Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másoknak is idegesítő amikor...

Másoknak is idegesítő amikor valaki külön írja az igekötőket?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat beszélek egy lánnyal messengeren, de annyira irritál amikor minden igekötőt külön ír.


Rengeteget hibázok én is, de az nem olyan szembetűnő. Mert amikor elolvasom az üzenetet magamban olyan rossz, hogy pl át.....adom.


Mintha beszélve sem azt mondaná, hogy átadom, hanem át....adom.


vagy pl. meg beszélem vele. Áhhh. ugye, hogy milyen szembetűnő? megbeszélem vele. máris jobb.


Nem akarok itt okoskodni, de azért mégis csak zavaró nem?


2020. nov. 15. 10:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy most itt kijön egy összefüggés személyiségek között. Úgy tűnik akiket zavar ha külön írják pontozzák le az embereket, ha ők másképp látnak valamit mint ők. Akiket nem zavar le vannak pontozva. Ez a fajta értelmetlen merevsége a személyiségnek nem aggaszt titeket? :D
2020. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%

Engem itt is irritàlnak pedig idegenek es közöm nincs hozzàjuk.


De volt egy sràc akinél benéztem mert azt hittem direkt írkàl nekem ilyeneket igy hogy pl "van képed fehèr nemübe?"

Azt hittem eleinte szandékal alàz mert sokszor amikor pl azt írtam neki egy mondatom végére hogy biztos, ö mindog visszaírt, hogy "bisztosz" gunyolodva.


Nem tudtam mire véljem leginkabb komoly ez tartott "mellette" hogy borzalom kiváncsi lettem mi a sz.r baja van velem valojàban mert ugye direktkérdésre csak annyi jött hogy semmi baja nincs velem.igy írkálgattam vele hogy mert meg akartam tudni hogy most esetleg ö e egy nőgyülölő barom alapból vagy tehettem mondhattam vmi rosszat hogy ezt kapom??



Aztàn ahogy visszalapozgattam a régebbi chateléseinkre, rájöttem hogy soha nem is írt helyesen korábban sem és ezek nem csak elütések voltak.


Valojàban sajnálom a srácot mert tetszett volna de mentálisan nincsenek nàla otthon szerintem:(

2020. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
85%
Engem is zavar minden ilyesmi.Még az is,amikor nincs space a pont,vagy a vessző után...
2020. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%

*most nézem

A biztos-t azt ugy írta "bisztos"szoval valszeg nem is gunyolodott velem hanem valoban ezt sem tudja leirni!!

Meg ilyenek, hogy örülne ha én lennék a: "baràt nöje"!!!

Nem semmi!

2020. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%
#13 ennél már csak az angol kifejezések felháborítobbak magyar mondatokban, fuck'em all
2020. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
71%

Engem is zavar, ahogyan az összetett szavak különírása is.



Igenis zavar, mert legalább ennyire tisztelnünk kellene a magyar nyelvet.


Plusz sokaknál szerintem szimplán csak lustaság. Pl végig se gondolja, hogy a ba/be/ban/ben-t hogyan kellene használni. Ennyire energiát már nem szeretne kifejteni.

2020. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Szerintem a félreütések még beleférnek, lehet, hogy valaki épp munkába siet és kapkodva ír. Vagy nagy az ujja és telefonon elrontja.


Ilyenek pl. mert-emrt lehet-elhet vagy szia-azia hogy vagy-gogy vgay

utóbbi már azért durva inkább kapkodásra utal.

2020. nov. 15. 11:36
 18/34 anonim ***** válasza:
78%
De ennek gondolkodàs nélkül automatikusan kellene jönnie..
2020. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
71%
A félreütés nem helyesírási hiba az én olvasatomban. Én például soha nem olvasom át a kommentjeimet, üzeneteimet, így elég gyakran előfordul, hogy csak elküldés után veszem észre, hogy véletlenül rossz betűt nyomtam valahol
2020. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2020. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!