Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik emberi értéket/erényt...

Melyik emberi értéket/erényt tartjátok a legtöbbre?

Figyelt kérdés

Számomra a türelem.


(A lista természetesen nem teljes)



2021. márc. 25. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Türelem
Önzetlenség
Feltétel nélküli szeretet
Őszinteség
Jóakarat/jószivűség
Tisztelet
Becsületesség
Felelősségérzet
Szerénység/Alázatosság
Megfontoltság
34 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Huhh.. Nehéz kérdés, mert mindegyik fontos. De gondolkoztam rajta és a jóakaratot/jószívűséget jelöltem be, mert az mindennek az alfája és omegája és gyakorlatilag a többi felsorolt dolog a listán mind ebből következik.
2021. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nagyon jó kérdés, gondolkoztam sokat ezen. Az én meglátásom :


Türelem: türelem rózsát terem, tartja a mondás és jó az, ha az ember úgymond "kivárja a sorát" . Ha túl akar lenni valamin, siet valahova stb... akkor persze, hogy türelmetlen. Én a türelmetlenséget nem tartom abszolút rossz dolognak, nem rosszakaratból fakad feltétlen.


Önzetlenség: Akár ez is lehetne dobogós, nagyon fontos a világban, csak sajnos kevés ember képes rá. Alap lenne szerintem.


Feltétel nélküli szeret: Ez nagyon szép LENNE, de sajnos az emberek többsége feltételekhez köti és elvárásokat fektet a másik elé, hogy kiérdemelje az ő szeretetét. Még családban is. Csináld ezt és azt, viselkedj így és AKKOR szeretni foglak. Megdolgozott énállapot kell a feltétel nélküli szeretethez és nagyfokú tolerancia.


Őszinteség: Nagyon nagy erény, ugyanakkor lehet valaki őszinte úgyis, hogy tajparaszt stílusa van és elküld az anyámba. Ha számonkérem a stílusát azt mondja, hogy "én csak, őszinte voltam." Ezzel takarózik. Nem drágám, bunkó voltál. Ha legközelebb leüt, azt is őszinteségből teszi majd gondolom.... Persze a hazug dögöket iszonyú módon gyűlölöm, az ilyen undorító sz@rkavarókat.


Tisztelet: Ez a szeretettől egy lépcsőfokkal lejjebb van, ugyanis nem feltétlen szereted azt, akit tisztelsz. Lehet valakivel nem értesz egyet valamiben, attól még tisztelheted. Sajnos ritka, mint a fehér holló, nagyon bunkók az emberek egymással. Szerintem egyszerűbb valakit tisztelni, mint becsülni.


Becsületesség: Mintha a sivatagban akarnánk vizet keresni. Sajnos az emberek úgy vágják át a másikat, ahogy nem szégyellik, megy a taposás ezerrel.


Felelősségérzet: Csak erős jellemeknél van ez meg, de az emberek többsége a másikra mutogat és a többieket hibáztatja.


Szerénység, alázat: Na az NINCS meg, dicsekvés, kivagyiság, kihaénnem mentalitás, ez a 21.század modern kapitalista fogyasztói társadalma.


Megfontoltság: Kevés ember sajátja.


Egy szó mint száz, a jószívűség szerintem a legfontosabb, ebből következik gyakorlatilag minden. Ha valaki jó ember. Ez a kulcsa mindennek, a jóság.

2021. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tisztesség. -Szinte valamennyi felsorolttal összeköthető.
2021. márc. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!