Mit gondoltok a magyar politikai helyzetről és a közoktatásról?
Szégyenletes, idejemúlt, fejlődés képtelen, megosztó. A közoktatás meg fos. Szintén elmaradott.
De nincs mit csodálkozni, ez az ország mindig is egy maroknyi élősdi elit játszótere volt, ahol elég, ha a jóból nekik jut, a többi le van szarva. Amíg a sok ostoba birka tűri addig így is marad.
Oktatást Magyar Bálinttal kezdve hülyék irányítják, azóta folyamatos zuhanásban van a színvonal.
Közben elváltak a versenyistálló sulik a "futottak még" iskoláktól, a kettő között pedig nincs semmi (ez Budapest). Aztán eldöntöd, a gyereket melyik végletbe szeretnéd adni. :/
A pilitika mindenhol mocskos en mar nem is torodok vele az en eletemre nincs hatassal, azokat sajnalom akik ezen vergodnek meg az eletuk reszenek gondoljak, pedig igazabol mindenhez lehet alkalmazkodni, nem eszakkoreaban vagyunk...
Az oktatas se nem a legjobb, de en itt is ugy vagyok ha tudni akarok valamit azt megtanulom, ott az internet, olcso konyvtarak, az informaciot te kell felszedd.
Minden lehetne jobb de rosszabb is annak kell orulni ami van mert kulonben az egesz eletunket panaszkodassal tolthetjuk.
Először javítom egy kommentelő hibáját:
"Oktatást Magyar Bálinttal kezdve hülyék irányítják, azóta folyamatos zuhanásban van a színvonal."
Ez ebben a formában nem igaz. A magyar oktatási rendszer 2009-ben érte el a legjobb eredményét a PISA felmérésen.
Ezt röviden részletezve, a matematika és természettudományok stagnáltak, viszont jelentős növekedés volt a szövegértést tekintve.
Szóval az mszp-ről sok mindent el lehet mondani, pl. hogy nem tudták megreformálni az oktatást, de legalább nem is rontottak rajta.
És akkor az oktatásról.
Nem azt tanítjuk, amit kellene. A magyar oktatás elég erősen lexikális tudásra épít. A tananyag, óraszámok úgy vannak összeállítva, hogy ne gondolkodni tanítsák a diákokat, hanem arra, hogy ész nélklü bemagoljon valamit, majd visszamondja.
Ennek a következménye, hogy a diákok - és a lakosság - negyede funkcionális analfabéta:
Ez azért probléma, mert a jövőben a gondolkodást nem igénylő munkák fognak először automatizálásra kerülni, és nagyon sok ember lesz munkanélküli. Ha nem tanítják meg az embereket gondolkodni, akkor nem is lesz esélyük elhelyezkedni a munkaerő piacon. Egy felmérés szerint 10-ből 4 magyar veszti el ennek következtében a munkáját:
Persze ehhez hozzájön az is, hogy nagyon központosított a renszer, mindent Bp-ről döntenek el, amikor nagyobb szabadság kellene az iskoláknak, tanároknak is.
Nem azok tanítják, akiknek kellene. Egyrészt, nagyon kevesen vannak az új oktatók (kb. az oktatók 40%-a 50 év feletti), és ez meg is látszik, hogy mennyire le vannak terhelve.
Viszont ahhoz, hogy lelkes, felkészült és jó oktatók legyenek, ahhoz a diákok közül a topnak kellene oktatói pályára mennie. Azonban magyarországon az alacsonybérek miatt a jó tanulók nem oktatónak mennek, így a pedagógusi szakok ponthatára is egyre alacsonyabb és vannak képzések, ahol már minimális pontszámmal is lehet tanár az ember. aki épphogy 280 pontot hoz érettségin, az nem fogja tudni jól felkészteni a diákokat és nem fog tudni érdekes órát tartani.
Összehasonlításként ott a finn oktatási rendszer, ahol kifejezetten nehéz tanárnak menni, mivel megszűrik, hogy ki lehet tanár és ki nem. Itt van erről egy rövid videó:
https://www.youtube.com/watch?v=7xCe2m0kiSg
Egy másik nagy probléma, hogy alulfinanszírozott. Részben arról van szó, amit fentebb írtam, hogy alacsony a bér, így a jobb diákokat nem lehet a pályára csalni, részben viszont se az eszközökre, se a fenntartásra nem költünk eleget.
A teljes oktatási rendszerünket meg kellene reformálni, viszont ha még meg is történne, akkor is évekig, akár évtizedekig tartana, mire jelentős javulást érnénk el.
A finnek úgy tartanak most ott ahol, hogy a '70-es években hozták meg az oktatási reformot. Nekünk is minél előbb el kellene kezdeni ezt.
"Nemrég hallottam, hogy egyetlen kormány volt, ami elvárható, EU-s szinten finanszírozta az oktatást, az első Orbán-kormány (1998-2002). Mióta megint itt vannak, a szoci szinthez képest megzuhant a támogatás."
Ezt hol hallottad? Tényleg érdekel a forrás, mert nem vagyok benne biztos, hogy mire gondolhattak.
GDP arányosan kb. semmivel nem költöttek többet az oktatásra:
A legmagasabb GDP arányos ráfordítás 2003-ban volt:
Az igaz, hogy először '98-ban-ban ment 5% fölé, viszont csak épphogy. 2007 óta pedig folyamatosan 5% alatt van GDP arányosan.
#6
Fú, a Magyar Hang csatornáján van egy Banner című műsor, Pogátsa Zoltán beszélt róla, de pontosan nem emlékszem, mi volt a statisztika. Majd visszanézem. De mintha az uniós átlagról lett volna szó.
"De mintha az uniós átlagról lett volna szó."
Hát, nekem ez még így sem állja meg a helyét:
Eu átlag felett '95 előtt és 2003 és 2007 között voltunk.
A politikai helyzet: egy nagyon megfogható irány kezd kialakulni, amit a népünk ugyanúgy el fog b*i, mint eddig, pedig korábban már el lett mondva, hogy "Megbûnhõdte már e nép a múltat s jövendőt", de nekünk csak ez kell még mindig...;
Közoktatás? Gyatra tananyag, gyatra utódképzés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!