Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szidják a...

Az emberek miért szidják a cigányokat vagy a zsidókat? Azért , hogy legyen mindig valamit szidni vagy csak ilyen a társadalom , hogy bűnbakot keress bőr szín szem szín vagy hova tartozás miatt. Kíváncsi vagyok . Csak normálisok írjanak köszi :)

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 20:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

@21:37


Amíg 100 emberállat agresszív zsámóra jut 1 normális, addig nem igazán vagyunk velük kisegítve...

2020. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Igen Horváth József hàtàn akarnak felkapaszkodni mind.

Nem kellene... Főleg annak nem aki azt sem érti mi a különbség a legyek hozzàtok/nàlatok között. Az elsőt nem is ismerik, a màsodiknak meg semmi értelme.

2020. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Figyeld most tudunk mit csinálni? Igen!!!! Ne gyűlölködjünk az interneten mert lehet hog annak az 1nek roszul esik nem gondolnátok?😂
2020. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
22-ik nem csak H. József van! Pl. Snétberger Ferenc a (nem sorolom olyan sok) díjjas gitárművész is!
2020. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Vége? Ennyi volt? Csak nem belehalgattatok Snétbergerbe? ;) Ajánlom a Gypsy és a Leolo c. számait! Nagyon jók :) ❤
2020. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
60%
Engem személy szerint abszolút nem érdekel. Hallgasd te 😃
2020. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. máj. 31. 22:46
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat.

Mondjuk a zsidókkal nincs bajom, van pár ismerősöm. Sose volt probléma, ők se hangoztatták és dörgölték a másik orra alá állandóan.

A másik rassz... többször megvertek még általános iskolában, olyan környéken nőttem fel, ahol sokan vannak, így tudom milyen az, amikor utánad rohannak, hogy letépjék rólad az iskolatáskát és állandóan "időt" kérdeznek vagy cigit kérnek. Vagy amikor elköltöztem és vonattal jártam és a drága vonattakarítók ebből a rasszból minden szerintük ronda embernek egymást biztatva kiabálták, hogy milyen ronda, belehajoltak a képembe üvöltve.

Ennek ellenére egyik diákmunkámon besétált egy cigány csaj. Full normális és kedves volt, de az első pillanatban az egész munkahely megfagyott döbbenetében. Teljesen jól elbeszélgettünk munka közben.

2020. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Általánosítani tényleg nem szabad, viszont léteznek tendenciák. Olyan is van, amikor rászállnak valali(k)re, csak mert kisebbségben van.


Na de az, hogy VILÁGSZERTE zsidóznak, cigányoznak, kérdező, ezen nem gondolkodtál el, hogy esetleg valami alapja lehet? Nem biztos, hogy alapja van, de esély meg van rá, ha belegondolsz. A világ legnagyobb részén főleg ők kerülnek szóba. Ettől még másnak is van vaj a füle mögött, de ők ketten majdnem mindenhol előkerülnek. Ez elgondolkodtató.


Mert ha mondjuk egy szerbet utálnak Horvátországban, annak sok, egymástól eltérő oka lehet. Vagy egy horvátot Szerbiában. De hogy a világ legnagyobb részén szinte kizárólag a cigányokat és a zsidókat emlegetik. Ez valahol elgondolkodtató. Bár önmagában ez se feltétlen jelenti, hogy megérdemlik, de legalább két esélyes: komoly esély van rá, hogy megérdemlik, de esetleg nem érdemlik meg. Logikus, hogy komolyan felmerül és elgondolkodtató.


Vannak rendes cigányok is, és zsidók is, de akkor miért ártott nekem már annyi direkt, vagy épp indirekt módon? És miért ártott a világon oly sokaknak?


Tisztelet a kivételnek, de azért hozzáteszem: léteznek náluknál is sumákabb emberek, őket pont ezért nem veszik úgy észre. De legalább annyira ártalmasak is. Szóval meglátásom szerint LEGALÁBB kettő fajta közegből túl sokan kerülnek ki, akik bajt szoktak okozni.

Továbbá ezt én nem látom genetikai eredetűnek. Kulturális eredetűnek vélem.


A rasszizmussal nem értek egyet, és a genetika mindenhatóságával sem. De avval se, ha mindig ugyanazon néhány körből valók zaklatnak engem is, meg a legtöbb, szintén más kultúrából való embereket is.

2020. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Érdekes én mindíg jól kijöttem velük. Aztmondtán fain gyerek vagyok 😂😂😂
2020. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!