Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éljek, vagy spóroljak?

Éljek, vagy spóroljak?

Figyelt kérdés

Lehet hogy a téma cliché, de írok néhány konkrétumot. Szóval három év múlva, ha minden jól megy tudok venni egy házat, és teljes mértékben be tudom lakni. De ehhez minden pénzemet el kell rakjam, csak a legalapvetőbb dolgokra költhetek. Ugyanakkor sokaktól hallom hogy most vagyok fiatal, most kell éljek, és ha minden pénzt elrakok, és nem járok helyekre, akkor idős koromban nem tudnék mire visszaemlékezni. 23/F


Ti mit gondoltok erről? Mások véleményére csak bizonyos esetekben adok, de ezen most egy kicsit elgondolkodtam. Ti mit gondoltok? Szerintetek tényleg elpazarolom a fiatalkoromat?


2020. júl. 25. 21:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Valóban ez a fő motiváló gondolat kedves #5-ös, és #6-os válaszoló. Látom magam küröl a tengődő embereket, főleg a 35 felettieket, nincs egy elért méföldkövük, de még életcéljuk sincs, csak a panaszkodás megy 7/24-ben. Én 30 éve koromra már nem a ház vásárlással akarok bajlódni. Lesznek akkor fontosabb dolgok is.
2020. júl. 25. 21:45
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

3 év múlva 26 leszel. Egy még bőven fiatal férfi, akinek jó munkája és saját háza lesz. Ne viccelj már.

Én 19 voltam, amikor a férjemmel megismerkedtünk, éjjel-nappal húztuk az igát, volt olyan, hogy egy pár perces találkát is egy hétig szerveztük. Nekünk is azt mondták sokan, hogy élnünk, szórakoznunk kellene még, a korombeliek meg (főleg a nők), hogy nem csinálnák azt, amit én.

Most 29 vagyok, van egy gyönyörű, tehermentes otthonunk, egy király férjem, akire a csóróságban is számíthattam, így vígan vállalhatunk egy gyereket.

Akiknek meg akkor olyan lekezelő stílusban járt a szájuk most sírnak meg azzal jönnek, hogy nekünk könnyű, mert mindenünk megvan. Elku****lkodták a fél életüket, most meg se normális férfi, se pénz, se ház, se semmi, csak a panaszáradat.

2020. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A fizetés témát általam utoljára említve: Vidéken lakok/dolgozok, de itt is lehet magasan keresni.


Kicsi falun veszek házat, nekem ez lenne az álmom. Csendes, nyugodt, természetközeli élet.

2020. júl. 25. 21:49
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 Nagyon örülök hogy ilyen jó pályán gördül az életed. És milyen kifizetődő volt a sok verejtékes munka! Nekem is ez lenne az életcélom, remélem sikerrel járok.
2020. júl. 25. 21:52
 15/18 anonim ***** válasza:
26%

Itt nem azzal van gond, hogy a biztos anyagi hátteret szeretnél magadnak. A gond majd később jön, amikor már ezek meglesznek. Újabb ilyen célt fogsz kitűzni magad elé és belecsúszolt ebbe az ördögi körbe.

Édesanyám is volt hasonló helyzetben. Azóta "elmúlt" ez neki, de apróságokon is borzasztó tud stresszelni.

2020. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennék házat 26 évesen, hitelre meg főleg nem. Akkor inkább fektesd be azt a pénzt.. és vegyél házat 10+ év múlva a pároddal közösen.
2020. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#15 Erre így még nem is gondoltam. Erre mindenképp figyelnem kell.


#16 Miért ne vehetnék házat 23-26 évesen? Mikor kéne, majd 40 felett? Akkor már gyermeket szeretnék nevelni, akár kettőt is, nem a házzal foglalkoznék. Másrészt a házat a nevemen szeretném tudni, és én szeretnék dönteni mindenről.

2020. júl. 26. 15:24
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogy áll a ház projekt, kedves Kérdező?
2023. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!