad, onnantól már nem barátság. Magyarul egy teljesen idegen ember, akiről semmit sem tudok. Az évek alatt rengeteget változik az ember, érettebb lesz a gondolkodása. Ami a világnézete vagy személyisége volt akkor, az már nagy mértékben módosult. Miért akarnék egy idegen emberrel beszélgetni és miről? De a másik oldalról is pontosan ugyanezt a helyzet, ugyanezt gondolja a másik fél is. A tanárokkal helyzet kérdése. Ha meglátok egy tanárt, aki tanított, akkor általában köszönni szoktam ha egyenesen szembe jön velem, de a járda másik oldalára nem fogok átkiabálni. De volt olyan, hogy több alkalommal sem köszöntek vissza az általános iskolás tanáraim, onnantól nem erőltettem.



#26:


Miért és honnan lenne 100-200 ismerősöm? Meg akit csak látásból ismerek, annak alapból nem köszönök, attól hogy látom néha, még fogalmam sincs ki ő, vagy ha igen, akkor sem indokolja semmi, csak ha én vagy ő akarunk egymástól bármit is. Ha pedig annyira brutál sok ismerősöm lenne hirtelen, mint amit leírtál, és emiatt megszakadna egyesekkel a kapcsolat, akkor ők is idegenné válnak, tehát nincs miért eljátszani, hogy mennyire nagy öri barik vagyunk.

2021. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
27-es szépen megmagyarázod kimagyarázod az illetlenséget. Megindoklod miert helyes. Ügyes!
2021. ápr. 10. 14:08
 29/36 anonim ***** válasza:
37%
Nyilván irónia, de köszönöm az elismerést 💁🏻‍♀️
2021. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Utolsó 🌝
2021. ápr. 10. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!