Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másoknak is idegesítő amikor...

Másoknak is idegesítő amikor valaki külön írja az igekötőket?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat beszélek egy lánnyal messengeren, de annyira irritál amikor minden igekötőt külön ír.


Rengeteget hibázok én is, de az nem olyan szembetűnő. Mert amikor elolvasom az üzenetet magamban olyan rossz, hogy pl át.....adom.


Mintha beszélve sem azt mondaná, hogy átadom, hanem át....adom.


vagy pl. meg beszélem vele. Áhhh. ugye, hogy milyen szembetűnő? megbeszélem vele. máris jobb.


Nem akarok itt okoskodni, de azért mégis csak zavaró nem?


2020. nov. 15. 10:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
16%

-Másoknak is idegesítő amikor valaki külön írja az igekötőket?


-Nem.


-Nem akarok itt okoskodni, de azért mégis csak zavaró nem?


-Nem.

2020. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem értelek:-) Ez az igekötös dolog olyan bonyolult, ne csodálkozz, hogy néha egyesek eltévesztik. Föleg olyanok akik a ba/be, ban/ben használatát sem sajátitották el. (Bár középiskolásnak, söt egyetemistának állitják magukat.) Tölük aztán ne várj igekötöket!
2020. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
27%
Hosszú ő-ket főleg ne.
2020. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a telefon javítja ki a szavakat és a szóközöket, de ha valaki nem képes egy két mondatos hozzászólást egyszer átolvasni, vagy egyszer 2 percet rászánva megtanítani a telefonnak, hogy mit és hogyan javítson ki, az szerintem elsősorban nem lusta vagy laza, hanem önmagával szemben igénytelen. A fórumozás meg chatelés még hagyján, de láttam már önéletrajzot is, meg több száz embernek kiküdött céges e-mailt, sőt, a minap még óriásplakátot is tele helyesírási hibával.
2020. nov. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!