Hogy lehet az hogy nem ismerek ekkora számok mellett egy halottat se?
Kérdező. Nem bizonyítottál semmit semmit sem. Csak dobálózol összevissza számokkal, amelyek meg se közelítik a valóságot. Ennek a feladatnak a matematikáját már nagyon sok éve ismerjük, írtam, úgy hívják, hogy hipergeometrikus eloszlás.
Szemléletes jelentése: Van N termékünk, ebből M selejtes. Mi annak a valószínűségét akarjuk kiszámolni, hogy n-et (visszatevés nélkül) kihúzva pontosan k selejtes lesz a kezünkben.
Ezt lefordítva a mi feladatunkra: Az N az ország lakossága. Az M azok száma, akik elhunytak. n az imserőseid száma, k pedig jelen esetben 0, mivel ezzel azt számoljuk, hogy mekkora a valószínűsége annak, hogy ebben a n ismerősben senki nem halt meg. Ha a kapott eredményt levonod 100%-ból, akkor annak a valószínűségét kapod, hogy van legalább 1 halott az n ismerősben.
"Ja és szerintetek kB hány napi halottnak kéne lenni, avagy, hány nap, esetleg hét mire mindenki fog ismerni azaz én is. Halottat?"
Ha feltételezzük, hogy kb. 100 ismerősöd van, akkor 10x ennyi halott (kb. 30 ezer) esetén lenne 26% az esélye, hogy ismersz halottat.
50 ezer halott esetén lenne 40%
Kb. 70 ezer körül lépnénk át az 50%-ot, szóval akkor már elég sanszos, hogy te ismernél halottat.
De ha nagyon biztosra akarsz menni, mondjuk 90% fölé, ahhoz 225 ezer halott kellene.
Itt tudsz szórakozni egyébként, itt a 225000 a feltételezett halottak száma, a 100 pedig a feltételezett ismerős szám. Ismerős alatt nem facebook ismerőst értek, remélem tudod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!