Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éljek, vagy spóroljak?

Éljek, vagy spóroljak?

Figyelt kérdés

Lehet hogy a téma cliché, de írok néhány konkrétumot. Szóval három év múlva, ha minden jól megy tudok venni egy házat, és teljes mértékben be tudom lakni. De ehhez minden pénzemet el kell rakjam, csak a legalapvetőbb dolgokra költhetek. Ugyanakkor sokaktól hallom hogy most vagyok fiatal, most kell éljek, és ha minden pénzt elrakok, és nem járok helyekre, akkor idős koromban nem tudnék mire visszaemlékezni. 23/F


Ti mit gondoltok erről? Mások véleményére csak bizonyos esetekben adok, de ezen most egy kicsit elgondolkodtam. Ti mit gondoltok? Szerintetek tényleg elpazarolom a fiatalkoromat?


2020. júl. 25. 21:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, így elpazarlod.
Nem pazarlod el, de élj egy kicsit.
Ne hallgass másokra, azt tedd amit jónak érzel.
Nem pazarlod el, így csinálod helyesen.
30 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Miért nincs középút?

Élni de ésszel.

MI van ha egy évvel később lesz meg a ház, de addig sem sanyargattad magad?

Konkrét számok nincsenek megint, de ilyenkor érdekes lehet. 23 évesen most kerülhettél a munkaerőpiacra, szinte pályakezdő vagy, minimális önerőd jöhetett össze eddig 1-2-5 millió esetleg. Egy átlag ház 30-40 millió. Ha neked a hiányzó rész meglesz 3 év alatt, akkor baromi jól keresel és nem okozhat gondot, ha kicsit élsz mellette, és veszel fel hitelt, még korábban is mint 3 év, mert ilyen bevétel mellett pár éven belül végtörlesztesz.

2020. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Feltevésedre válaszolva: Pozíciómból adódóan elég jól keresek, de azért nem vagyok annyira vagyonos hogy 40 milliót összeszedjek 5 év alatt. :D 14 millió a ház kiadásokkal, és már 20 éves korom óta dolgozok. Hitelt 3,5 millióban maximalizáltam 5 évre.


Illetve fontos szempont, hogy maximalista, és produktív személyiség vagyok. Ha valamit elhatározok nem szeretem ha vannak lassító tényezők a folyamatban, így nem szeretnék éveket csúszni ha nem muszáj.

2020. júl. 25. 21:23
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Ha 3 éven belül tudsz venni szigorú spórolással, az azt jelenti, hogy egy kényelmes életvitel mellett is 5-6 éven belül megvan. Az sem hosszú idő, minek tepersz ilyen esztelenül?
2020. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szeretnék minél korábban elkezdeni az önálló életemet. Szeretem a családomat, de nem vagyunk mindig egy hullámhosszon.
2020. júl. 25. 21:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod. Utána könnyebb lesz. Amíg fiatal vagy, addig bírod. Legalábbis én 20 évesen simán bírtam bármennyi plusz munkát. Most már kényelmesebb vagyok.
2020. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy élned is kell, nem csak spórolnod, ezért szerintem jó lenne, ha nem csak a létszükségleti dolgokra költenél, hanem néha elmennél akár két-három napos kirándulásokra, bulikba, moziba stb.

Viszont! Az nagyon jó, ha tudsz venni magadnak egy házat, és 40 évesen nem kell ilyesmin aggódnod. Azok meg, akik azt mondták, hogy inkább éld ki magad, lehet, hogy később végtelenül panaszkodni fognak az albérlet miatt, vagy azért, mert nem engedhetnek meg maguknak egy normális lakást.

20/L

2020. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Tehát így is évente legalább 2-3 milliót tervezel spórolni. Akkor továbbra is az a kérdés. Miért nem mersz élni, és felvenni mondjuk 10 évre 6 milliót? Ingatlan vásárlásra ez egyáltalán nem túlzó. Még hozzászámítva, hogy ilyen fiatalon ekkora jövedelmed van. Feltételezve, hogy tisztességesen, akkor a karriered is jó úton lehet és ennél csak többet fogsz keresni.


#1

2020. júl. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az össze felmerülő pénzügyi kontrukciót átnéztem, és átszámoltam. A hitel valóban megoldás lenne, de nem szeretek tartozni senkinek, főleg nem egy multinacionális vállalatnak. Illetve a tudat, hogy a ház nem az enyém, hanem a banké, feletébb kellemetlen. +1 A jelenlegi gazdasági világhelyzet, és a nem annyira fényes kilátások miatt nem merek bevállalni hitelt 5 évnél tovább.


Egy nagy cégnél dolgozok egy magas beosztásban, ahova 3 év alatt jutottam el. Abszolút legit a jövedelem! :D

2020. júl. 25. 21:40
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz képest elég nyakatekerten gondolkozol...
2020. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Tippre nem vidéki vagy, mert ott nem ilyenek a bérek azért. Pesten meg az elmúlt 5 évben 2 lakást láttam 15-ért, ami nem egy foskupac volt, abból az egyik a testvéremé.


Nem tudom, milyen lakást akarsz venni, de ha valami ergya szart szemeltél ki, azért aztán igazán kár ez a fene nagy önmegtartóztatás. Inkább élj és vegyél fel kicsivel nagyobb hitelt, amivel kitolhatod 20 millió környékére a vételárat, addig lehet, hogy esik is a piac, aztán majd 28-30 felé veszel valami normálisat.

2020. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!