Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőket motiválják filmbeli női...

Nőket motiválják filmbeli női karakterek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. látsz egy női karaktert filmben és vágysz arra hogy valamilyen tulajdonságát te is megvalósítsd magadban?

2021. febr. 7. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Általában nagyon buta női karaktereket alkotnak. De nem csak filmekben, hanem könyvekben is.

Úgyhogy nem.

2021. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 III. A nagy károly ***** válasza:
87%
Dehogy... Mindegyik nő szigorúan elemzőként néz filmeket, véletlenül sem beleélve magukat az eseményekbe.
2021. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

# 1


Komolyan? Ennek az oka a férfi forgatókönyvírók lehetnek?

2021. febr. 7. 21:05
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy sok filmben nagyon sekélyesen vannak megírva a karakterek, vagy sarkítva, sztereotíp módon. Én nőként pl. rühellem, amikor nagyon-nagyon erősnek akarnak mutatni egy nőt és az egész erőltetett lesz meg arról szól az egész, hogy jól beolvas a férfinak.

Pedig én aztán feminatzi vagyok elvileg.

Régebben is voltak jó erős női karakterek, pl. Sarah Connor, Ripley, stb. stb. :)


De a kérdésre: én inkább azt nézem, tudok-e azonosulni az adott karakterrel. Lehet ez férfi is.


Nemrégiben láttam a Hunt (?) című filmet, abban volt benne a főszereplő nő. Na ő pl. nagyon tetszett nekem, furcsa karakter volt és folyamatosan pofákat vágott.

De tök jó lenne olyan fittnek lenni és határozottnak.


https://www.youtube.com/watch?v=36dkmBlOHtA


(elnézést hogy csak akciófilmeket soroltam fel, és nem mély, sorsdöntő alkotásokat)

2021. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
"Ennek az oka a férfi forgatókönyvírók lehetnek?" Nem, mert a férfi karakterek is sekélyesek.
2021. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Jó kérdést, mert mostanában nagyon sokat gondolkodom, hogy filmekben/könyvekben milyen szokott lenni egy erős női karakter, vagy csak simán egy jó női karakter. Nagyon kevés ilyet tudnék mondani. Szívek szállodájából nagyon erős karakter szerintem az Anyuka, illetve Star Trek Voyagerből Janeway kapitány, de a legerősebbek közt van Jane Eyre, példaképem mégis Büszkeség és Balítéletből Elizabeth Bennet. Egyébként ha belegondolok, hiába vannak kedvenc női karaktereim, engem személy szerint nem motiválnak. Talán Brigitte Jones motivált picit a fogyókúrában, de ennyi, ő egyébként nincs a kedvenceim közt, hiába egy jó film, és Büszkeség és balítélet koppontás...
2021. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Igen. És kifejezetten szeretem, mikor nem valami kopasz, férfiasított GI Jane-be kell beleélnem magam, hanem mondjuk Private Benjamin-ba vagy Buffy-ba.


Legally Blonde, Miss Congeniality, nekem ezek tiniként, most is sokat adtak. Inspiráltak, hogy tanuljak, edzek, kigyógyuljak a betegségemből.


De amúgy igen, férfikarakterekkel is tudok azonosulni.

2021. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Engem az szokott érdekelni, hogy a férfiakat motiválják-e. Sokszor arra is motiválnak, hogy jobban nézzek ki, de a férfiaknál ezt nem látom. Pl. Chris Pratt átalakulása? Engem is inspirált, férfiak nem voltak úgy vele, hogy ha neki is ment, nekem is?
2021. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

# 4


Arra gondolsz, hogy nem reálisak az ilyen bérgyilkos, szuperhős típusú nők, mert valóságban ilyen nem létezik?


Ezért erőltetett? Vagy hogy úgy akarják ábrázolni a nőket mintha nem volna bennük félelem, mint egy terminátorban?

2021. febr. 7. 21:15
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekem pont az a bajom, hogy a valóságban sokkal több kemény nő van. Mindig utáltam, hogy a filmekben apa megy a gyerek után, anya meg csak otthon sír. Anyukám olyan, mint egy oroszlán, nem bőgne otthon, hanem tervet készítene, és megkeresne.
2021. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!