Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőket motiválják filmbeli női...

Nőket motiválják filmbeli női karakterek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. látsz egy női karaktert filmben és vágysz arra hogy valamilyen tulajdonságát te is megvalósítsd magadban?

2021. febr. 7. 20:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

# 8


Engem 15 éves koromban Sylvester Stallone motivált nagyon, hogy hú de kitartó, fegyelmezett és bármi módon eléri a célját! XD


Nem volt előttem apa minta, szóval maradtak helyette a filmek.

2021. febr. 7. 21:19
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sem volt apám, lányként Steve Martin az Örömapában volt a képzeletbeli apukám. Nem tudtam, milyen, ha egy férfi szeret, csak mert vagy.
2021. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudnak átmenetet a brutális és a lagymatag között. Ezért egy női karakter vagy melldöngető, férfitaposó vérfeminista, vagy csak simán hülye és sekélyes. Egyikre se lehet felnézni, mert egyik sem normális vagy szerethető.

A metoo-érában még rosszabb a helyzet, amikor a régi klasszikusokat akarják megcsinálni csupa női főszereplővel, mert most az a PC. Ezek mind óriási bukások a moziban, mert az nem elég a jó filmhez, hogy meghatározzák a vezető gendert és hibátlanra alkotják, emberinek kell lennie.

Ezért szeretik annyira Sigourney Weaver-t mint Ellen Ripley, erős és mégis esendő, emberi. Küzd, mégis mindig esélytelen. A férfiak között van, mégsem az a lényege a karakterének, hogy föléjük kerekedjen, ugyanakkora szarban vannak egyformán és a 3. részben ugyanúgy meg is hal.

2021. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

"Régebben is voltak jó erős női karakterek, pl. Sarah Connor, Ripley, stb. stb. :)"


Attól h puskát adsz a kezükbe, még nem lesz erős a női karakter! Ezek az én szememben mind gagyi karakterek, max a férfi hiszi, hogy ezek az erős női karakterek

2021. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

# 13


A "Köpök a sírodra" c. film megerőszakolt női karakteréről mi a véleményed?

2021. febr. 7. 21:28
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem motiváltnak, sőt egy csomó idegesít.
2021. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
A videójátékok női karakterei jobban motiválnak. A filmekben túl sok az érzelemvezérelt hülye pitsa, aki kb csak azért lett erős női karakter, mert a többi gyenge. 😂
2021. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a jó karakterfejlődéseket szeretem. Ha a kezdetektől fogva erős és tökéletes vagy feminin férfivadász a nő, nem tudom beleélni magam, ha egész végig egy nagy szerencsétlenség, akkor nem motivál. Én azt szeretem, ha melyről indul/zuhan egyet a film/sorozat során, majd küszködve, talán egy kis segítséggel, de összekapja magát.

Ez motivál arra, hogy ne hagyjam el a reményt és tudjam, mindig van jobb, mindig lehetek jobb és, ha akarom, jobb emberekkel veszem magam körül, ezzel pedig boldogabb, magabiztosabb leszek. (Mondjuk ma pont nem egy ilyen napom van, de motivációs beszédnek nem volt rossz😅)

2021. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez hálivúdi klisé, hogy a nőt trauma - legtöbbször erőszak - kell, hogy érje, hogy erős legyen.
2021. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

Nem, miért kéne motiválniuk? Mert ugyanúgy mellük van? Ha belegondolok mely filmbeli fiktív karakterek motiváltak a legjobban, szerintem 10-ből 8 férfi lesz.


Engem a valamilyen módon szimpatikus vagy erényes karakterek motiválnak. Ez lehet férfi, nő, fehér, fekete, ember, valamilyen idegen, stb. Az olyan karakterutakkal tudok azonosulni, amik valamilyen módon megszólítanak és együtt tudok érezni az adott szereplővel és ehhez nem kell nőnek lennie. A története és személyisége érdekel és fog meg, nem a neme.


Manapság sajnos divat lett nagy klasszikusokat női főszereplőkkel újraforgatni, és hadd ne kezdjek bele, hogy ez mennyire olcsó és lenéző húzás. Az összes ilyen egy utolsó vacak és azt hiszik, hogy nő, attól egy nőnek tetszeni fog. Ööö... Nem.


Felületesség lenne azt hinni, hogy a férfiak nem tudnak jó női karakterek írni, mert ez hülyeség. Számtalan férfi írt és rendezett példaértékű női karaktert, és láttam nőktől származó borzasztóan sértő női karaktereket (lásd az új Fekete karácsony). Egyébként akárcsak egy férfi, egy nő is többféle módon lehet erős, nem csak úgy, ha fegyvert ragad.


Szóval nem, nem fog motiválni egy karakter csak azért, mert ugyanaz van a lábai között, mint nekem. Felteszem téged se azért inspirál egy férfi karakter, mert éppen férfi.

22L

2021. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!